Skocz do zawartości


Zdjęcie

ODWROTNY REVERSE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ODWROTNY REVERSE
ODWROTNY REVERSE
jak walczy sie z takim uchwytem...?
reverse i ostrze w strone wlasnego przedramienia..

moje wnioski:
- o niebo lepiej sie dzga niz tnie
- ostrze skierowane jest w kierunku dzgniecia - co jest pomocne przy wbijaniu noza w cel (powieksza sie dziura, a ostrze sie zaglebia - jakby polaczenie dzgniecia z cieciem..)
- ciecia - jedynie plytkie, sama koncowka ostrza - szpicem.. niby jest to od tepej strony, ale szpic jest ostry z kazdej strony :)
- pozycja - mi odopwiada tylko "szermiercza" - uzbrojona reka z przodu (np. prawa) i noga wykroczna ta sama co reka ( prawa noga)
- dobre do dzgniec z gory jak i z dolu - praktysznie rusza sie samo przedramie (staw lokciowy) - dzgniecie od dolu wyglada tak jakbysmy sami sobie wykrecali reke (hehe), ale jest bardzo szybkie i latwe do ponowienia

w ogole dzgniecia w reversie so duzo lepsze od dzgniec w uchwycie normalnym - sa silniejsze, a jak trafimy na cos twardego to nie rozwalimy sobie reki (lokcia)

zaraz ktos od uchwytu prostego zacznie mowic o zasiegu.. no i dobrze. w koncu to ma byc DYSKUSJA !!

to sa wyniki moich "analiz" ;)
moze wypowie sie ktos bardziej ode mnie obeznany w tym temacie..
moze Kenjiro? pisales gdzies, ze cwiczysz ten uchwyt..
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE

- dzgniecie od dolu wyglada tak jakbysmy sami sobie wykrecali reke (hehe), ale jest bardzo szybkie i latwe do ponowienia

też tak sobie myślałem kiedyś. w szafę wchodziło takie pchnięcie nieźle, ale już w sparingu niebardzo. ma przede wszystkim koszmarnie mały zasięg, a zasięg to wszystko!
gwoli ścisłości dodam że nie jestem absolutnym przeciwnikiem reversa w ogole.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
Tak jest, ja glownie wlasnie uzywam tegoz reversa odwrotnego. Czy duzo mnie jszy zasieg...Nie powiedzialbym ze duzo, no i przy sposobie walki KI taka roznica w zasiegu nie ma znaczenia. Za to jak zauwazyl przedmowca - chwyt o niebo silniejszy i mniejsze telegrafowanie oraz ogolnie pchniecia sa szybsze niz w normalnym...
Poza tym w bliskim dystansie jest wiecej mozliwosci w odwrotnym...

juz wiele, wiele napisalem i przegadalem na ten temat i nie chce mi sie prowadzic nastepnej zazartej dyskusji. Jesli ktos ciekawy, apraszam do mnie na trening. Juz niedlugo we czwartki beda zajecia poswiecone nozowi w mojej grupie JKD...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
no to może nie zażarta dyskusja, a opisanie chwytu odwrotnego po prostu. wady i zalety bez porównywania go do prostego, bez konfliktów stylowych.

ja osobiście często używam reversa bo mi po prostu wygodniej, lepiej się z tym czuję, naturalniej i swobodniej (bardzo liczy sie pewny chwyt o którym wspomniano). jednak przez to że jestem troche cienki to nie bardzo sobie radzę w sparingach. przy prostym uchwycie łatwiej zaskoczyć przeciwnika, łatwiej wyprowadzać nietypowe ataki pod różnymi kątami. w przypadku reversa i to jeszcze odwrotnego, tych ataków nie ma za wiele i liczy sie czysty timing i poruszanie. i tak powinno być, a nie że ktoś zna więcej "sztychów" i dlatego wygrywa. ja jednak ze względu na oczywiste braki w podstawach muszę się uciekać do kombinowania z jakimiś backcutami albo pchnięciami nietypowymi...
co do zasięgu, to faktycznie może nie jest on aż tak mały, ale trzeba bardzo wydatnie wychylać ciało, żeby troche tego zasięgu nadrobić, a w moim przypadku ma sie to nieciekawie do powrotu do pozycji równowagi przy chybionym pchnięciu.

szczerze powiedziawszy kenjiro BARDZO chciałbym zobaczyć, albo najlepiej odczuć ilustrisimo. będę polował na jakieś seminarium.
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
no a co z postawa..?

u mnie jest ona bardziej bokiem do przeciwnika (porownujac do pozycji bokserskiej)

Kenjiro: jakies ulubione techniki??

u mnie: dzgnieci dolem w brzuch, dzrniecie gora w twarz - z dojsciem..
jak gosc bedzie blokowal dol, to przewaznie odslania gore.. a ruchy przy tej prostej (banalnej!!) kombinacji ogranicza sie do stawu lokciowego...

a jak reszta? co o tym mysli?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
no przy reversie to postawa faktycznie mniej frontalna. jak u bruca :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE

ODWROTNY REVERSE
jak walczy sie z takim uchwytem...?
reverse i ostrze w strone wlasnego przedramienia..


Dawno, dawno temu PiterM wstawił tego krwiożerczego linka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
a dlaczego niby mniej frontalna? stopy sa zwrocone w kierunku przeciwnika, biodra tak - lekko skrecone ale dlatego aby zawezic pole trafien przeciwnikowi...
Jak pisalem wyzej - trzeba pocwiczyc, inaczej sie nie da.... :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
a, i narcyz...byla okazja pocwiczyc KI teraz w ostatni weekend...bylo trabione dosc glosno... 8)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
mhm, ja zawsze taki przytomny jestem :?

a postawa mniej frontalna właśnie dla zasięgu. ja chyba jestem koszmarnie wolny, bo gdybym stał tak jak mówisz, to dostawałbym cięgi od każdego.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE

przy prostym uchwycie łatwiej zaskoczyć przeciwnika, łatwiej wyprowadzać nietypowe ataki pod różnymi kątami. w przypadku reversa i to jeszcze odwrotnego, tych ataków nie ma za wiele i liczy sie czysty timing i poruszanie. i tak powinno być, a nie że ktoś zna więcej "sztychów" i dlatego wygrywa. ja jednak ze względu na oczywiste braki w podstawach muszę się uciekać do kombinowania z jakimiś backcutami albo pchnięciami nietypowymi...


wydaje mi się że chodzi o to żeby wygrywać a wszystko ine to techniczne i taktyczne zagadnienia -jeden ma świetny timing i szybkosc więc do wygrania wystarcza mu jedna technika inny musi miec bogatszy reperuar i tyle

a co do rewerse (mo/ze ktos mi wytłomaczy czym się różni odwrotny- czyzby był jeszcze zwykły??) to ostatnio pod wpływem forum troszke poćwiczyłem a raczej pociołem mojego domowego wroga (pustego peta po pepsi na sznurku) tak trzymajac nóz,. jakie wnioski??
po pierwsze mozna tak walczyć :wink:
po drugie faktycznie dzgniecia sa mocniejsze ale jak dla mnie to ma znaczenie przy wbijaniu noza w drzewo (juz rzymskich legionistów uczono by nie wbijali gladiusa głębiej niz na dłoń bo po co)
po trzecie to swietny sposób na dobrze blokujacych przeciwników -nie trafisz w cel główny to tniesz poboczny czyli łapę

generalnie nie lubię (jednak stre nawyki są mocniejsze ) ale warto się nauczyć :!: :!:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
właśnie Kaligula wyjaśnił mi że odwrotny rewerse jest wtedy gdy ostrze jest skierowane w stronę przedramienia-a jak jest gdy mam w ręce dwusieczny nóż taki jak pokazywał Kenjiro??? mnie najlepiej w takim chwycie siada nóż kindzałopodobny o dosyć krótkiej szerokiej dwusiecznej głowni
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
wlasnie.. dwusieczna glownia.. to juz chyba inne podejscie do zagadnienia.. chociaz podobne..

a co z technikami/combosami ? macie jakies?
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
Dwusieczna głownia to dla mnie podstawa. A jeśli chodzi o techniki to przykładowa: pozycja szermiercza, kilka markowanych ataków, zmiana uchwytu na rewerse (przełożenie z ręki do ręki w moim przypadku z lewej do prawej) i pchnięcie z dojściem obracając ciało bokiem. Ale to też w dużej mierze zależy od taktyki jaką obiera nasz sparingpartner tzn. nie z każdym wyjdzie. Głównym elementem w tej technice jest delikatna dezorientacja szybką zmianą chwytu i ręki.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
Przy obusiecznej glowni dochodzi mozliwosc wykonywania ciec przy reverse odwrotnym jak i innych pomocniczych rzeczy w zwarciu.
Juz pisalem o tym w innym topicu, ale tutaj powtorze...
Kobra pisze najprawdopodobniej o DUZYCH, dlugich ostrzach (sztyletach) - ponad 7 cali? Prawda? Czy mi sie zdaje?
Bo jesli mowimy o tak duzych gabarytach to we Floro FS uzywa sie wtedy zazwyczaj takze prostego chwytu zgodnie z zasadami operowania maczeta...
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
Kobra powaznie mówisz o tym zmienianiu reki w trakcie walki (sparingu)???? juz się z tym, spotkałem u ....sienkiewicza ("...nawet do lewicy potrafił przerzucać...") ale to idealny moment by kogos wykończyć!!!!! w końcu nie koncentruję się w walce jedynie na nozu ani na ręce trzymającej go bo równie dobrze kopa moge zaliczyć a w takiej walce chwila odwrócenia uwagi = zwycięztwo. Dla mnie istotna jest ..prostota kazde komplikowanie techniki to mozliwośc popełnienia błędu ale moze się mylę?????
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
Kooniu napisał

Kobra powaznie mówisz o tym zmienianiu reki w trakcie walki (sparingu)???? juz się z tym, spotkałem u ....sienkiewicza ("...nawet do lewicy potrafił przerzucać...")


Pisze poważnie kooniu. A co do tej zmiany to nie jest to przerzucenie noża z ręki do ręki tylko szybkie przełożenie. Tak że noż nie traci kontaktu z dłońmi. Parę razy na sparngu udało mi się wyprowadzić po tym skuteczny atak.

Kenjiro napisał:

Przy obusiecznej glowni dochodzi mozliwosc wykonywania ciec przy reverse odwrotnym jak i innych pomocniczych rzeczy w zwarciu.
Juz pisalem o tym w innym topicu, ale tutaj powtorze...
Kobra pisze najprawdopodobniej o DUZYCH, dlugich ostrzach (sztyletach) - ponad 7 cali? Prawda? Czy mi sie zdaje?


Miałem na myśli długie ostrza, dokładnie tak.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
a wytlumaczy ktos technike walki w reversie? bo probowalem i jakos niespecjalnie mi lezy.. tylko do krotkiego dystansu.. w krotkim to juz nie ma mowy o technice/taktyce - przynajmniej u mnie..
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ODWROTNY REVERSE
Nie podejmuje sie. Nie da sie opisac. Trzeba pokazac...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024