Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klips bezpieczny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Klips bezpieczny?
Witam,
Nurtuje mnie pewien temat - jak nosicie swoje EDC? Mysle o noszeniu w kieszeni spodni - macie zaufanie do klipsa czy uzywacie linki zabezpieczajacej, tudziez innej smyczy? Zdazylo sie komus pozegnac przypadkowo z ostrzem? Nie wiem czy to normalne, ale ja odruchowo siegam co kilka minut do kieszeni spawdzajac czy moj folder jest na miejscu :)

Pozdrowka,
Akme
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
przeciez to czuc czy klips jest funkcjonalny czy wygiety. Jak noz bardzo luzno sie trzyma kieszeni to znaczy ze czas pomyslec o wymianie klipsa albo jego naprawieniu.
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
Ja uzywam klipsa i trzymam nóz w kieszeni. Nigdy mi nie wypadl, a nosze go tak od dawna, aczkolwiek to chyba tez zalezy od klipsa. Jesli nie masz absolutnej pewnosci ze klips utrzyma nóż, zrob test: popors znajomego zeby zlapal cie za nogi i mocno potrzasnal trzymajac cie glowa w dol. Jezeli nóż nie wypadnie, to klips dziala prawidlowo *


*chyba opatentuje ten sposob testowania klipsa, wiec jesli ktos chcialby go uzyc, prosze mnie pytac o pozwolenie :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?

Jesli nie masz absolutnej pewnosci ze klips utrzyma nóż, zrob test: popors znajomego zeby zlapal cie za nogi i mocno potrzasnal trzymajac cie glowa w dol. Jezeli nóż nie wypadnie, to klips dziala prawidlowo


he he ;-) nie wpadlem na to... dobry patent!
Moj klips raczej mocno trzyma - zadnych luzow nie stwierdzilem. Bylem ciekaw czy przy bieganiu/skakaniu tudziez innej formie aktywnosci fizycznej :) jest szansa, ze jednak noz wysunie sie z kieszeni...

Pozdr,
Akme
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
Zależy do czego i jak noza używasz.

Klips nie może być za mocny, bo nie służy przecież do przyśrubowania noza do tyłka/nogi/kieszeni/spodni. nie może też utrudniać wyciągania i noszenia noża czy też niszczyć ubrania.

Ja do wszystkich swoich noży przymocowuję linkę lub paracord. Nie muszę się obawiac, że łapa zeslizgnie mi się na ostrze, sznurek ułatwia znależć folderka w przepastnych kieszeniach, a w razie czego z kilku połączonych związem wantowym linek mozna zrobić całkiem długi sznur ;)

W Ka-Barze Hunterze klipa wypieprzyłem, bo płaskie maleństwo jest zawsze w tylnej kieszeni . SOGa Pentagona zawsze noszę klipem wyłożonym na zewnątrz kieszeni, czasem przedniej, czasem tylnej, zależy od spodni. W Victorinoksie Spartanie brakuje mi klipa i scyzoryk pęta się bez sensu po gaciach i kieszeniach. W Leathermanie tylko by przeszkadzał i w dodatku kaleczył palce dlatego Wave leży z pokrowcu przy pasku. Opinel 9 z klipem"? To dopiero by było brzydactwo!

Są klipy na miejscu i klipy bez sensu - wszystko zalezy od tego co lubisz i jak ci wygodniej.

Pytanie za 100 punktów:
Dlaczego Sebenza nie ma porządnego klipa?
A po co klip a Striderze AR?

A poza tym jest późno, koniec dyżuru. Idę spać. Koniec pisania głupot.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
jak noz ma klipa to nosze go zaczepionego o brzeg kieszeni - nigdy nie mialem klopotow z klipami - ale minusem jest ze noz wystaje z kieszeni - nie lubie sie afiszowac - na lato musze cos wykombinowac zeby glebiej lezal. noze bez klipow zadko nosze, ale jak juz to z dowiazanym paracordem ktory wystaje z kieszeni - moze dziwnie wyglada ale szybciej sie wyjmuje. jak noz jest z klipem to juz nic nie dowiazuje.
pozdrawiam
  • 0

budo_melkar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
EDC - w kieszeni na klipsie bez linki. zasadniczo nie powinien wypaść ale jesli duzo się ruszasz ( schylanie, przysiady) nóż może się wysunąć ( ja tak zgubiłem Delicę). Także dorobiłem się odruchu sprawdzania co jakiś czas czy nóż jest a miejscu.

pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?

Pytanie za 100 punktów:
Dlaczego Sebenza nie ma porządnego klipa?

Oj, uważałbym tutaj... jest prosty, ale bardzo skuteczny! Podobnie jak w Ultratechu Microtecha. To doskonale sprawdzające się w praktyce klipy z tzw. "podwójnym zabezpieczeniem". Ja noszę folderki na klipie w 95% przypadków. Czasem tylko Sebenza lub HALO w pochwie siedzi. Aha, zimą w terenie noszę też często w pochwie Spyderco Military, na ramieniu plecaka. Małe nożyki (najczęściej Spyderco Naviator Serr. G10) w tylnej kieszeni, większe w bocznej. A najmniejsze (mini UDT, Mnandi) w kieszeni koszuli lub przy kluczach (tu króluje Spyderco Jester Serr.).
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
w kieszeniach mam powszywane dodatkowe szlufki w które wpinam nóż (np endura) tak żeby nie wystawał na zewnątrz, a jednocześnie nie latał bezwiednie po kiermianie, paracordu raczje nie uzywam, chyba że spodnie jakieś ciasne są...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?

Czasem tylko Sebenza lub HALO w pochwie siedzi.


Czyli jednak wolisz bez klipa :D
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?

Czyli jednak wolisz bez klipa :D

Miasto = clip, bo wygodnie i nie krzyczy z daleka "MAM NÓŻ"
Outdoor = pochwa... bo wygodnie
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
jak widzę nie ja jeden miałem przeboje z klipem w Sebenzie.Ale ad rem... MT na pasku ,Delica w prawej kieszeni... :) i nic mi nie wypadło, jak zyję.... :) ...czego i wam życzę..
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?

nic mi nie wypadło, jak zyję.... :) ...czego i wam życzę..


Dzieki wszystkim! Troche mnie uspokoiliscie.... ale tylko troche :wink:

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
na bladeforums byl watek ze koles zgubil w szkole sebenze customized przez Toma Mayo. Cena rynkowa takiego cacka to ok 450-500 dolcow. UGH.. ! 8O
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
ponoc mial wlasnie caly czas na klipsie. Albo jakos mu wypadlo albo ktos mu zakosil.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?

na bladeforums byl watek ze koles zgubil w szkole sebenze customized przez Toma Mayo.


na Ebayu byla ostatnio! Z paskudnie podziurawioną rekojeścią (co centymetr wywiercony otwór) - brzydka jak kupa.

Może ktos znalazł i chciał opchnąć?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
wysz, strzel linka.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
Mam gdzieś zdjęcie - jak będę w pracy to wrzucę.

aukcja juz się niestety skończyła a google jakos nie chce wyrzucać archiwalnych stron ebaya.

Swoją drogą ciekawe ile takich customized by TM było.... ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
Dołączona grafika
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Klips bezpieczny?
błeeeee.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024