Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon
Mam ten nóż od tygodnia - kupiłem go w Militaria.pl jak ja nie cierpię tego sklepu :evil: problem w tym że nie ma innego w pobliżu.
Nóż jest duży , ciężki i bardzo masywny gruba rękojeść świetnie leży w dłoni szczególnie spodobał mi się kształt fałszywego ostrza ma w sobie coś z LCC :) ha to tak jak bym napisał że syrenka ma w sobie coś z Mercedesa ale mnie się tak kojarzy i już :D stal jest raczej kiepściutka bo to zwykła 420 za to ostrze jest wykonane nadwyraz starannie a to za sprawą lasera 8O czy to dobrze czy źle nie wiem ale napewno świetnie wygląda w katalogowym opisie :lol: dalej jest jednak znacznie lepiej G10 i włókno węglowe to z pewnością materiały z wyższej półki blokada typowy liner-lock grubością dorównuje tej z BOA ale o dziwo jest znacznie wygodniejsza przy zamykaniu a to za sprawą wysunięcia na około 1 mm ząbkowanej części linersa.
Elishewitz ma oczywiście klips jest on raczej krótki ale bardzo ciekawy pod względem stylistycznym trzyma pewnie.
Ogólnie jestem umiarkowanie zadowolony bez eufori jest poprostu ok cena 305 czy to dużo za nóż z takich materiałów chyba nie żeby tylko ostrze było z ATS-55 albo jeszcze lepiej z 154CM
Na stronie jest napisane że zrobiono tylko 2000 sztuk mój ma nr 1122 podaję link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon
Nie czuję się przekonany... :? I ta stal... 420. Jestem zdania, że za te pieniądze mogłeś znaleść coś ciekawszego.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon

Nie czuję się przekonany... :? I ta stal... 420. Jestem zdania, że za te pieniądze mogłeś znaleść coś ciekawszego.


Ale to moja BARDZO subiektywna opinia. Najważniejsze, że Ci się podoba...
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon
Kupiłem go jako edc nie będę nim cią kabli a raczej robił kanapki w biurze przyznaję że to był impuls miałem trochę kasy nóż mi się spodobał więc go kupiłem pomimo stali ostrze sprawia naprawdę solidne wrażenie nóż golił i po tygodniu dalej goli jak będzie dalej postaram się napisać faktem jest że niektóre firmy np Kershaw potrafię zrobić z tej stali całkiem niezłą klingę.
Elishewitz to bardzo dziwna konstrukcja z jednej strony Carbon i G10 a z drugiej stal 420 to coś jak BMW z silnikiem od Poloneza.
Ale na razie mi pasuje zobaczymy jak długo
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon
Mam Gerbera ze stali 420. Też jestem BARDZO zadowolony. Ale zapłaciłem tylko 150 zł. Czyli połowę twojego.

Elishewitz to bardzo dziwna konstrukcja z jednej strony Carbon i G10 a z drugiej stal 420 to coś jak BMW z silnikiem od Poloneza.

Właśnie... mój nożyk jest z Zytelu. To wystarczy...
  • 0

budo_kieleka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Eickhorn-Solingen Elishewitz-I Big Carbon
Cześć
Co do Kershawa i 420HC zgadzam się z zupełności. Zastanawiałem się nad scallionem i wątpliwosci miałem właśnie z powodu stali.
A okazało się że nieźle trzyma ostrze. Po 2 tygodniach lekkiego uzywania nadal goli. Mysle że to dobry wynik.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024