Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_lopez_rodriquez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

ciekaw jestem dlaczego ten post sie znalazł w skargach i obelgach (spodziewasz sie takiego odzewu???)
no w sumie oferta wydaje sie ciekawa... ta wiza... legalna praca i w ogole - MALYNA.
ciekaw jestem co o ARCYMISTRZU powiecie?
pozdrawiam


dlatego, że nie każda kaszana da się zjeść, a ta wygląda na dosyś niestrawną. ale Ty widzę nie rozróżniasz kiczu i komerchy od czegoś co ma wartość. zwróciłeś uwagę na ciekawość oferty tylko nie na jakość pokazu, który może wiele powiedzieć... bo jeżeli uczą tam takiego chisao jak było na demonstracji to żal dupę ściska.
pozdrawiam
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Lopez,

wszedzie jest tak samo, wszedzie wciskaja kity i wszedzie chisao jest do dupy...

...ale mam tez propozycje dla Ciebie:


zrob cos od siebie, nagraj swoje chisao i wrzuc na forum :idea:


pokaz swiatu ze Polak potrafi i robi lepsze chisao niz inni
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Od jakiegoś czasu nie odzywam się na forum... czytam sobie tylko... i za przeproszeniem STRASZNE BZDURY PIERDOLICIE OBYWATELE... czasem jak czytam niektóre kretynizmy to jestem za ABORCJĄ co niektórych modeli odwiedzających to forum :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
oszolomstwo panuje wszedzie,

trzeba to tepic :D

jestem za aborcja :peace:
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Aborcja to chyba zabicie nowo stworzonej komorki , a wy chcecie sie pozbys w pelni uksztaltowanych oszolomow a to juz chyba Eutanazja.
Jakby co jestem za.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

Aborcja to chyba zabicie nowo stworzonej komorki , a wy chcecie sie pozbys w pelni uksztaltowanych oszolomow a to juz chyba Eutanazja.
Jakby co jestem za.


Eutanazja to by byla na prosbe wlasna oszoloma. Ja mysle ze oni sa za "Aborcja pozamaciczna"

:rofl:
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
QWA, QWA, QWA :!:

no w sumie oferta wydaje sie ciekawa... ta wiza... legalna praca i w ogole - MALYNA.
ciekaw jestem co o ARCYMISTRZU powiecie?
pozdrawiam

ha, rewelacja, niezbyt dokladne przegladanie forum niesie ze soba zagrozenie przeoczeniem rzeczy NIEWIARYGONIE FAJNYCH :twisted:
fantastyczne, naprawde rewelka. Jak wspominal moj przyjaciel, swiat idzie w kierunku laczenia ofert MA w supermarketowym stylu :wink:
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Raczej wiadomosc niz skarga. I w imieniu Ving Dragona informuje ze niebedziemy czytali przez najblizszy czas jego postow a to za sprawa niesamowitego balaganu jaki ktos mu zafundowal przesylajac niszczycielskiego wirusa z ktorym DRAGON przegral :D . Znajac DRAGONA to on bez kompa jak bez reki wiec tylko wspolczuc. :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Raczej skarga niż wiadomość ;) - ja rozumiem, że walczymy z bałaganem na forum, ale chyba nam się mod rozszalał z zamykaniem tematów. O większą wstrzemięźliwość bym apelował.
Zwłaszcza, że regulaminu niniejsze posty w żaden sposób nie naruszały.

K.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
1. Można zmienić moda
2. Można zmienić forum
3. Można wyeliminować pisanie kretynizmów
4. Można nic nie pisać

itd....
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Tsailifo, nie przesadzajmy, zdarzały się na tym forum głupsze tematy, a ten przynajmniej owocował jakąś dyskusją.

K.
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

sama forma jest ciekawa - 20godzin ćwiczeń w tygoniu ale jak zobaczyłem na ich stronie filmik pokazowy z otwarcia roku to różne wątpliwości we mnie wstąpiły. Chi sao tych gości wydał się być kiepski nie mówiąc już o innych niby sztuczkach (gość wpadający na płytę gipsową, którą by złamał mój 10 letni bratanek)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak ktoś chce to niech sobie obejrzy


1. pokaz nie był z otwarcia roku, ale z okazji 30-lecia szkoły
2. założenie było takie, że jest to pokaz dla laików, aby zachęcić ich do uprawiania sztuk walki w ogóle
3. kawałek z płytą gipsową - zgadzam sie. ale wyobraż sobie to uderzenie wykonane normalnie tzn. cios i koleś co go dostał osuwa się na ziemię z poważnymi pewnie obrażeniami organów wewnętrznych. dla osoby nie znającej się na rzeczy to wyglądałoby na kanciarstwo ("koleś drugiego lekko stuka a ten sie kładzie")
4. chi-sao jest pokazane w wersji "sparring" (dla zademonstrowania jego użyteczności podczas walki) . czyste chi-sao oczywiście wygląda nieco inaczej. ale jeśli pokazujesz to laikom to musisz je umieścić w kontekście walki, bo co człowiek z ulicy zakuma jak zobaczy dwóch facetów machających przed sobą łapkami?

pozdrawiam

dabeer
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Ogólnie komercyjna lipa i ściemniarstwo....
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

Ogólnie komercyjna lipa i ściemniarstwo....


a jakieś argumenty może?

dabeer
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

Ogólnie komercyjna lipa i ściemniarstwo....


a jakieś argumenty może?

dabeer


Wierz mi Dabeer zajmuje sie sie yong chun od bardzo dawna ale w pelni popieram to co napisal Tsailifo .Tak niskiego poziomu Yong chun dawno nie widzialem.I jakiez to tlumaczenie ze to na trzydziestolecie szkoly ,jesli po tylu latach istnienia szkoly mistrz wystawia do pokazu byle co to chyba wszystko mowi za siebie .Nawet jesli pokaz ustawia sie pod laicka publike to powinno to miec lepszy wymiar .Po wtore nawet wsrod tej widowni znajda sie znawcy i co w tedy? Wiec nie pytaj o argumenty bo dostaniesz ich bez liku.np tych dwoch gosci wykonujacych chi sao przy pierszwym przejsciu na zewnatrz gosc z prawej zrywa kontakt a ten drugi " arcymistrz'' nawet nie reaguje na to jesli ktos tak cwiczy chi sao to nie moze mowic o wing chun .Cwicz tak chi sao i modl sie zebys nigdy nie napotkal takiego co pojal zasady chi sao bo bedziesz w tedy naprawde w opalach.Tak wiec naprawde nie wyklocaj sie o argumenty bo zostaniesz zasypany i bedzie naprawde glupio. Ja naprawde jestem w stanie rozumiec ze uczen stoi murem za swoja szkola ale troche obiektywizmu sie przyda.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

Ogólnie komercyjna lipa i ściemniarstwo....

a jakieś argumenty może?
dabeer


Proszę bardzo, chociaż na temat filmu już ktoś za mnie odpowiedział (a z czym się zgadzam w 100%)

1. Wing Chun (Ving Tsun) jest najmłodszym stylem chińskiego kung fu. Ocalona z chińskiej rewolucji kulturalnej przez Yip Mana, sztuka ta przetrwała do dziś w czystej formie dzięki naukom Wielkiego Arcymistrza Tsui Seung Tina. - takie bajki można wciskać dzieciom w przedszkolu a nie na forum gdzie spotykają się ludzie często o 20 letnim stażu w MA i większym. Ten tekst to zwykła propagandowa PAPKA mająca niewiele wspólnego z prawdą

2. Arcymistrz Jim Fung, od ponad 45 lat bliski uczeń Tsui Seung Tina, jest jednym z najbardziej uznanych mistrzów Wing Chun na świecie i jednocześnie dyrektorem Hong Kong Wing Chun Association. - jeden z najbardziej uznanych... a ja nigdy o nim nie słyszałem :) ... do tej pory było to Leung Ting, ale widzę że konkurencja nie śpi. Już sama nazwa ARCYMISTRZ zalatuje megalomanią i zwykłym leczeniem swoich kompleksów, może być lepem dla ludzi którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z MA. Równie dobrze można by napisać EMINECJA, PRZEWIELEBNY, ARCYWIELKI, NIEBIAŃSKI lub CUDOWNY.

3. Akademia Wing Chun Jima Funga powstała w 1973 roku w Adelajdzie. Obecnie, jako jedna z sześciu szkół poza granicami Chin znajduje się w Spisie Wszystkich Chińskich Sztuk Walki, a kursy w niej prowadzone są uznawane przez rząd Australii jako szkolnictwo wyższe. Nie wiedziałem że szkoła może być w spisie sztuk walki... czyli np. Changchuan, Taijiquan, Bajiquan i Akademia Wing Chun Jima Funga.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Do tego jeszcze stwierdzenie że kursy te są uznawane jako szkolnictwo wyższe to już chyba jawna kpina... czyżbym po dwuletnim kursie był magistrem wing chun, czy może inżynierem wing chun ? Niektórzy ludzie mieszkający teraz w stanach też potrafią mówić że studiują w USA... dlaczego ? A no dlatego że słowo STUDY oznacza zarówno "studiować" jak i "uczyć się". Inni twierdzą że pracują w firnie informatycznej... bo kopią na ich zlecenie rowy pod kable :)

4. Osoby z Polski, decydując się na studia w Akademii, mogą otrzymać wizę studencką i podjąć legalną pracę w Australii podczas trwania kursu. Po ukończeniu dwuletniego szkolenia zostaje się wykwalifikowanym instruktorem Wing Chun. - Wiza studencka - tak ładnie brzmi, no ale nie dotyczy ona tylko i wyłącznie STUDENTÓW. Co prawda w Polsce byli lepsi od was, bo aby zostać wykwalifikowanym instruktorem Wing Tsun wystarczało zrobić 2 tygodniowy kurs, to mimo wszystko w dwa lata instruktor na światowym poziomie (skoro nawet będzie mógł "pracować w Akademii ARCYmistrza ( :) ) to kolejna "bzdura" która może świadczyć o poziomie nauczania... jedyne co nie budzi wątpliwości to linia przekazu :)
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Poproszę o wyjaśnienie następujących punktów (tylko żeby nie było że się czepiam albo zapluwam - przyznaję że nie znam się na sztukach walki w takim stopniu jak inni uczestnicy tego forum i liczę że Wasze wyjaśnienia pomogą mi wyrobić sobie niezależną opinię o tym co robię w Akademii i jak to się ma do innych szkół).

"...ocalona z chińskiej rewolucji kulturalnej przez Yip Mana, sztuka ta przetrwała do dziś w czystej formie dzięki naukom Wielkiego Arcymistrza Tsui Seung Tina. " - Ten tekst to zwykła propagandowa PAPKA mająca niewiele wspólnego z prawdą


ale co jest papką - to że Yip Man wyjeżdżając do Hong Kongu przyczynił się do rozpowszechnienia Wing Chun na świecie, czy to że jednym z jego bliskich uczniów był Tsui Seung Tin? Nie twierdzę przecież wcale, że Tsui jako JEDYNY uprawia i naucza dziś Wing Chun w niezmienionej formie.

"Jim Fung" (...) jeden z najbardziej uznanych... a ja nigdy o nim nie słyszałem ...


Czytałem artukuły o Jimie Fungu w czasopismach "Blitz", "Combat" czy "Inside Kung-fu", więc chyba nie może być on zwykłą miernotą, której poziom pozostawia wiele do życzenia? Chyba że te czasopisma to też komercja i kicz...

Już sama nazwa ARCYMISTRZ zalatuje megalomanią i zwykłym leczeniem swoich kompleksów


Słowo 'Arcymistrz' to - jak napisałem w innym wątku - niezbyt moje fortunne przetłumaczenie "grandmaster". Ale skoro krytykujesz zastosowanie tego tytułu w ogóle, to czemu na Twojej stronie jest "Wielki mistrz Wong Doc-Fai"?

Nie wiedziałem że szkoła może być w spisie sztuk walki... czyli np. Changchuan, Taijiquan, Bajiquan i Akademia Wing Chun Jima Funga....


Nie wiem czy mówimy o tym samym dokumencie. Spis Wszystkich Chińskich Sztuk Walki (All Chinese Martial Arts Register) jest publikacją wydaną z okazji 40 lecia Chinese Martial Arts Association. Jest to spis chińskich sztuk walki i przy wing chun wymienione są uznane szkoły w Chinach i na świecie. I tamże (na stronie 170 Spisu dokładnie) znajduje się Akademia Jima Funga.


I kilka wyjaśnień z mojej strony:

Do tego jeszcze stwierdzenie że kursy te są uznawane jako szkolnictwo wyższe to już chyba jawna kpina...


To nie kpina. Kursy w Akademii są akredytowane przez Vocational Education and Training Accreditation Board's (VETAB) jako szkolnictwo wyższe zawodowe.

czyżbym po dwuletnim kursie był magistrem wing chun, czy może inżynierem wing chun ?


po 2 letnim szkoleniu otrzymujesz dyplom ukończenia kursu na poziomie Certificate IV, stąd do magistra (master degree) jeszcze daleko.

Wiza studencka - tak ładnie brzmi, no ale nie dotyczy ona tylko i wyłącznie STUDENTÓW.


Nie rozumiem tego zarzutu - Akademia jest jednostką akredytowaną przez Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) do prowadzenia kursów dla studentów z zagranicy. Każda osoba więc, która chce studiować w Akademii w pełnym wymiarze godzin, może uzyskać wizę studencką. Nie musi być studentem w Polsce, jeśli o to Ci chodziło.

to mimo wszystko w dwa lata instruktor na światowym poziomie to kolejna "bzdura"


ale ja nie napisałem że po 2 latach masz instruktora na światowym poziomie. Po prostu instruktor, czyli ktoś kto może zacząć nauczać innych. Rezc jasna nie wszyscy, którzy uczą się w Akademii otrzymują uprawnienia instruktora w 2 lata. Niektórzy dłużej, dużo nigdy. I oczywiście nie znam nikogo z Akademii komu przyszłoby do głowy po 2 latach nauki otwierać własną szkołę.


pozdrawiam i o komentarz proszę

dabeer
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
W kwestii formalnej, to ja bym proponował przekleić tę dyskusję do wątku o ww szkole, bo tutaj jakoś mi z nim nie po drodze.
No, tsailifo, jak sądzę dabeer ładnie wyjaśnił wszelkie wątpliwości dotyczące struktury organizacyjnej szkoły. Szczerze mówiąc, to mnie się taka idea podoba. W ogóle Australia jest zdaje się krajem, który w pewnym momencie był bardzo przyjazny dla chińskich masterów sztuk walki dając im stypendia w ramach "rozwijania dziedzictwa kulturowego" i z tego co słyszałem, to trochę dobrych chińskich nauczycieli tam wyemigrowało. Założenie szkoły mającej akredytację urzędową jako samodzielnej jednostki edukacyjnej, na którą można otrzymać studencką wizę jest w każdym razie pomysłem wartym uwagi.
Dabeer, ja myślę, że odnośnie tłumaczenia tego grandmastera, to warto by było dokonać poprawek na stronie, bo rzeczywiście arcymistrz brzmi nie najlepiej, ale to jest up to you ;)
Aha - mnie pokazy też jakoś szczególnie nie przekonują, nie lubię wysilonych prezentacji z pokazywaniem cudów typu przelatywanie przez dyktę i ćwiczenia z zawiązanymi oczami, ale zdaje się, że publice się podobało. Odnośnie poziomu, to się nie wypowiadam, bo nie znam się na yongchun (no dobra, szczerze mówiąc uważam, że jest taki sobie :) ).

K.
  • 0

budo_dabeer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg

Dabeer, ja myślę, że odnośnie tłumaczenia tego grandmastera, to warto by było dokonać poprawek na stronie, bo rzeczywiście arcymistrz brzmi nie najlepiej, ale to jest up to you ;)


Już o tym pomyślałem. Będzie po prostu "mistrz". I postaram się wyeliminować wszelkie "naj", bo słowo to w odniesieniu do jakiejkolwiek sztuki nie ma sensu.

pozdrawiam

dabeer
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ksiazka Skarg i Wnioskow, Wyzwisk i Obelg
Zanim odpowiem : nie czepiam się szkoły jako takiej czy mistrza, ale tekstów jakie umieściliście na stronie :)

Ponownie zacytuję tekst z waszej strony : Wing Chun (Ving Tsun) jest najmłodszym stylem chińskiego kung fu. Ocalona z chińskiej rewolucji kulturalnej przez Yip Mana, sztuka ta przetrwała do dziś w czystej formie dzięki naukom Wielkiego Arcymistrza Tsui Seung Tina.

1. więc Ving Tsun nie jest najmłodszym stylem kung-fu
2. nie tylko Yip Man nauczał Ving Tsun, więc nie można pisać że to on ocalił ten styl :)
3. przetrwała nie tylko dzieki niemu


Nie napisałem że Twój mistrz jest jakimś cieniakiem i wciska ciemnotę... napisałem że nigdy o nim nie słyszałem... (o wielu innych mistrzach VT słyszałem)

Krytykuję słowo ARCYMISTRZ, a słowo Grandmaster to raczej Wielki Mistrz. Nie twierdzę że jest źle używać słowa Grandmaster, czy wielki mistrz, ale arcymistrz to jak pisałem wcześniej... zmień to na stronie i będzie ok.

Nie wiedziałem że szkoła może być w spisie sztuk walki... czyli np. Changchuan, Taijiquan, Bajiquan i Akademia Wing Chun Jima Funga....


Spis sztuk walki... gdyby na stronie było to wyjaśnione jak w Twoim poście nie było by problemu...

Na temat kursu (czy to szkolnictwo wyższe czy też nie nie będę pisał bo to nie ma sensu)

Ogólnie szkoła OK, ale strona strasznie niedopracowana :)
[/b]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024