Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ćwiczyć refleks?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?

co to za gadanie ze refleksu sie nie da poprawic? wiekszosc typow jak zaczyna trenowac to wszystkie strzaly by na twarz wylapalo a potem to uniki ladne. no to co to jest jak nie reflex?

To jest wyuczenie pewnych odruchów, a nie zmiana czasu reakcji. To że widząc cios uchylasz się albo odchodzisz do tyłu, to znaczy, że twoje ciało nauczyło się reagować na dany bodziec (z punktu widzenia walki). Nie jest to równoważne z poprawieniem czasu reakcji.

Pewne cechy motoryczne są wrodzone, inne można rozwijać - w mniejszym lub większym stopniu. Przykładowo cechą wrodzoną jest szybkość, a nabytą - gibkość (nie ma gibkości wrodzonej).
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?

Pewne cechy motoryczne są wrodzone, inne można rozwijać - w mniejszym lub większym stopniu. Przykładowo cechą wrodzoną jest szybkość, a nabytą - gibkość (nie ma gibkości wrodzonej).

ej no jak to nie mozna rozwijac szybkosci? a jakim cudem jak sie trenuje to po jakims czasie sie szybciej biega, szybciej uderza, plywa no nie wiem co tam jeszcze.
  • 0

budo_ab1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?

Pewne cechy motoryczne są wrodzone, inne można rozwijać - w mniejszym lub większym stopniu. Przykładowo cechą wrodzoną jest szybkość, a nabytą - gibkość (nie ma gibkości wrodzonej).

Pewnie, jakies tam cechy motoryczne moga byc w pewnym stopniu wrodzone, ale to nie znaczy, ze nie mozna ich rozwijac.
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?
Dokładnie to tak jakbyś mówił że ten kto biega 1km w 5min nie będzie mógł go przebiec szybciej. Troszke jak dla mnie bezsensu. Ja uważam że refleks da się polepszyć...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?
Panowie, zadajcie sobie trochę trudu i poczytajcie nieco o podstawowych cechach motorycznych człowieka...
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?
slaszysz ma sporo racji. każdy ma maksymalną szybkość "przebierania nogami" i bez względu na trening jej nie przeskoczy (chyba tylko farmakologicznie), bo mózg nie będzie w stanie szybciej przekazać sygnałów poszczególnym grupom mięśniowym. zatem refleks rozumiany tylko jako proces neurologiczny jest wrodzony. ja jednak rozumiem refleks jako mierzalną w sekundach wartość i tę poprawić się da, właśnie poprzez wyrabianie nawykow, bo nikt nie zaprzeczy że najszybszą reakcją jest odruch, a te warunkowe można sobie wyrobić...
pozdr
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?

a ćwiczył ktoś z Was na refleksówce?


Nieraz :) Polecam.


możesz napisać coś więcej, ewentualnie przelinkować mnie?
z góry dzięki...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?
Nie mieszaj. To co Ty nazywasz praca nad refleksem, jest w istocie m.in. praca nad koordynacja ruchowa. To ta praca (plywanie, bieganie etc.) powoduje, ze zblizajac sie do idealnego ruchu, techniki poprawiasz swoje wyniki). Acha, refleks wraz z wiekiem... pograsza sie, nigdy na odwrot.
K_P
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?
racja, ale mi chodzi o przerabianie tak często schemetu bodziec-reakcja mięśniowa, aż stanie się to odruchem warunkowym. nie chce się wdawać w akademickie dyskusje, czy przy odruchach nadal można mówić o refleksie, czy też nie, ale faktem jest że czas reakcji skraca się dość wyraźnie.
z wiekiem spada wydajnośc wszystkich układow w organiźmie, niczego nie odkryłeś...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?

Pewnie, jakies tam cechy motoryczne moga byc w pewnym stopniu wrodzone, ale to nie znaczy, ze nie mozna ich rozwijac.


Tak, ale niektóre cechy możesz usprawnić w tylko w paru procentach i inne udoskonalać prawie od zera. Zastanów sie o ile możesz poprawić swoją szybkośc reakcji, a jak bardzo możesz udoskonalić postrzeganie ataku czy wyczucie dystansu. Co jest dla Ciebie lepsze, urwać milisekundę z czasu reakcji, czy zauważyć lukę w gardzie przeciwnika bądź sygnalizację ataku ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?
Dzieki Robert P. bo juz mi troche brakowalo sily i ogarniala mnie tez irytacja. Po to sie uzywa pewnych pojec w sporcie np. koordynacja, refleks, sila, gibkosc - zeby sie sensownie komunikowac, a nie gadac od rzeczy. A te pojecia sa dawno zdefiniowane. Wystarczy po prostu siegnac po pierwsza lepsza ksiazke traktujaca o sporcie.
K_P
  • 0

budo_ab1983
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyć refleks?

AB1983 napisał:

Pewnie, jakies tam cechy motoryczne moga byc w pewnym stopniu wrodzone, ale to nie znaczy, ze nie mozna ich rozwijac.


Tak, ale niektóre cechy możesz usprawnić w tylko w paru procentach i inne udoskonalać prawie od zera. Zastanów sie o ile możesz poprawić swoją szybkośc reakcji, a jak bardzo możesz udoskonalić postrzeganie ataku czy wyczucie dystansu. Co jest dla Ciebie lepsze, urwać milisekundę z czasu reakcji, czy zauważyć lukę w gardzie przeciwnika bądź sygnalizację ataku ?

Chodzilo mi o to, ze nawet jezeli masz jakies umiejetnosci wrodzone, to trening nie zawadzi.
Pozdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024