Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzone Dziąsło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Uszkodzone Dziąsło
Ostatnio podczas sparingow zapomniałem wziąc ze sobą szczeki... Podczas walki w rekawicach dostałem w usta. Uderzenie było na tyle mocne ze rozciąłem sobie w środku ust dziąsło o ząb (kieł) Po 1 dniu napiernicza... ze ho ho , zwłaszcza gdy jem , lub pije. Czy znacie moze jakąś maśc gojacą na tego typu dolegliwośc ? Zaznaczam iz rana powstała w środku ust wiec jakaś "zaawansowana" chemia odpada ;)
pozdrawiam
  • 0

budo_wektor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
40% woda ognista, u mnie dziala :)
  • 0

budo_sunrise
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Jest taki srodek znieczulajacy dostepny w aptece. 'Dentosept A' to to sie nazywa jezeli mnie pamiec nie myli. Nie jestem jednak do konca pewien czy mozna to stosowac na rany (Jezeli masz rane) W aptece powinni Ci dokladniej powiedziec co i jak
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Ja niedawno podobną rankę zaliczyłem, podejrzewam tylko że pewnie nieco mniejszą...ale początki gojenia były straszne. Jedząc bądź uśmiechając się, ciągle sobie nadrywałem nieco, i gojenie się przedłużało..Od momentu gdy dostałem, mijają już własnie 2 tygodnie, i już prawie wygoiło mi się... pewnie jeszcze kilka dni będzie lekki ślad. Środków na to żadnych nie stosowałem.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Sachol. Bardzo dobra masc na rozne takie nieprzyjemne rzeczy w jamie ustnej. Bez recepty.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Aha. To jest glownie amsc na stany zapalne i inne takie, wiec nie wiem jak bedzie z czysto mechanicznymi rozcieciami. Dziala przeciwzapalno i wspomaga gojenie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Czesc Choong :) .
Specjalnie zadzwonilem do apteki sie zapytac o twoje dziaslo :-)

A wiec:
masc nazywa sie : SOLCOSERYL DENTAL ,
do tego najlepiej zebys plukal pare razy dziennie usta rumiankiem, lub szalwia. Rumianek lepszy. Temperatura pokojowa ( nie moze byc goracy ).

Mam nadzieje, ze o taka odpowiedz Ci chodzilo :twisted:

Pozdrowki i szacuneczek
Niedziel.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Powyższe odpowiedzi są poprawne i się z nimi zgadzam. Ja tylko zapytam, jak można dziąsło zębem rozwalić 8O Chyba rozciąłeś wargę od środka?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Polak chce, polak potrafi :)

A jeśli już mowa o maściach itp. co poweicie o tym?
SZTUCZNY LÓD - "ICEMIX"
Preparat dla sportowców, uśmierzający ból, łagodzący skutki kontuzji, zwichnięć stawów, stłuczeń mięśni oraz innych urazów. Jego działanie polega na uśmierzaniu bólu przez błyskawiczne obniżenie temperatury ciała w miejscu kontuzji. Pojemnik o zawartości 400 ml.


zdjecie na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w dziale dodatki.

Jest to dobre?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Nie na dziaslo :twisted:
Na inne czesci ciala jest super.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Dokładnie. Nie wolno stosować na śluzówki, tylko na skórę.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło

Powyższe odpowiedzi są poprawne i się z nimi zgadzam. Ja tylko zapytam, jak można dziąsło zębem rozwalić 8O Chyba rozciąłeś wargę od środka?


...wilcze kły i przodozgryz :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Ewentualnie nieswoim zębem można swoje dziąsło... :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło

Ewentualnie nieswoim zębem można swoje dziąsło... :)


Można, ale to już zakrawa na perwersję :)
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Kiedys dostałem dość mocne dollyo w prawą część twarzy, szok, czuję krew w ustach. Przemywam wodą w łazience, macam językiem i wyczuwam dość głęboką ranę w wewnętrznej części górnej wargi. Zaniepokoiłem się, gdyż czuję, że coś nie tak. Poprosiłem dozorcę o lustro, spoglądam ... o f...k pół wargi mi zwisa. Pojechałem do domu, dostaję opierz od ojca i jadę na pogotowie. Zszyli mi wargę plastykowymi nićmi po znieczuleniu zastrzykiem w wargę. Po tygodniu nici odpadły. Przez ten czas miałem problemy z jedzeniem, piłem przez słomkę. Akurat wtedy miałem urlop. W takich momentach myślę sobie, czy warto?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
A ochraniacza na szczękę to nie łaska? A jak miałeś to dziwne, bardzo dziwne.
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Nie miałem, to było tylko ćwiczenie. Coś mi się chyba pomyliło, opuściłem gardę niżej, bo mi się wydawało, że kolega (swego czasu chodził na karate) będzie kopał nisko, a tu zonk - takie mocne karateckie kopnięcie. Zęby były całe, wargę właśnie rozciąłem o ostre zęby. Chwila oszołomienia, dobrze że to nie na ulicy było, bo praktycznie przez ten czas byłem bezbronny. Jednak dobra, instynktowna garda chroniąca głowę, to zelażna podstawa, mimo wszystko. Niestety, to mój nadal słaby punkt. Po jakimś czasie się zapomina.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
W ćwiczeniach trzeba ustalać na 100% co się będzie robiło. Jak gość zrobił coś czego nie było w planie - jego wina! Ochraniacz szczęki idealnie zabezpiecza - w mniejszym stopniu zęby, głównie wargi (właśnie rozcięcia etc.).
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło

W ćwiczeniach trzeba ustalać na 100% co się będzie robiło.Jak gość zrobił coś czego nie było w planie - jego wina!

Hej...a nie ma w tym odrobinki przesady?? W ćwiczeniach czasami też trzeba potrafić kontrolować ciosy...oczywiście wszystko zależy od charakteru ćwiczeń. Ja np. bardzo lubię jak nie wszystko jest w 100% ustalone i czasami kilka technik doda się od siebie. Oczywiście, nie z wykonaniem i siłą na 100% tylko z pełną kontrolą(tak to się tylko mówi, a potem krew leci :) ), no i z uzgodnieniem wczesniejszym z partnerem o tego typu zmianach w scenariuszu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzone Dziąsło
Aaa widzisz to już bardzo obszerna i dyskusyjna kwestia. Jak jest walka zadaniowa np. - to wiesz - masz np. 1 technikę (powiedzmy lowkick), partner ma proste i jazda. Wtedy to co innego - niż bardziej monotonne schematy - większe ryzyko kontuzji. Jednak jak ktoś chce "freestyle" - sparing. Bezpieczniej. W innym wypadku kończy to się nieciekawie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024