Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sen a przesypianie życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Sen a przesypianie życia
Zastanawia mnie jedna rzecz. Sypiam dość dużo. Powiediząłbym że za duzo. ciągle jestem zmęczony. Nawt w wkacje. Potrafie być spiący po przespaniu 15 godzin( raz sie tak zdarzyłoże przespałem 15 godzin-była godzina 15.00, połaziłem po domu godzine i poszedłem dalej spać na jakieś 4 godzodziny a potemo 23.00 znowu poszedłem spać). Często po szkole tak bardzo chce mi siespać że die spać an godzine lub dwie. Problem w tym że nei presadzam z pracą, nauka ani treningami. Kłade się średnio o 23-24.00 i śpie do 7-7.30.
Więc o co tu chodzi? Mało energetyczne posiłki?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Napoleon mawiał, że mężczyzna śpi 6 godzin na dobę, kobieta 8 a idiota 10. :wink: :) Ale on nie uprawiał sportu. Tak na poważnie, to zbadaj sobie poziom cukru we krwi.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Ja tez ciagle bym spal.
Pewnie dlatego ze mam zazwyczaj basen i trening w jeden dzien, czasem jeszcze pobiegam i spie 5-6 ( w weekendy 8 h na dobe ).
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Mój stary twierdzi że to kwestia samozaprcia i dyscypliny. Może ma racje?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
W nawiązaniu tematu o ziewaniu, możesz tez miec problemy z dotlenieniem podczas snu, dlatego po tym jak przespisz się nawet długo efekty są takie jakie są, choć te problemy miewają raczej ludzie z nadwagą o która Ciebie nie podejrzewam. Trzeba by żeby wypowiedział się jakiś doktor Słonioak gdzie jesteś ?? :D
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Faq ale nicka przekręciłem, teraz mnie przerąbie na pół, przepraszam Słoniak :)
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Hm tez mialem jeszcze niedawno problemy ze snem,ale raczej troche inne-kladlem sie spac,ale nie umialem zasnac.Przemeblowalem wiec pokoj,wywalilem niepotrzebne rzeczy i troche elektroniki,bo bylo jej za duzo.Przed snem 20 minut wietrze i jest ok.A co do sennosci-mkimura wspominal o zrobieniu sobie badan krwi-zdaje sie,ze cukrzyca powoduje uczucie sennosci,ale rowniez moze to byc zwiazane z tarczyca.
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Nadmiar snu też "męczy". Za długo spiąc można zapętlić sie w potrzebę snu z jego nadmiaru.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Chyba coś w tym jest...Im dłużej śpię w dzień, tym ciężej mi wstać i szczerze mówiąc potem jestem cały dzień taki niewyspany, przemęczony. Lepiej chyba wstać rano, troszke na początku przeboleć, a po pewnym czasie chęć snu mija i człowiek już normalnie funkcjonuje.
...bynajmniej u mnie tak to działa :-)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Musze spróbować
  • 0

budo_pencil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Zgadzam sie z tym "przelamaniem sie" i wstawaniem rano.
Tak wlasnie przestawilem sie spowrotem na normalny rytm dzien/noc.
Ostatni tydzien przez bardzo ekscytujacy nowy projekt w pracy - nie spalem cala noc do rana a pozniej mnie scinalo okolo 8-9 i budzilem sie o 16.45 (co dziwne przez 5 dni punktualnie o tej godz.). Przez reszte dnia bolala mnie glowa i zle sie czulem - w nocy wracala kontrola. Nie polecam.
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
a czy czasem nie chrapiesz albo nie masz bezdechów w nocy? bo jeśli tak, to podobno tacy ludzie osiągają podczas snu taki poziom niedotlenienia, jaki ma alpinista na ośmiotysięczniku i odbija się to na samopoczuciu w ciągu dnia.
  • 0

budo_pencil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Nie no raczej nie chrapie - bynajmniej nie tak glosno zeby sie samemu przez to obudzic ;-)
Mozesz mi powiedziec jak niby mam sprawdzic w czasie snu czy przypadkiem nie mam bezdechu?

No ale okno bede otwieral na wszelki wypadek od dzisiaj :wink:
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
jak chodzilem do lo to tez mialem taka faze ze po szkole wpadalem na chate i w kime na 2 godzinki ;) inaczej sie nie dalo i tyle
ja mysle ze to przez te wszystkie glupoty jakich sie nasluchamy w dzien - to po prostu meczy. Bo na studyjach to juz nie mam takich akcji
ale to tylko moja paramedyczna koncepcja :D
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
No masz racje często jest tak ze ja wracam zmęczony po szkole. Bo jak się słucha zreczy których nie chce sie słuchać i jeszcze tyle tzreba pisać to ma się dość :) .
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia

Bo na studyjach to juz nie mam takich akcji
:D

Nie ma??...mnie na studiach to zdarza się spać na wykładach..a wczesnie takich rzeczy nie miałem :-)
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Ja w czasach licealnych i pierwszych lat studiow spalem po 4 godziny dziennie, a czasem wrecz nie kladlem sie spac. Wszystko sie zmienilo rok temu, kiedy dlugosc snu skoczyla mi do 6-8 godzin i najczesciej chrapie miedzy 4 rano a 11 przed poludniem. Proboje ostatnio nastawic na nowo swoj zegar biologiczny, ale nie jest latwo ;p Ogolnie nie potrafie juz jak dawniej zarywac nocy bez konsekwencji zdrowotnych - starosc nie radosc ;/
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia

Zastanawia mnie jedna rzecz. Sypiam dość dużo. Powiediząłbym że za duzo. ciągle jestem zmęczony. Nawt w wkacje. Potrafie być spiący po przespaniu 15 godzin( raz sie tak zdarzyłoże przespałem 15 godzin-była godzina 15.00, połaziłem po domu godzine i poszedłem dalej spać na jakieś 4 godzodziny a potemo 23.00 znowu poszedłem spać). Często po szkole tak bardzo chce mi siespać że die spać an godzine lub dwie. Problem w tym że nei presadzam z pracą, nauka ani treningami. Kłade się średnio o 23-24.00 i śpie do 7-7.30.
Więc o co tu chodzi? Mało energetyczne posiłki?


Jest taka choroba narkolepsja, ktora objawia sie naglymi napadami sennosci (i snu :) ). Mozliwe, ze cierpisz na lagodniejszy jej przebieg. I to smutnie, ale nie wierze, ze ktorykolwiek z lekarzy "ogolnodostepnej sluzby zdrowia" jest w stanie to zdiagnozowac, bo pewnie nawet mu taka ew. do glowy nie przyjdzie.
Pozdrawiam i zycze kolorowych snow.
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Ja tez jestem wiecznie nie wyspany. Nie potrafie sie wczesniej polozyc spac niz o 1-2 w nocy, a o 6:30 trzeba wstac i mi ten sen nie wystarcza, wiec przed treningiem musze sie polozyc na ok 1h bo nie wyrobie.
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sen a przesypianie życia
Dochodzi czwarta rano ... mam o 8 egzamin, a zeby zdazyc musze wyjsc z domu zaraz po 7 ... nie widze sensu sie klasc na te 3 godzinki i postaram sie jakos je spozytkowac. UItrzymuje mnie na chodzie kawa x2 i litr Coli - dawniej w takich sytuacjach siegnalbym po najlepszego przyjaciela zarywajacego noce przez sesje studenta, czyli magicznego czegoś na A, ale ... stalem sie lepszym czlowiekiem :) To by bylo za proste, a ja nie lubie falszywych przyjaciol, ktorzy zamiast pomagac - szkodza. Geez ide rano po pyte, a ja tak nie lubie przegrywac ... pozostaje liczyc na cud, moze bede tak zmasalkrowany po tej nocce, ze odpowiedz na pytanie starucha mi sie u niego w gabinecie przysni :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024