Skocz do zawartości


Zdjęcie

łokieć tenisisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

łokieć tenisisty
Witam all
otoz mam problem z wyzej wspomnianymi lokciami....otoz potrafie go powiedzemy wygiac bardziej niz normalny czlowiek :wink: (zreszta jesli juz ktos o tym slyszal to wie o co chodzi dokladnie) ...otoz mam pytanie jak to leczyc .....mam tak od urodzenia ale dopiero tera sprawia mi to problemy...szczegolnie po treningach lekki ból ..
czy sciagacze moga pomoc ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
odpowiednie cwiczenia streczingowe powinny pomoc.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
ale co to ma wspólnego z "łokciem tenisisty"?? 8O 8O 8O 8O

poz tym, jeżeli rączka w stawie rusza się "bardziej" nie w wyniku kontuzji tylko naturalnie, to znaczy się taka jej uroda i myślę sobie, że nic tu leczyć sie nie da. może bardziej idź w kierunku wzmocnienia mięśni i scięgien co by te Twoje stawy do kupy bardziej trzymały.

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
Tego się raczej nie leczy, masz po prostu większą ruchliwość w stawach.
A tak na pocieszenie dodam że większość kobiet ma coś takiego w spoób naturalny :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
Masz racje juz za puzno. Lepiej obudowac miesniami, niech tak zostanie. :evil:
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
co to ma wspolnego z łokciem tenisisty? poczytaj a się dowiesz

czyli jednak zostaje mi sie z tym pogodzic :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
A co to ma wspólnego z łokciem tenisisty? Pomimo pewnego oczytania nie znajduję wzajemnych relacji :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty

co to ma wspolnego z łokciem tenisisty? poczytaj a się dowiesz

czyli jednak zostaje mi sie z tym pogodzic :?


ty Luki - oświeć mnie, bo jakoś nie mogę znaleźć powiązania. nie każdy ból w łokciu to schorzenie zwane "łokieć tenisisty".
może jakieś odnośniki co mam poczytać...... albo po prostu wyjasnienie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
Nie doczytalem.
Powinno byc tak: odpowiednie cwiczenia zapobiegaja powstaniu "lokcia tenisisty". :-)
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
Ja miałem od urodzinie wygięte ręce obie. I jest na to jeden sposób chociaż nigdy bym go nie chciał to go miałem. Chyba wiesz co to jest złamanie ręki w z przemieszczeniem kości, chodzi mi o czywiście o łokieć. Niemiłe uczucie a i musisz 3 tygodnie leżeć w szpitalu, a potem regenaracja bardzo długa. To jest chyba jedyna metoda. Ale w zasadzie czym ci przeszkadza to że możesz łokieć więcej wyginać. Pozatym nie radze stosować łamania ręki. Ja miałem wypadek więc nie myście że byłem taki bezmuzgi i sam to zrobiłem :)
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
kurm 28 czytaj zesz uwaznie...chodzilo mi o tym ze potrafie wykrecic sam bardziej niz u normalnego czlowieka .....a nie ze boli mnie on i przez to stwierdzam odrazu ze mam lokiec tenisisty :evil:
Niedziel a jak juz powstał to jakies cwiczeia pomagajace ?:)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty

kurm 28 czytaj zesz uwaznie...chodzilo mi o tym ze potrafie wykrecic sam bardziej niz u normalnego czlowieka .....a nie ze boli mnie on i przez to stwierdzam odrazu ze mam lokiec tenisisty :evil:
Niedziel a jak juz powstał to jakies cwiczeia pomagajace ?:)


hehehe - to stary najpierw może przeczytaj co piszesz, a później każ innym to robić "...szczegolnie po treningach lekki ból .." - ja tego do Twojej wypowiedzi nie wpisałem - to raz.

dwa - od kiedy większy zakres ruchu w stawie łokciowym to "łokieć tenisisty". o ile mi wiadomo "łokieć tenisisty" to zapalenie nerwu gdzieś w okolicach stawu łokciowego. "tenisisty" bo często spowodowane jest przenoszeniem drgań z rakiety na rękę (aby temu zapobiegać zakłada się na rakiety specjalne wytłumiacze).
piszesz głupoty kolego bo "wiesz" i zamiast sprawdzić to trwasz w niewiedzy. poczytaj, dowiedz się i dopiero później dyskutuj.

howgh
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: łokieć tenisisty
z tym zapaleniem nerwu to też głupoty, ale spec dla Lukiego poszukałem w sieci.
Masz, naucz się i nie gadaj głupot:

Łokieć tenisisty

Temat: med.sportowa ortopedia

Co to jest?

"Łokieć tenisisty" (entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej)-pojęcie to określa popularną wśród tenisistów, graczy w badmintona czy squash'a dolegliwość. Może ona również dotyczyć osób wykonujących określoną pracę (jest klasyfikowana jako choroba zawodowa), związane z powtarzalnymi ruchami i pozycją ręki (stomatolodzy, elektrycy, masażyści, ślusarze, gospodynie domowe). Bolesność umiejscawia się na małej wyniosłości kostnej (nadkłykciu bocznym) na zewnętrznej stronie łokcia, gdzie mają początek (przyczep) mięśnie prostujące palce i nadgarstek. Powierzchnia tego miejsca jest bardzo mała w stosunku do naprężeń-dochodzi do przeciążeń i mikrourazów.

Dlaczego?

Powstaje w wyniku zbyt intensywnej pracy mięśni prostowników nadgarstka i palców. U sportowców, przyczyna może wynikać z nieprawidłowej techniki uderzenia. Dotyczy to zwłaszcza bekhendu, gdy zamiast obszernego zamachu przy udziale ramienia i stawu barkowego, uderzenie odbywa się "z nadgarstka". U graczy wyczynowych, objawy może wywołać mocno rotowany serwis.
Odbicie piłeczki tenisowej poruszającej się z prędkością 50 km/h, odpowiada podniesieniu 25 kilogramów. Siły i wibracje działające na rakietę powinny być równomiernie rozłożone i rozproszone na całe ciało sportowca (ramię, tułów, mięśnie).

UWAGA! ŁOKIEĆ TENISISTY WYSTĘPUJE U
45% GRAJĄCYCH CODZIENNIE I 25% GRAJĄCYCH RAZ, DWA RAZY W TYGODNIU
WYSTĘPUJE SZCZEGÓLNIE CZĘSTO U ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ GRY W TENISA
PO CZTERDZIESTYM ROKU ŻYCIA

Objawy

- Ból głównie dotyczy zewnętrznej części łokcia, może też promieniować w górę i w dół po zewnętrznej części przedramienia.
- Wyraźna tkliwość po ucisku lub opukaniu nadkłykcia bocznego.
- Osłabienie nadgarstka i problemy z prostymi czynnościami jak: przywitanie podaniem ręki, otwieranie drzwi samochodu, unoszenie filiżanki.
- Nasilenie bólu po zgięciu ręki w nadgarstku w stronę jej grzbietu, przy skręcaniu przedramienia na zewnątrz, prostowaniu zgiętych palców (zwłaszcza przeciw oporowi).

Zapobieganie

- Ochraniacz łokcia lub zwykła opaska elastyczna (rozproszenie naprężeń).
- NAJWAŻNIEJSZA JEST KOREKTA NIEPRAWIDŁOWEJ TECHNIKI UDERZENIA RAKIETĄ I UNIKANIE RUCHÓW WYWOŁUJĄCYCH BÓL.

PODCZAS GRY PAMIETAJ O:

- dobrej pracy nóg-podbiegaj na prawidłową odległość do piłeczki;
- uderzaj jak najdokładniej centralną częścią rakiety i w odpowiednim momencie (piłki opadające są "bardziej ciężkie");
- graj na kortach ziemnych-nawierzchnie trawiaste, tartanowe czy parkiet są "szybkie"-piłka ślizga się po nich uderzając w rakietę z większą siłą co bardziej obciąży Twój łokieć;
- dbaj by piłeczki były lekkie-nie graj mokrymi czy pękniętymi;
- indywidualnie dobierz rakietę-graj lekką, dobrze wyważoną, o prawidłowo dobranym rozmiarze uchwytu (JAK TO ZROBIĆ? ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY CENTRALNĄ CZĘŚCIĄ DŁONI A KOŃCEM ŚRODKOWEGO PALCA MA BYĆ RÓWNA OBWODOWI UCHWYTU RAKIETY);
- im mocniej napięty naciąg tym większe naprężenia w Twoim łokciu; naciągi naturalne powodują mniej wibracji i są bardziej sprężyste niż nylonowe.

Leczenie

Powinieneś:
1. zasięgnąć porady lekarza,
2. w ostrym okresie złagodzić ból i odczyn zapalny stosując zimne okłady przez kilka dni,
3. utrzymuj aktywność ruchową (TENIS RÓWNIEŻ), dbając jednocześnie o zaniechanie czynności wywołujących ból,
4. po kilku dniach gdy ból już nie jest tak dokuczliwy-ogrzewać łokieć,
5. gdy tolerujesz ból przy uścisku dłoni, zapytaj lekarza o ćwiczenia przedramienia (np. izometryczne ćwiczenia mięśni prostowników nadgarstka, stretching).
Lekarz:
1. przepisze Ci doustne leki przeciwzapalne,
2. zaleci badanie i leczenie ultradzwiękami,
3. w przypadkach przewlekłych wstrzyknie miejscowo lek przeciwzapalny i unieruchomi kończynę,
4. gdy brak poprawy-leczenie operacyjne.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wiem, że długie, ale.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024