Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból głowy po sparingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Ból głowy po sparingu
cze.jak w temacie.miałem na treningu sparing zadaniowy z kolega.same lewe i prawe proste.przyjalem pare dosc mocnych ciosow i jak wracalem z treningu do domu to zaczely mi sie pojawiac plamki przed oczami i lekkie zawroty glowy.troche sie wydygalem bo zdarzylo mi sie to pierwszy raz.polozylem sie w domu na chwile ale te objawy minely dopiero po 4-5 godzinach.moze przyczyna tego bylo to ze trening byl o 9.00 i organizm nie byl gotowy na taki wysilek o wczesnej godzinie.co robic???udac sie do lekarza czy przeczekac i zobaczyc czy pojawi mi sie to po nast. sparingu? dzieki za wszystkie sugestie.narazie
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu

cze.jak w temacie.miałem na treningu sparing zadaniowy z kolega.same lewe i prawe proste.przyjalem pare dosc mocnych ciosow i jak wracalem z treningu do domu to zaczely mi sie pojawiac plamki przed oczami i lekkie zawroty glowy.troche sie wydygalem bo zdarzylo mi sie to pierwszy raz.polozylem sie w domu na chwile ale te objawy minely dopiero po 4-5 godzinach.moze przyczyna tego bylo to ze trening byl o 9.00 i organizm nie byl gotowy na taki wysilek o wczesnej godzinie.co robic???udac sie do lekarza czy przeczekac i zobaczyc czy pojawi mi sie to po nast. sparingu? dzieki za wszystkie sugestie.narazie


Skup sie przede wszystkim na doskonaleniu technik obrony ;) Mniej razy w dynke oberwiesz, to i sensacji takiej ponownie nie bedzie... Szkoda skonczyc potem z jakims Parkinsonem czy czyms tam.. :roll:
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
Mi zdażyło się to dwa razy w krótkim mym życiu. Za pierwszym razem poszedłem do lekarza i zostałem powiadomiony że miałem mały wstrząs mózgu. Ostatnio przy ćwiczeniu rzutów spadłem leciutko na głowę naprawde prawie nie poczułem. Dorwało mnie podczas snu. Miałem niezłe jazdy. Nie wiem czy ten drugi raz to też wstrząs ale były podobne objawy. Głowa jest bardzo wrażliwa (nawet moja) i nabrawde trzeba kontrolować siłę ciosu i gdzie się kogo rzuca bo może się skończyć nie dobrze.

Pozdrówka :lol:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
wszelakie wstrząsy, wstrząsnienia mózgu itp, nie wnikając w szczegóły, moze pojawiac sie niestety w niefortunnym upadku bardzo łatwo.
znane są przypadki ze kobieta skacze z 5 pietra i wychodzi ze złamaną reka, a nastepnego dnia idac z zakupów przewraca sie na chodniku i na skutek upadku umiera.

poniewaz nie skakales wczesniej z bloku to moze przezyjesz:)

jak by nie było, warto sobie strzelic badanka, chyba ze mieszkasz w miescie w ktorym szpitale są trudnodostepne itp.

pozdrawiam
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
po ostrym :drinking: są takie objawy :(
serio:
proponował bym jednak konsultację z lekarzem wielokrotnie pierwsze wstrząśnienia nie muszą dawać o sobie znać w tym samym dniu ,niekiedy mroczki i zawirowania w (bańce) dopadają po pewnym czasie
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
a ja jeszcze może jakiegoś neurologa, serce i krew proponuję ale lekarz chyba sam zdecyduje.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu

zaczely mi sie pojawiac plamki przed oczami i lekkie zawroty glowy


to sa wstepne objawy malego wylewu. Po prostu wlosowate naczynia krwionosne w mozgu, pod wplywem uderzen pekaja i krew zalewa te partie mozgu odpowiedzialne za rownowage, rowniez krew fizycznie uciska mozg i rozne odjazdy psychiczne powoduje.

Ja bym na twoim miejscu przestal boksowac i poszukal bardziej cywilizowanej SW.
  • 0

budo_kozako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
cze.o cholera ale mnie Szczepan przestraszyles... :( maly wylew to moze byc cos powaznego...psia krew.chyba pojde do lekarza tak dla pewnosci.dzieki za odp
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
Pelnowartosciowe sniadanie raz
KASK OCHRONNY :!: DWA
Walka w light, a dopiero potem w full contact trzy

tyle ode mnie ;)
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu


zaczely mi sie pojawiac plamki przed oczami i lekkie zawroty glowy


to sa wstepne objawy malego wylewu. Po prostu wlosowate naczynia krwionosne w mozgu, pod wplywem uderzen pekaja i krew zalewa te partie mozgu odpowiedzialne za rownowage, rowniez krew fizycznie uciska mozg i rozne odjazdy psychiczne powoduje.

Ja bym na twoim miejscu przestal boksowac i poszukal bardziej cywilizowanej SW.


O FUCK :!: Mialem kiedys takie cos, ale nie bylem po sparingu tylko wstalem rano a tu nagle jakies zazwroty i plamki takie niebieskie, a drugi raz mialem takie objawy jak z rowera spadlem podczasm skoku :)
  • 0

budo_kotlet
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
Po pierwszym sparingu ( boks ) trochę mnie bolała głowa, ale nie miałem żadnych plamek, całe szczęście. Dostałem dwa razy w głowę.
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
No właśnie, bolące głowy... Trenowałem w kilku sekcjach "uderzanych" i nigdzie (oprócz bokserskiej) nie widziałem, żeby ktoś używał kasków. Nie wiem o co tu chodzi, albo "szkoda kasy"(a zdrowia to nie szkoda?), albo "obciach"(twardziele nie potrzebują kasków, a może nawet i rękawic),
albo czasem nawet brak sugestii ze strony trenera. W końcu kaski zostały wynalezione dla sportowców i w boksie amatorskim jest to WYMÓG, więc nie widzę powodów żeby nie skorzystać z tego, jak najbardziej profesjonalnego sprzętu. Ze swojego doświadzenia mogę powiedzieć, że sparring w kasku wcale nie rzutuje negatywnie na obronę, na zasadzie "co tam, i tak mam kask", a daje większy komfort psychiczny i pozwala bardziej skupić się na technice bez niepotrzebnego spinania.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu

Ja bym na twoim miejscu przestal boksowac i poszukal bardziej cywilizowanej SW.

taaaa, na aikido sie zapisz i trenuj z babcią
:)

kozako nie wpadaj w histerie, to normalne na pierwszych sparingach. bronic sie uczysz dopiero potem, a to faktycznie lekki wstrzas mozgu,ale to normalne po oberwaniu mocniej,nie lataj po lekarzach bez sensu, przyzwyczaisz sie.
  • 0

budo_suhy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
Ja mam tak prawie codziennie rano kiedy wstaje i raz mialem kiedys po walce ;P byłem u lekarza no i z głowa mam wszystko ok;p
juz sie przyzwyczaiłem..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu
suhy to sny zapewne masz ciekawe... :)
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból głowy po sparingu

Ja mam tak prawie codziennie rano kiedy wstaje i raz mialem kiedys po walce ;P byłem u lekarza no i z głowa mam wszystko ok;p
juz sie przyzwyczaiłem..


ja tez bylem z tym u lekarza (neurologa), zrobili mi rezonans magnetyczny glowy i wyszlo ze wszystko oki,
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024