Skocz do zawartości


Zdjęcie

bolące kostki...co zrobic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_kozako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

bolące kostki...co zrobic?
cze.trenuje boks i mam pewien malutki problem.mam w domu worek i postanowilem sobie troche poboksowac w domu.po pewnym treningu na worku na drugi dzien starsznie bolaly mnie kostki,do tego stopnia ze nie moglem nawet lekko uderzyc w worek.na tamtym treningu robilem takze serie 4x10 pompek na kostkach.na worek uderzam w samych bandarzach a worek mam wypelniony scinkami materialow.co robie zle???czy popelnaim jakies bledy??wole boksowac w samych bandarzach zeby nie popelniac bledow technicznych w nadgarstku.dzieki za pomoc.narazie
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
jak masz slabe to bola :) Ja mialem cos takiego ze po poltora roku trenowania nagle ni stad ni z owad zaczela mi puchnac reka jak boksowalem. trzeba przebolec!! :)
  • 0

budo_kozako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
a moze macie jakies sprawdzone metody aby ten bol zmniejszyc abym mogl normalnie trenowac???czy tylko odczekac swoje az mi sie kostki przyzwyczaja i tylko obijac je na worku,robic pompki na kostkach.dzieki
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
Przeczekać.

A pompki na kostkach? Zbędne. Trenuj normalnie w rękawicach + owijki - jak masz takie ręce. Swoją drogą dziwne. Musiałbym to zobaczyć - jak uderzasz i ten worek.
  • 0

budo_kozako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
Combat a co wg ciebie jest dziwne??czytalem twoje artykuly i darze cie dosc duzym autorytetem bo wiem ze sie znasz na rzeczy.moze dasz mi jakies wskazowki?a tak BTW to napisales zebym trenowal w rekawicaCH, ale takick normalnych w ktorych walcze czy te na worek-przyborowki.dzieki za odp.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
To że coś jest dziwne - nie znaczy że z Tobą coś nie tak :wink: Nie obruszaj się :)

Jeśli worek jest twardy - nabity (taki np. jak jeden skórzany który mam) i z odpowiedniego materiału - to wszystko jasne, trening w rękawicach - bo inaczej zawsze łapy "poczujesz" (a co najmniej zdarta skóra).

Jak masz zwykłe rękawice to trenuj w nich - jak masz przyrządówki - to spróbuj także w nich. Twój wybór.

Czy dbasz o właściwą powierzchnię uderzeniową dłoni? (jak długo chodzisz na boks - to powinieneś).

Spróbuj dla odmiany pouderzać nasadą dłoni.

Wychodzę z założenia:

Trening czy sparingi --> Owijki + rękawice,
Ew. Ulica --> Uderzanie nasadą dłoni.

i tzw. utwardzanie zbędne. Tyle.
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
dla uśmierzenia bólu na noc możesz posmarować "Mobilat Sable"-śmierdzące ale pomaga ,podobnie "Haematoven Gel "choć ten gel bardziej stosuje sie na ból łydek stanów zapalnych przeciwobrzękom i przeciwzakrzepom moze to nieco dziwne smarowanie maściami ale skuteczne ...
  • 0

budo_chac1k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
Do wypowiedzi Crom-a dodam jeszcze jedną maść "Fastum żel" -mi pomogła :-)






Zachowaj trzeżwy umysł...
  • 0

budo_kotlet
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
To zależy od ludzi, bo niektórych bolą, i muszą mieć zawsze bandaż plus przyborówki, za to niektórzy nie mają problemu ( ja osobiście na worku używam samych przyborówek ). Mnie osobiście kostki bolały przez jakiś pierwszy tydzień ćwiczeń na workach, ale głównie przez najtwardzszy worek. Jak już ktośnapisał : trzeba przecierpieć, może Ci się kostki "wytrenują" ; ).
  • 0

budo_daro_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
Ja mam cholernie nabity worek - jest twardy jak sku....
Cwicze w samych bandazach bo nie jestem zawodnikiem. Czasami nawet gołymi piesciami obijam no i po kilku seriach troche bolą ale mija po kilku godzinach :)
pozdro
  • 0

budo_rzaba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bolące kostki...co zrobic?
okolo ilu dni moze utrzymywac sie taki bol kostek? ja nie moge nawet lekko uderzyc lewa reka, bo to sie ciagle odzywa -_-
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024