Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Po kilku bzdurnych artykułach na stronach "opoki"

Aby osiągnąć zamierzoną skuteczność adepci trenują specjalne kombinacje technik walki zwane kata. Poprzez trening kata osiąga się kontrolę oddechu oraz umiejętność eksplozji całej energii psychicznej i fizycznej w stronę przeciwnika, co daje śmiertelną skuteczność w walce.



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy rewelacjach w innych tekstach:
http://www.forum-kul...ndpost&p=663044
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

aż zdziwiłem się gdy natrafiłem na tekst Katolicy w akcji (bojowej)

Można powiedzieć: oby tak dalej. Dobra robota! Styl trochę :roll: kościelny :wink: - ale przynajmniej bez bredni i przekręcania faktów...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ten Katolicki Klub Sportowy działa od trzech lat. Jego godło przedstawia anioła kontemplującego Boga, pod którym zawieszone są dwie rękawice. Nad postacią umieszczone jest hasło, które określa cel działalności klubu Ku Większej Chwale Boga Nazwa klubu SERAFIN to nazwa chóru aniołów, który stoi najwyżej w hierarchii anielskiej nieustannie wychwalając Boga. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że członkowie tego klubu ćwiczą jeden z najbrutalniejszych sportów walki boks tajski.


Treningi są niezwykle wyczerpujące. Trzy razy w tygodniu po dwie godziny kilkudziesięciu chłopaków wytrwale skacze wali się po twarzach, tułowiu, rękach i nogach. Ciosy zadawane są nie tylko pięściami czy nogami, ale także łokciami oraz kolanami. Po takim treningu człowiek jest tak wypruty, że przez cały następny dzień nie ma ochoty nie tylko na zwadę z kimkolwiek, ale nawet na bardziej agresywne odzywki zachwala sport jeden z trenujących.

Sport z tradycjami

MUAY THAI, bo tak nazywa się boks tajski jest narodowym sportem Tajlandii. Jak mówią Tajowie właściwie nikt nie wie, kiedy się on narodził. Historycy jego początek datuje się na XIV w. Wówczas był on nazywany tańcem ośmiu wojowników. Nazwa ta pochodziła z faktu, że w walce można używać: pięści, łokci, kolan i stóp. Uderzenia można zadawać w głowę, korpus, uda.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie próbował nawet ograniczać czasu walki. Zawodnicy nie zakładali rękawic, jedynie owijali dłonie sznurkami, maczanymi potem w rozgrzanym wosku. Później walki przeniesione zostały na ring, zawodnicy używają do walki rękawic bokserskich, czas walk został skrócony, w zależności od klasy, w jakiej walczą zawodnicy. Mistrzowie walczą np. 5 rund po 3 minuty każda.

W dawnych czasach w Tajlandii, do walki stawali zawodnicy, wybierani przez przedstawicieli swoich wiosek. Mieli oni walczyć o interesy całej wspólnoty. Toczyli oni walkę do momentu, gdy któryś z wojowników niezdolny był do walki. Podczas tych pojedynków warzyły się losy całej wioski. Współcześnie walczy się o medale, puchary i pieniądze.

W Tajlandii boks tajski jest często jedyną szansą na osiągnięcie sukcesu i wybicie się z przygniatającej biedy. Boks tajski ćwiczą w Tajlandii dzieci od najmłodszych lat. Już 12-latkowie toczą normalne walki na ringu.

Muay Thai zakorzeniony jest w religii. Walce towarzyszy muzyka, której rytm uzależniony jest od tempa walki, wprowadza ona zawodników w "trans", motywujący do walki. Przed walką zawodnicy wykonują taniec zwany - ram muay - który pozwala na rozróżnienie, z jakiej szkoły pochodzi dany zawodnik, zawodnicy z jednej szkoły nigdy nie walczą ze sobą. Taniec służy również jako rozgrzewka przed walką.

Pod anielskim sztandarem

Jednak członkowie klubu Serafin deklarują, że oni od wszystkich niekatolickich elementów boksu tajskiego dystansują się. Interesuje nas sport, walka a nie filozofia czy religia deklarują.
- Jestem katolikiem i dlatego ćwiczę właśnie w takim klubie mówi Marcin. Tu nasze wyznanie czuje się na każdym kroku. Po walce staramy się być, jak przyjaciele. Nie wykłócamy się o to, kto jest najlepszy, zawsze rozchodzimy się w zgodzie. To w dużej mierze zasługa naszego trenera, ale także faktu, że każdy trening zaczynamy i kończymy modlitwą podkreśla.

I rzeczywiście przed treningiem mocno zbudowani, krótko ostrzyżeni mężczyźni (na ulicy omija się takich szerokim łukiem) pokornie wypowiadają słowa modlitwy: Boże daj nam ducha walki, silną wolę i czyste serce, byśmy czcili Ciebie wiernie . AmenPo treningu, jeszcze zanim wytrą sobie spocone ciała ręcznikami i zanim usiądą na ławkach, by choć przez moment odsapnąć równie spokojnie, choć już zdyszanymi, ledwo słyszalnymi głosami powtarzają: Boże dziękujemy Ci za czas spędzony wspólnie na treningu. Przyjmij modlitwę naszych serc, naszej pracy i naszego wysiłku Na Większą Chwałę Twoją. Amen

Oczywiście fakt, że klub jest katolicki nie oznacza, że jest gorszy od innych klubów walki. Jesteśmy skuteczni. Zdobywamy dyplomy i puchary na otwartych konkursach. Potrafimy się też obronić na ulicach uzupełnia Marcin. Gdy patrzę na niego zdziwiony wyjaśnia wcale nie chodzi o to, żeby się z kimś bić. Ten w pełni kontaktowy sport nauczył mnie, że często lepiej jest unikać walki, zejść z drogi, uciec, czy uderzyć tak, aby nie skrzywdzić, ale móc się uratować.
Inny trenujący natomiast dodaje. Zanim zapisałem się na muay thai zdarzało mi się bić na ulicach. Teraz nigdy podkreśla z dumą. - To zasługa treningów. Człowiek, który chciałby nauczyć się boksu tylko po to, by nawalać się na ulicach nie wytrzymałby tempa tych treningów i wcześniej czy później by odpadł. My tu trenujemy, a nie uczymy się nawalać po twarzach wyjaśnia Maciej Skupiński trener i student V roku pedagogiki.

Trening nie tylko ciała

Wielu z tych chłopaków przyszło na treningi by wyładować agresję. Jednak po jakimś czasie, niemal każdy z nich zauważa, że nie tylko o to chodzi. Ćwiczę tu nie tyle mięśnie, ile umysł. Uczę się harmonii między ciałem a duszą. To mi pomaga nie tylko w sporcie, ale też na studiach opowiada wysoki, wytatułowany tajski bokser.

Natomiast trener odpowiadając na wątpliwości, czy tak brutalny sport da się pogodzić z religią miłości odpowiada: Boga można chwalić wszystkim oprócz grzechu. I trudno się z nim nie zgodzić. Warto zatem wstrzymać się z oceną tego, co robią Ci chłopcy. W końcu nie po pozorach, a po owocach poznamy ich. Jeśli więc choć kilku z ćwiczących odnajdzie tu swoją drogę do Boga to wszystko będzie, według hasła klubu na większą chwałę Boga

Tomasz P. Terlikowski

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


*****
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Zaliczylem rotfla 10'cio minutowego.
Comba jakie ty strony czytasz :evil: :P :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
1) Natrafiłem - szukałem co tam ludzie wypisują o thaiu - no i trafiłem. Nie czytam stron kościelnych - naprawdę mnie to nie interesuje. A tu trzeba pochwalić!

2) Trzymaj się TEMATU!!
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Czad!
Alleluja i do przodu!!!
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)

Czad!
Alleluja i do przodu!!!


nic dodac niz ujac ;) fajnie muay thai w koscielnym klubie...:)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
ciekawe kiedy z tego jakas afera sie urodzi o pedofilie :) heheeheh
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Dobra inicjatywa, trener ładnie to wytłumaczył.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Btw. Trener Serafina to Maciej Skupinski, mistrz swiata amatorów
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Taak bardzo religijny gość - patrz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (okienko które się otwiera).
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)

Trening nie tylko ciała

Wielu z tych chłopaków przyszło na treningi by wyładować agresję. Jednak po jakimś czasie, niemal każdy z nich zauważa, że nie tylko o to chodzi. Ćwiczę tu nie tyle mięśnie, ile umysł. Uczę się harmonii między ciałem a duszą. To mi pomaga nie tylko w sporcie, ale też na studiach opowiada wysoki, wytatułowany tajski bokser.

trening umyslu na muay thai? harmonia ciala i umyslu? chyba bajki jakies
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Eee tam. Taka np. siłownia to także trening "ducha" wiesz wytrwałość, charakter, cierpliwość - te sprawy.

A harmonia - no cóż- jak kto znajduje to bardzo dobrze.... Harmonię można znajdować np. w jeździe samochodem czy rysowaniu :)
  • 0

budo_micz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Ksiestwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
nie chce mi sie tego czytac ,rzucilem tylko okiem i powiem ze nic takiego nie ma miejsca na treningach tzn na treningach jest mila atmosfera ,ale nie modlimy sie przed treningami i po ,Maciek z tego co wiem jest religijny i on po treningu "pzezgnuje sie":) ,faktem jest ze przed swietami na trening zostal zaproszony ksiądz ktory odmowil z nami wspolna modlitwe i podzielilismy sie symbolicznie oplatkiem,sala na ktorej cwiczymy tez byla chyba chrzczona przez ksiedza -nie widze w tym nic zlego ,a klub jest bardzo dobry zarowno jesli idzie o poziom treningow jak i atmosfere.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
no i sie wydalo, kolejna sciema :)
  • 0

budo_rst123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
eheh fajnie sobie poczytac że modle się przed treningiem :D
  • 0

budo_cassiel
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
COMBAT cwaniaczku wpadnij do SERAFINA i pogadaj z chłopakami którzy tam ćwiczą . Maciek też chętnie cie wysłucha.

Micz pozdrawiam (znajomy z dzielnicy) ;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
???

A o co Ci chodzi, CASSIEL "cwaniaczku" - może najpierw naucz się czytać, zobacz kto jest autorem, po co to zamieściłem etc.? :roll: 8O
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
Według mnie fajnie jest odrobine "uduchowić" swoje wysiłki fizyczne. Dlaczego sportu, który od ponad dwóch tysięcy lat rozwija się w niewątpliwym powiązaniu z religią, odzierać z tego aspektu? Większość Polaków nie jest buddystami natomiast deklarują się katolikami. Wiara dobra jak wiele innych i doskonale może uzupełnić rozwój człowieka.

Zupełnie inne jaja, że znowu jakieś mętne przekazy zaciemniają prawdę i potem okazuje się, że chłopaki, którzy ćwiczą w Serafinie ze zdziwieniem dowiadują się co robią.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
O CO CHODZIŁO Z tą publikacją? O to, że jest to jeden z bardzo niewielu przypadków rzetelnego opisu na stronach "chrześcijańskich":

bez przypisywania:

- sekciarstwa,
- podnadnaturalnych sił,
- skrzywień psychicznych u trenujących,

bez zmieniania faktów nt SW...

A jak się okazało - rzeczywistość inna od opisywanej - to i dobrze zweryfikować. Ogólny wydźwięk na PLUS w porównaniu do cudownych tworów "opoka.org" i innych oszołomów.
  • 0

budo_dżujon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)
wiecie jak w wakacje z kumplem szkalismy nowej fainej sekcji znalazlem strone serafina ale po przeczytaniu o tej calej religijnosci troche sie przestraszylismy i szukalismy dalej :) i dobrze bo nam sie fajnei cwiczy 500m od domu ale mogliby troche ograniczyc te nawiazania do religii bo jesli udalo im sie wystraszyc tym lektora to juz cos jest nei tak :)
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Katolicy w akcji (bojowej) ;) (Muay Thai)

...mogliby troche ograniczyc te nawiazania do religii bo jesli udalo im sie wystraszyc tym lektora to juz cos jest nei tak :)

Jeśli kogoś odstraszają nawiązania do religii to pytanie jest: Z KIM JEST COŚ NIE TAK?"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024