Skocz do zawartości


Zdjęcie

treening z zerwanym wiązadłem :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(

Wyglądało by to tak , że jakbyś se zrobiłrekonstrukcje (jak to lekko brzmi.... też tak kiedyś myślałem.....), to przez 3 miesiące pierdoliłbyś sie z rehabilitacją non stop, potem kolejne 4-5 miesięcy boś dochodził do stanu kiedy noga zacznie funkcjonować normalnie... potem kolejne kilak mięsicy, ąz w końcu zdałbyś sobie sprawe , że noga JUŻ NIGDY NIE BEDZIE TAKA JAK BYŁA KIEDYŚ!


buhahhahahhahahhahahahhahahahahaha.

Widzisz tak to jest jak sie za to zabieraja partacze. Po zabawach ze szpitalem publicznym stwierzilem ze rekonstrukcje robie w prywatnym. na dana chwile jestem 22 tygodnie po rekonstrukcji. Noga jest taka jak dawniej. Wiadomo jest ten okres 8 miesiecy gdy to sie dobrze ukrwi- do tego czasu odpuszczam snowboard i treningi. Biegam bezproblemowo, uszkodzona noga kopie sie po tylku, nie czuje zadnego bolu itp...Perfekcyjna rehabilitacja.
Biegac zaczalem w niecale 3 miesiace po operacji. Na dana chwile moja chora noga ma mocniejsze miesnie niz zdrowa. A rehabilitacja byla problemem przez pierwsze 6 tygodni do porzucenia kul. Po prostu na zdrowiu sie nie oszczedza.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
i denerwuje mnie to gadanie noga nie bedzie taka jak dawniej i inne pierdy. Dajcie spokoj sredni pilkarz ma zerwane wiezadla 3 razy. I co dalej gra, a czemu bo ma dobrych lekarzy.
Taxx po prostu spierdzielili ci kolanko i tyle.

W moim przypadku powiem ze zabieg i rehabilitacja to byla,moze nie przyjemnosc, ale praktycznie nie odczulem jej uciazliwosci.

Udar nie sluchaj pierow zrob porzadnie kolano u dobrych lekarzy a na niejednym weselu zatanczysz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Beny, a gdzie robiles swoją , kiedy i jesli mozesz to powiedz czy to kosztowalo wiecej noz 10 tys.?
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Z rehabilitacja wyszlo jakies 13 tysiecy. To jest minus ale przy wyborze sport i człapanie wybralem sport. kiedys juz mialem robiona artro w normalnym szpitalu i masakra. Wspomne tylko ze 3 punkcje mialem czyli 3 krotne wizyty po odsysanie krwi.

Robilem to w Euromedicare we Wroclawiu. Lekarz dr Andrzejewski. Koszt samej operacji 7500 tys. Rehabilitacja u dr Czamary- w sumie o tyle fajnie ze czasem masz okazje pocwiczyc z wroclawska duzyna koszykowki. Koszt jakies 60 zlotych za zabiego/dzien. Ale dobra rehabilitacja zaczynasz od pomiarow. Masz zakladana swoja wlasna taka ksiazeczke rehabilitacji. Pozniej video filmowanie aby na biezaco rejstrowac postepy w chodzeniu i pomiary na takiej platformie podpietej do komputera- pokazuje czy rownomiernie obciazasz nogi i takie tam, do tego lasery, krioterapia, trampoliny, szyna w pierwszych 6 tygodniach rozginajaca noge, bieznie stepy, rowerki, cisnieniowe maszyny do cwiczen miesni.......kompleskowy punkt po prostu.....
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(

Widzisz tak to jest jak sie za to zabieraja partacze.


Zuważ że nigdzie nie napisałem że mam zjebane kolano więc nie masz się z czego śmiać. DZiał i jest bardzo dobre - chodzem, biegam , skacze, kopie - wszystko co chcesz, ale jeżeli ty uwązasz że twoje kolano po reknostruykcji jest lepsze niż przed, to twój lekarz jest cudowórcą.
Ja robiłęm operacje w Państwowym szpitalu (Wojskowy instytut Medyczny w warszawie). Z doświadczenia znajomych , którzy robili sobie rekonstrukcjie w prywatnych klinikach (Karolina centter cze jakoś tak), wiem jak to wygląda. Znajoma zapłaciła 20 tyś zł za operacje, a po trzech dniach wywalili ją ze szpitala z 30 zastrzykami do zrobienia i zestawem ćwiczeń rehabilitacyjnych w domu.

buhahhahahhahahhahahahhahahahahaha.


fajnie masz - nie wiem co cie bawi
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Jesli zabrzmialo ze smieje sie z twojej sytuacji to z gory przepraszam.

Prawda jest taka ze sportowcy maja w swoim zyciu kilka operacji wiezadel i wracaja do pelni sprawnosci. I prawda jest tez taka ze kolano po dobrze zrobionej rekonstrukcji i rehabilitacji jest mocniejsze poniewaz nowe wiezadlo umocowywane w kolanie jest dwukrotnie ggrubsza wiazka niz naturalne.

krytyka prywatnych klinik- a po co masz byc w szpitalu dluzej. W usa bys wyszedl po dwoch dniach. Cwiczenia w domu, daj spokoj. Masz w domu szyne ktora ci rozegnie to kolano, masz w domu ciekly azot do zmrozenia kolana, masz doswiadczenie w rehabilitacji ?!!! Nie szerz mitow ze tak robia prywatne kliniki. Ja sie moge wypowiadac na temat tych ktore znam. Ale u mnie byl nakaz natychmiastowego rozpoczecia rehabilitacji. Pierwsza czesc rehabilitacji zaczela sie w szpitalu -szyna i zajecia z paniami po fizjoterapii, a pozniej w osrodku rehabilitacji.

Samemu to bys mial osiagi typu 100 stopni po dwoch latach, gdzie u dobrych lekarzy masz 120 stopni przez dwa tygodnie. Pomine juz kwestie ze mnie kroil lekarz ktory praktycznie robi same kolana, czyli jest specjalista w tym temacie. A zastrzyki przeciwzakrzepowe to tam akurat jest przyjemnosc. Igla jest cieniutka ze nawet sie jej nie czuje. Ale oczywiscie w panstwowym szpitalu nikt mi o nich nie wspomnial bo po co.

9Generalnie jak juz pisalem sama operacja to mniej niz 50 procent, reszta to prawidlowa rehabilitacja- powolne rozciaganie wiezadla, czucie glebokie i takie tam.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
120 stopni - 5,6 tygodni mialo byc :) )
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(

Masz w domu szyne ktora ci rozegnie to kolano, masz w domu ciekly azot do zmrozenia kolana


Chyba raczej zegnie kolano. Ciekły azot, magnesy i inen bajery to zwykłe zabawki i nie pomagają w przywracaniu funkcjonowaniu kolana (przynajmniej nie bezpośrednio). mają na celu raczej zlikwidowanie obrzeków pooperacyjnych. A co do samego ciekłego azotu to nie jest on wcale taki rewelacyjny, gdyż owszem w pierwszym momęcie zchładz kolano powdując obkurenie naczyń krwionośnych i zmniejszanie objawów stanu zapalnego. niestety po pewnym czasie następuje rozszenie naczyć i przekrwienie, co nie jest wcale taką rewelacją...
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Wielkie dzieki panowie za odpowiedzi, zawsze człowiek się czegoś nowego dowie.

Do Bennego
Ten dr Czamara to robił ci tą rehabilitację w tym Euromedicar, czy moze rehablitacją zajmowała sie jakas inna prywata firma?
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Czamara to osobna kwestia. Ma swoj gabinet fizjoterapii.

Zegnie i rozegnie. Na poczatku masz zakres jakies od 10 do 50 stopni, wiec takze ta maszyna rozgina. Krio sie stosuje przez pierwsze tygodnie. Pozniej jak napisales bardziej szkodzi niz pomaga.
I wiesz nie mow ze to sa zbedne pierdoly, po prostu to jest kompleksowy zespol zabiegow dla twojej nogi i suma sumarum daje rezultaty. Zawsze mozna leciec panstwowo za male pieniadze. Zrobic dobry wywiad ktory z lekarzy to dobrze robi zapisac sie na panstwowa rehabilite itd. tyle ze polecam przejsc sie raz do jakis profesjonalistow zajmujacych sie wylacznie kolanami i jeszcze wylacznie medycyna sportowa....Jesli nie widac roznic po co przeplacac tyle ze w tych przypadkach te roznice znacza byc albo nie byc w sporcie
  • 0

budo_eclickers
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kedzierzyn - Kozle

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
mam pytanko czy w Piekarach Śląskich robienie artro i rekonstrukcji jest dobrym pomysłem?? i czy tam jest refundowane, a jak nie to jakie są koszty. z gory dziex :roll:
  • 0

budo_eclickers
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kedzierzyn - Kozle

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
i czy robienie tego w Piekarach oznacza BYĆ w sporcie... :roll:
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Wg. WPROST robienie "tego" w Piekarach to bardzo dobry pomysł.
http://budo.net.pl/v...=40479&start=60
  • 0

budo_eclickers
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kedzierzyn - Kozle

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
okej a drugie pytanie, jak z płatnością?? :roll:
  • 0

budo_eclickers
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kedzierzyn - Kozle

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
chyba nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie :P a był ktoś może w Goczałkowicach... ?? :roll: jak tam jest?? :P
  • 0

budo_jarek73
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
witam,

rekonstrukcja krzyzowego przedniego i przyszyta lekotka - prawe kolano wszystko z elementami biowchlanialnymi (sruba, plytka, harpuny do łękotki) za 6200 plus tygodniowy pobyt w Nałęczowie.
Lekarz prowadzący dr Krzysztof Gaweda, w Klinice Artros => lekarz sportowy - piłkarek recznych zdobyl z nimi mistrzostwo Polski, 9 z nich mialo podobne zabiegi,

miałem 19 listopada, rekonstrukcję krzyżowe przednie i przyszytą łękotkę na 4 harpunach,
dzisiaj mam zgiecie 90 st, przyczym, dopiero 2 dni cwicze zgiecia - wczesniej tylko izomeryczne cwiczenia - lekotka musiala sie przyrosnac.

od jutra SKRA i zap...... na maksa, co do azotu i maszyn do zgiecia - bo wyprost odbywa sie pod ciezarem nogi to fajne bajery -- bajery, bo tak naprawde organizm musi pokonac stan zapalny i wtedy czy mocniej zaciskasz zeby czy mniej to mi nie robi roznicy

dwa slowa co do komentarza iz sportowcy maja po 2/3 zabiegi w karierze i wracaja - tak, ale czesc nie wraca po pierwszym,

wiazadlo jest mocniejsze na poczatku ok 200% procent stanu naturalnego, lecz od momentu zamontowania - zaczyna umierac - kryzys jest po ok 8/9 tygodniach pozniej nastepuje ponowne ukrwienie i ten okres to droga do sukcesu i ku temu zeby nie powtarzac zabiegu za jakis tam czas, co prawda nie bedzie ono nigdy unerwione i polaczone z systemem nerwowym, ale odruchy np przy upadkach mozna wycwiczyc,

pozdrawiam
jarek
  • 0

budo_jarek73
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
witam,

rekonstrukcja krzyzowego przedniego i przyszyta lekotka - prawe kolano wszystko z elementami biowchlanialnymi (sruba, plytka, harpuny do łękotki) za 6200 plus tygodniowy pobyt w Nałęczowie.
Lekarz prowadzący dr Krzysztof Gaweda, w Klinice Artros => lekarz sportowy - piłkarek recznych zdobyl z nimi mistrzostwo Polski, 9 z nich mialo podobne zabiegi,

miałem 19 listopada, rekonstrukcję krzyżowe przednie i przyszytą łękotkę na 4 harpunach,
dzisiaj mam zgiecie 90 st, przyczym, dopiero 2 dni cwicze zgiecia - wczesniej tylko izomeryczne cwiczenia - lekotka musiala sie przyrosnac.

od jutra SKRA i zap...... na maksa, co do azotu i maszyn do zgiecia - bo wyprost odbywa sie pod ciezarem nogi to fajne bajery -- bajery, bo tak naprawde organizm musi pokonac stan zapalny i wtedy czy mocniej zaciskasz zeby czy mniej to mi nie robi roznicy

dwa slowa co do komentarza iz sportowcy maja po 2/3 zabiegi w karierze i wracaja - tak, ale czesc nie wraca po pierwszym,

wiazadlo jest mocniejsze na poczatku ok 200% procent stanu naturalnego, lecz od momentu zamontowania - zaczyna umierac - kryzys jest po ok 8/9 tygodniach pozniej nastepuje ponowne ukrwienie i ten okres to droga do sukcesu i ku temu zeby nie powtarzac zabiegu za jakis tam czas, co prawda nie bedzie ono nigdy unerwione i polaczone z systemem nerwowym, ale odruchy np przy upadkach mozna wycwiczyc,

pozdrawiam
jarek
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(

co prawda nie bedzie ono nigdy unerwione i polaczone z systemem nerwowym, ale odruchy np przy upadkach mozna wycwiczyc,


i to jest zajebiście istotny szczegół, sam borykam się z tym problemem już jakiś czas. Trudno jest oduczyć sieę pewnywch odruchów, a jeszcze trudniej nauczyć się na nowo ufać nodze...
  • 0

budo_gyokusai
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: treening z zerwanym wiązadłem :(
Link dla wszystkich ktorych interesuje jak wyglada operacja!



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024