Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak szybko ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Jak szybko ?
Witam
Od razu zaznaczam że nie trenuję Capoeiry (tylko Aikido) :-)
Chciałbym się dowiedzieć w przeciągu jakiego czasu (tak mniej więcej) można się na treningach Capoeiry dobrze rozciągnąć i opanować podstawy tej SW (jeżeli Capoeira to nie SW to sorki) Zastanawiam się nad zapisaniem się na Capoeirę ale nie jestem ani dobrze rozciągnięty a gwiazdę też robię koślawo :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
hmm... zależy od predyspozycji i od tego czy będziesz się rozciągać w domu... trzeba też pamiętac że np. niewszyscy są zdolni zrobic szpagat
a co do gwiazdy... idziesz na capo żeby nauczyc sie robić ją profesjonalnie ;)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Capoeira to jak najbardziej SW. A jak szybko osiagnie sie hmm... 'efektywny' pulap, to zalezy od predyspozycji i zaangazowania :)
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Chodziło mi raczej o zgłębienie podstaw :-) Chodzi mi o to czy to kwestia 3 miesięcy przy powiedzmy dwóch treningach w tygodniu czy raczej 3 lat ? :-)
Ile tak na oko zajmuje człowiekowi "z ulicy" poznanie podstawowych technik (coś jak w aikido 6kyu) ?? :-)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
hmm... poruszać się uczysz całe życie :) technik ogólnie nauczysz się szybko bo są raczej łatwe... ale płynności ich wykonywania można się uczyć latami i zawsze znajdzie sie jakiś zgrzyt (tak jak w aikido ;) )
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Chodziło mi raczej o zgłębienie podstaw :-) Chodzi mi o to czy to kwestia 3 miesięcy przy powiedzmy dwóch treningach w tygodniu czy raczej 3 lat ? :-)
Ile tak na oko zajmuje człowiekowi "z ulicy" poznanie podstawowych technik (coś jak w aikido 6kyu) ?? :-)

No wiesz, kazdy sie uczy wlasnym tempem, wiadomo ze osoba ktora nigdy nic nie trenowala bedzie uczyć sie wolniej od tej co coś juz cwiczyla...nie da sie określić po ilu miechach bedziesz dobrze wykonywal podstawowe uniki i kopnięcia, mozesz myśleć ze robisz dobrze, a przyjdą warsztaty i Mestre powie ze zle robiles i skoryguje błędy.
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

technik ogólnie nauczysz się szybko bo są raczej łatwe...


Muszę przyznać że mnie żdziwiłeś :-) Myślałem że dosyć trudno jest zrobić np gwiazdę bez podparcia rąk, albo jakieś techniki zawierające salta (nie wiem czy takich jest dużo bo moja wiedza o Capoeira opiera się na tym co znalazłem w necie :-) ) No w każdym razie chyba trzeba długo ćwiczyć żeby zrobić salto (i nie spaść na dupę albo sobie karku nie złamać ;-) )
Pozd
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
I jeszcze jedno pytanko :
Czy ćwiczycie na macie :?:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

I jeszcze jedno pytanko :
Czy ćwiczycie na macie :?:

Nie, chyba ze akrobacje. Ale bardzo rzadko.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

technik ogólnie nauczysz się szybko bo są raczej łatwe...


Muszę przyznać że mnie żdziwiłeś :-) Myślałem że dosyć trudno jest zrobić np gwiazdę bez podparcia rąk, albo jakieś techniki zawierające salta (nie wiem czy takich jest dużo bo moja wiedza o Capoeira opiera się na tym co znalazłem w necie :-) ) No w każdym razie chyba trzeba długo ćwiczyć żeby zrobić salto (i nie spaść na dupę albo sobie karku nie złamać ;-) )
Pozd

Gwiazdy bez rąk i salt nie nauczysz sie szybko, puentowi chodzilo pewnie o podstawy, a nie jakies tam rzeczy akrobatyczne.
Sorki za double posta.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
co do salta to trzeba mieć silne mięśnie brzucha i przedewszystkim nie próbować samemu... kiedy trener uzna iż jesteście na tyle sprawni by uczyć się tego i tamtego w tedy napewno zacznie was uczyć salt i innych kfiatuszków :)

a tak ogólnie to akrobacje zaleza też od zdolności (tutaj aikido ci pomoże duuuuuużo latania ;) ) np. jedna osoba z mojej grupy swego czasu trenowała piłke nożną i jak to w piłce zdazało się jej wykonać przewrotke. Dzieki temu w niecały miesiąć nauczyła się niemal perfekcyjnie Folhia seke (nie jestem pewien jak to się pisze ale wiadomo o co chodzi :)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

technik ogólnie nauczysz się szybko bo są raczej łatwe...


Muszę przyznać że mnie żdziwiłeś :-) Myślałem że dosyć trudno jest zrobić np gwiazdę bez podparcia rąk, albo jakieś techniki zawierające salta (nie wiem czy takich jest dużo bo moja wiedza o Capoeira opiera się na tym co znalazłem w necie :-) ) No w każdym razie chyba trzeba długo ćwiczyć żeby zrobić salto (i nie spaść na dupę albo sobie karku nie złamać ;-) )
Pozd

Capoeira to nie tylko akrobacje. Podstawy to kopniecia, poruszanie sie, uniki itd. A au sem mao nie przychodzi latwo >, no ale wtedy trzeba cwiczyc, i cwiczyc, i cwiczyc...
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Folhia seke (nie jestem pewien jak to się pisze ale wiadomo o co chodzi :)

Folha seca; tudzież Perna Lua :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Folhia seke (nie jestem pewien jak to się pisze ale wiadomo o co chodzi :)

Folha seca; tudzież Perna Lua :)

Ja wole poprostu: salto :-)
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
a co jaki czas macie egzaminy lub coś takiego, tzn coś co sprawdza wasze umiejętności??

intersuje mnie głownie to po jakim czasi awansujecie na wyższe stopnie (czy cokolwiek takiego u was istnieje???) Prosze o wyjasnienie.

Dodam ze nie trenuje Capo!! I jestem zółtodziobem!!!
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Chodziło mi raczej o zgłębienie podstaw :-)

Gwiazda bez rąk i salto absolutnie nie należą do podstaw. Tego się nie nauczysz w 3 miesiące :P
Sądzę, że gdybyś skupił się na podstawach, tylko, to w ciągu pół roku powinieneś je w zadowalającym stopniu opanować :-)
Co do egzaminów to one są by zdobywać kolejne stopnie, ale nie są obowiązkowe. Pierwszych parę zdobywa się łatwo i bezproblemowo przy rzetelnych treningach (jak ktoś się nie obija ;P ) :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
Egzaminy sa rozne w zaleznosci od grupy. Z tego co pamietam to na pierwsze stopnie mozna zdawac co pol roku. Nastepne sa juz trudniejsze do zdobycia i wymagaja wiekszej ilosci czasu miedzy egzaminami.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
No coz... u nas kolejne stopnie sa co rok a pozniej i dluzej mozna na nie pracowac ;) . To, czy jest sie gotowym na troca de corda okresla wczesniej instruktor, a jest to zwiazane z regularnym chodzeniem na treningi itd. A pozniej, gdy juz sie dostanie nowy corda, to jeszcze trzeba sie starac, by go utrzymac ;D
  • 0

budo_bachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?
A czy w Capoeira są różne 'style' tzn chodzi mi o to czy wszystko jedno czy zapiszę się do Beribazi czy do Grupo Magia (oba z Warszawy jedno kołomnie a w drugim ćwiczy kumpel), Czy kluby te znacząco różnią się w podejściu do Capoeira :?:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak szybko ?

Sądzę, że gdybyś skupił się na podstawach, tylko, to w ciągu pół roku powinieneś je w zadowalającym stopniu opanować :-)


Co prawda sie nie znam, ale pozwole sobie skomentowac to tak: :rofl:
Sama ginga jest bodajze najtrudniejsza ze wszystkich technik i aby ja poprawnie wykonywac trzeba ladnych paru lat [powtarzam tylko slowa trenera oczywiscie].
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024