Skocz do zawartości


Zdjęcie

capo vs. jiu jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
tylko ze topic nei byl o skutecznosci, wywyzszaniu sie, pokazywaniu ze jest sie lepszym i czy to ma sens, tylko o tym jak w danej sytuacji ustalic reguly stwierdzajace kto walke wygral badz przegral a to prowadzi poniekad do tego kto jest (lub byl w tej walce) lepszy...
kwestia oceny.. tak samo jak sie mowi ze Polacy byli lepsi od Niemcow w polfinale w 74 tylko "mieli pecha bo..." w tym przypadku deszcz i zmoknieta murawa...
Jezeli ktos jest lepszy to czemu przegrywa?
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
bencao
po pierwsze - to twoja interpretacja tobiku, bo ja wcale nie odnosze wrazenia zeby jakub wrzucil ten tekst po to abysmy dyskutowali "o tym jak w danej sytuacji ustalic reguly stwierdzajace kto walke wygral badz przegral a to prowadzi poniekad do tego kto jest (lub byl w tej walce) lepszy... ". ustalenie kto wygral jest dosc proste. ustalenie kto jest lepszy juz nie jest - bo to jest pojecie wzgledne.

po drugie - "Jezeli ktos jest lepszy to czemu przegrywa?" odpowiedzieli ci juz na to koledzy kilkakrotnie. bo wynik walki to nie tylko wypadkowa umiejetnosci, ale takze szczescia, sprytu, przypadku czy nawet pogody danego dnia.
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Wracając do sporu o "lepszość" capoeiristy w danej chwili, a propos tamtej "walki" miedzy dwunastolatkiem a mestre, to raczej wątpie czy by ten pierwszy mial jakiekolwiek szanse na wygraną gdyby "gorszy" mestre choc raz wykorzystał jedną z milijona okazji by małego uziemić. Moge sie zalozyc, ze gdybym sie postaral moglbym zalozyc kose na twarz kazdego z mestres, pod warunkiem, ze nie gralibysmy tak jakos na serio, tylko po przyjacielsku, tak jak to wtedy bylo (i, tak- bylem przy tym i widzialem)...
Reasumując- spór nie ma sensu i dziwie sie czemu Fom dalej to ciągnie... :twisted:
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
bo uwazam ze mowienie - ten dal sie trafic wiec jest gorszy - jest bledem.
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
No tak.

I dodając jeszcze do mojego ostatniego postu aby sie nikt nie czepial-
bynajmniej nie czuje sie lepszy od mestre, o nie...
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Lepszy / gorszy ? I co chcecie to ocenic na podstawie jednej walki a nie calosci ? Faktem jest, ze w tej walce capoerista byl lepszy, ale caloksztalt po jednej walce oceniach ? Bez przesady ... Jak by stoczyli 3 walki to by mozna juz bylo dyskutowac ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

Lepszy / gorszy ? I co chcecie to ocenic na podstawie jednej walki a nie calosci ?


nie mam zamiaru nikogo o niczym przekonywac ale wydaje mi sie to ciekawe z perspektywy historii (nie tak odleglej) sztuk walki


jak widac nic nie chcialem oceniac, a jedynie przedstawic fakt z historii.
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

bo uwazam ze mowienie - ten dal sie trafic wiec jest gorszy - jest bledem.

a ja nie uwazam tego za blad. temat posunal sie akurat w te strone (nigdy nei mozna przewidziec na jakie tory zostanie pokeirowany) i wlasnie to mnei zaintrygowalo dlatego napisalem pare wlasnych refleksji.
Niby to takei oczywiste ze wynik walki zalezy m.in. od szczescia i innych pierdół ale juz tyle razy przeciez bylo na podstawie jakiejs jednej walki rozprawiane jaki styl jest lepszy (z serii "wpadnij do mnei na trening to ci pokaze i zobaczysz ze przegrasz") albo tym samym ktory fighter jest skuteczniejszy..zrazilo mnie ze raz wszyscy niby ladnie i inteligentnie maja swiadomosc niewymiernosci a potem wykazuja sie (nie mowie ze te same osoby) wlasnie jej brakiem..
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Chyba brakuje mi inteligencji zeby zrozumiec to co napisales...

o co ci cho? Ale tak krotko.
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
teraz wszyscy ladnie pisza ze to jest neiwymierne i wszystko zalezy od szczescia wiec nigdy nie wiadomo kto jest lepszy

a codziennie slysze teksty "chodz zrobimy sparing i sie okaze ktory styl jest skuteczniejszy"

1 i 2 zdanie jak dla mnie nie tworzy zgranej calosci.. aaajj? :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
szczescie jest jedna ze skladowych suckesu i to taka o najmniejszej wadze. ale faktycznie po jednej walce ciezko ocenic, kto jest lepszy. wezmy chociaz ufc, tam co kilka miesiecy staja naprzeciw siebie zawodnicy i walcza. czasami wygrywa jeden czasami drugi - chociazby dlatego tez jest opcja rewanzu.
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Witam wszystkich!!!
HEHE temat interesujący, ale widze, że obecna konwersacja "nieco" odbiega od CAPO vs JIU JITSU.
Tak dla ciekawośći (może kogoś to interesuje):
W 1949 r w Sao Paulo odbyły się 3 walki pomiędzy zawodnikami capoeiry i luta livre. Bilans: Dwa zwyciestwa zawodników capo (2 KO w tym 1 przez "żądlący ogonek"), i jedno zwycięstwo LL przez dźwignię (o ile dobrze kojarzę to przez balachę, ale głowy bym nie dał- przynajmniej swojej!!!).

Ktoś wspominał o tym jakby wyglądało połączenie technik capoeiry i jj. Otóż istnieje takowe połączenie (mam nawet gdzieś fotki- jak znajde to zamieszcze). A wygląda to następująco: z capo są głównie kopnięcia, podcięcia, wogóle nie ćwiczy sie akrobacji, a z jj techniki kończące- ogólnie to niemam nic przeciwko takiemu połączeniu (sam fikam capoeire i turlam się w bjj hehe).
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
a jak escorpiao i ja chodzimy na jedno i drugie to znaczy ze robimy polaczenie capojitsu? na capoeira jest capoeira, na czym innym robi sie to co przewiduje dana sztuka walki. jak sie naucze idealnie kopac rabo de arraia to moze kiedys na sparingu komus z nim wyskocze, nie czulbym sie zle z tym wcale, ale poki co robie to czego uczą...
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
O skutecznosci jednej walki nad druga mozna dyskutowac dlugo. Wiele osob znajdzie jakies "za" i "przeciw" kazdej SzW. Moze lepiej stworzyc temat: "Plusy i minusy Capoeiry w walce" albo cos takiego :) Ja sie nie wypowiadam na takie tematy bo nie mialem okazji bic sie uzywajac capo :) Jesli ktos ma juz takie doswiadczenie za soba to niech cos napisze :) Czy bil sie z jakims prostym drechem ktory nic nie robi czy z osoba trenujaca jakas SzW :) Axe :)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Uirapuru, a jak będziesz ćwiczył np. capo i muay thai nie będzie chyba twierdził, że "znasz capothai'a"-???
Czy ja powiedziałem że trenuję capojitsu??? - NIE -
Napisałem: " ogólnie to niemam nic przeciwko takiemu połączeniu...", ponieważ miałem okazję (z czego się niezmiernie cieszę!) ćwiczyć zarówno capoeirę jak i bjj!
Mały apel:
CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM!!! :wink: :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
a ja proponuję trochę zastanowić się we własnym zakresie nad tematami:

a) sztuka walki vs system/sport walki
B) podobieństwa i różnice w/w praktyk
c) walczy człowiek czy styl?

tyle razy o tym bylo mowione juz. zamykam temat.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Odblokowałem.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu

Odblokowałem.

Hurrrrra, otwierać szampana. :lol: :) :wink:
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Forminha- Ty wszystko umiesz załatwić :)
Może interweniujesz u mojego wykładowcy z fizyki ?(czeka mnie egzamin!!!) :wink:
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: capo vs. jiu jitsu
Fominha (miało być oczywiście) Sorki za błąd w nicku
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024