Skocz do zawartości


Zdjęcie

AIKIJUTSU ANYONE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
Czesc Grzegorz,
A gdzie konkretnie byles w Toronto? Jak sie nazywalo dojo i nazwisko szefa dojo?
Tam jest bez liku badziewiarskiego aikido :roll: :wink: :lol:
W W-wie najlepsze dojo jest oczywiscie na Karowej..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: tam bys sie nauczyl PRAWDZIWEGO ™ aikido :wink: , ale to od ciebie daleko.....hmhm....

Tylko o co ci chodzi z tym aikijutsu?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
grzegorz gtl
Na szczęście my łamiemy sobie ręce po drugiej stronie Warszawy :wink: :) , więc pewno będziesz miał za daleko, zresztą nie robimy aiki-jutsu :wink:

A gdzie konkretnie byles w Toronto? Jak sie nazywalo dojo i nazwisko szefa dojo?
Tam jest bez liku badziewiarskiego aikido :roll: :wink: :lol:

Szczepan może napisz jak jest w Montrealu, czy gdzie tam Ty jesteś :wink: :) oj, nieładnie Panie Moderatorze, nieładnie.....

Pancer (na szczęście na Żoliborzu)
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
Hej Szczepan
Mieszkałem w Mississauga, ale wariatów(rodaków) w dojo spotkałem przypadkowo, niedaleko Humber College w Etobikoke(Toronto).
a co do nazwisk to ci nie powiem ponieważ nie pamiętam. a zaliczyłem kilka różnych dojo w Mississauga przedewszyskim. żadne niestety mi nie podeszły- cuda widziałem cuda powiadam wam.
ale pierwsze kroki stawiałem na Brooklynie, w dojo Chrisa Volpe, aikijujutsu.
tak naprawde to nie miałem do czynienia z aikido, jak to określacie in pure form, jest za bardzo "baletowe" :lol: ciekawe kto sie teraz zdenerwuje hehehe
  • 0

budo_ijon tichy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
Witam szanowne grono aikidockie !!!

Przeczytalem ten poscik i musze powiedziec, ze mam podobny problem do Grzegorza tzn. poszukuje jakiegos dojo aikidockiego w Warszawie.

Rzecz jest tego rodzaju, ze mam juz spore otrzaskanie z SW, bo dluuuugo , bardzo dlugo uprawialem judo. Generalnie bylem zadowolony, nawet bardzo ale ostatnio zaczelo szwankowac zdrowko ( w szczegolnosci kolana) i musze wrzucic na luuuz. No i szukam czegos bardziej ala relaksik albo rekreacja, czegos co nie przeciazaloby tak stawow kolanowych. Czy aikido to dobry wybor ?

Przejrzalem strone aikikia i pewnie niedlugo zahacze o jakies dojo ale mam pytania :

1) Czy mozna zapisywac sie z marszu tzn. przychodze , wchodze i cwicze ?
2) Szczerze mowiac chodzi mi tez o to, zeby sie troche ogolnorozwojowo porozciagac, nie stracic krzepy, no wiecie - dla zdrowia . Jak to wyglada na sekcjach aikido tzn. cwiczenia ogolnorozwojowe sa ?
3) Czy mozna pochodzic tak z tydzien na probe, zeby sie poprzygladac (aktywnie) , na wlasnej skorze poczuc czem to sie je ?


Podejrzewam, ze czytanie forum (i ksiazek) niewiele tu pomoze , trzeba pojsc samemu i sprobowac, ale moze czegos sie dowiem.

Pozdr.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
Mozesz mieć problem przy założeniu relaksik i luz przy ćwiczeniu aikido. Co do kolan to...... hep po wieloletniej praktyce aikido to dalej mnie bolą a miały przestać :wink: :)
Idź na trening spróbuj czy to ćwicząc czy oglądając. Sam ocenisz.
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
Ijon,
aikido polecam, ale nie łudź się, że nie będziesz obciążał stawów kolanowych. Wiele osób na to narzeka, nawet gdzieś tu o tym pisały.
Zresztą, spróbuj i sam oceń - może mniej obciąża niż judo.

pozdro
nana
  • 0

budo_grzegorz gtl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
aikido trenowane przez szanowne grono reprezentujące scenę warszafską jest,wydaje mi sie, formą sportowo - rekreacyjną ---bez urazy.

więc judoka moze sobie pozwolic na chwilę relaksu przy aikido. wnioskuje to z postów które czytam, nie miałem okazji jeszcze nawet pooglądać zadnego dojo--gówniana robota trzyma mnie za gardło do samej nocy i przez weekendy-
latające hakamy, balet i tym podobne.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?

Podejrzewam, ze czytanie forum (i ksiazek) niewiele tu pomoze , trzeba pojsc samemu i sprobowac, ale moze czegos sie dowiem.

Pozdr.

Mysle, ze jak nie bedziesz wymagal od aikidokow jakiejs zabojczej efektywnosci, oraz nie bedziesz robil suwari waza(czyli cwiczen na kolanach -- co jest zawsze do uzgodnienia z prowadzacym) to moze byc bardzo przyjemnie.
Wszystkie cwiczenia w suwari waza mozna robic w stojce.
Pochodz po roznych dojo, w zaleznosci od instruktora, jedni cwicza wiecej inni mniej ogolnorozwojowki. Ale przeciazenia sa nieporownywalnie mniejsze niz w judo.

powodzenia!
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?

...
Przeczytalem ten poscik i musze powiedziec, ze mam podobny problem do Grzegorza tzn. poszukuje jakiegos dojo aikidockiego w Warszawie.


Spróbuj : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] może Ci się spodoba :)
  • 0

budo_kata
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?

gówniana robota trzyma mnie za gardło do samej nocy i przez weekendy-
latające hakamy, balet i tym podobne.

- to odpoczynek...

Kochani Aikidocy, kazdy ma jakies zycie poza dojo. A ja mam pytanie czy w borykaniu sie z szara codziennoscia pomaga Wam jakos fakt ze jestescieWojownikami Dziadka. Czy to ma na was jakis wplyw poza dojo czy tylko na macie a razem z kimonem sciagacie tez cale Bushido....

nie da sie ukrysc ze wlasnie uporalam sie z zyciowym problemem - przynajmniej na razie sie z nim uporalam - i jestem psychicznie wykonczona. Musze obudzic w sobie Wojownika... ;)
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?

gówniana robota trzyma mnie za gardło do samej nocy i przez weekendy-
latające hakamy, balet i tym podobne.

- to odpoczynek...

Kochani Aikidocy, kazdy ma jakies zycie poza dojo. A ja mam pytanie czy w borykaniu sie z szara codziennoscia pomaga Wam jakos fakt ze jestescieWojownikami Dziadka. Czy to ma na was jakis wplyw poza dojo czy tylko na macie a razem z kimonem sciagacie tez cale Bushido....

nie da sie ukrysc ze wlasnie uporalam sie z zyciowym problemem - przynajmniej na razie sie z nim uporalam - i jestem psychicznie wykonczona. Musze obudzic w sobie Wojownika... ;)


Ależ oczywiście, że ma ( mówię za siebie :!: :!: :!: )
Treningi pomogły mi :
- we "wrzuceniu na luz" ( mniej się przejmuję i denerwuję pracą i "złym okiem" szefa) 8)
- rzuceniu palenia ( po 10 latach ). wprawdzie to dopiero 2 miesiąc ale... sensei i koledzy mnie wspierają ( CHWAŁA WAM ZA TO :!: :!: :!: i poklon poklon poklon )
  • 0

budo_kata
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?
DZIEKI!!!
WLASNIE TEGO OCZEKIWALAM
I ZYCZE POWODZENIA W WALCE Z NALOGIEM!!!
  • 0

budo_ijon tichy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIJUTSU ANYONE?

...
Przeczytalem ten poscik i musze powiedziec, ze mam podobny problem do Grzegorza tzn. poszukuje jakiegos dojo aikidockiego w Warszawie.


Spróbuj : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] może Ci się spodoba :)


Dzieki !
W gruncie rzeczy wszedzie, gdzie zajrzalem (tylko 2 dojo) , bylo ok, az nie wiem, gdzie zostac. Osiolkowi w zloby dano.
Na razie podoba mi sie duza roznorodnosc wykonywanych technik i , jakby to nazwac, ich wzgledna skomplikowanosc - nie łatwo jest wszystkie ruchy wykonac plynnie, zwinnie, gladko, czysto i skutecznie (tak jak to prezentuje trener).
Coz, takie sa poczatki.
Kryzysu jeszcze nie stwierdzono.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024