Skocz do zawartości


Zdjęcie

kobieta walcząca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
188 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

co to jest tsuki?:)

To taka tajemnicza technika aikido. Nie wolno jej opisywac, bo wtedy aikidoke pokonalby kazdy przedszkolak, rozumiesz :P
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Kiedyś zdarzyło nam się ćwiczyć na treningu tsuki w parach mieszanych i przyznaję, że byłam lekko zielonkawa na twarzy :) :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
bylo nie jesc szpinaku :-)))))))))))))))
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
ale bez szpinaku to się nie da, przykład - Papaj :wink:
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Mam pytanie do płci brzydszej :wink: czy w czasie treningów miewacie opory, żeby uderzyć kobietę? Bo w zaciszu domowym to inna bajka :wink: ale ciekawa jestem czy na macie potraficie wpakować babie z piąchy w bebech....


O ile tylko wiem, że uda jej się zejść- bez problemu. Zresztą w Aikido nie ma sparingów, więc cały problem uderzania/bycia uderzanym tak naprawdę nie istnieje.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Aiki może Ona dała ciała dobrowolnie bo spodobał sie jej "napastnik"

Dziwie Ci sie ,ze do tej pory nie zauwazyle,ze dokonala sie mala rewolucja w sprawach rownosci plci .

A ja się dziwie Tobie że nie zauwazyłes że mamy wolność słowa i przekonań i każdy może mieć taki jakie chce i nie musi być to pogląd politycznie poprawny, a pogląd Aikiego wcale nie jest odosobniony. Zajmują miejsce na macie i tyle, u nas jak czasmi obserwuje to zamias ćwiczeń mamy klub dyskusyjny.

Rusawa napisał:
Mam pytanie do płci brzydszej czy w czasie treningów miewacie opory, żeby uderzyć kobietę? Bo w zaciszu domowym to inna bajka ale ciekawa jestem czy na macie potraficie wpakować babie z piąchy w bebech....

Jakbym chciał zwłoki to udałbym się do prosektorium ;)

Gdzieś tu jeszcze było o trenowaniu z babkami. Ode mnie po jednym treningu ze mna trzymają się z daleka, za ciężko. Do tej pory tylko jedna potraktowałem ulgowo i to tylko dlatego że bałem się że jak machnę shomena to odfrunie za okno :)
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Gambit, mi tez się zdarzyło walnąc takiego shomena, że koleś się wyłożył - i nie biore tego za punkt honoru :wink:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Kada,
to teraz już się nie opędzisz od Jerzyka i Łabędzia :wink: :) , a ja sam też chętnie popatrze :D

Pancer ( w przeciwieństwie do Kady - łagodny jak baranek)
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
:oops: :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Gambit, mi tez się zdarzyło walnąc takiego shomena, że koleś się wyłożył - i nie biore tego za punkt honoru :wink:

Zostałem opatrznie zrozumiany, ale to moja wina bo to co napisałem rzeczywiście da się dwuznacznie zinterpretować.
Chodziło mi o to że babeczka była tak drobna że bałem się że odleci od mocniejszego podmuchu, jak mój shomen nie dojdzie celu. A nie dlatego że ją trafię, bo gdybym trafił to kawałki chyba po całej macie by zbierali.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

O ile tylko wiem, że uda jej się zejść- bez problemu. Zresztą w Aikido nie ma sparingów, więc cały problem uderzania/bycia uderzanym tak naprawdę nie istnieje.


Co ma piernik do wiatraka. Mysle ze problem ten jak najbardziej istnieje, chodzby dlatego ze podczas ataku w aikido nie powinno się markować ciosów. Ja przynajmniej pamiętam do dzis drogę przez ból nauki zejść przy ataku tsuki z jo.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Rusawa proszę powiedz mi na czym polegało szkolenie z tego tsuki bo ciśnie mi sie uśmiech na usta jeżeli ktoś po jednotreningowym "przeszkoleniu" potrafi prawidłowo wykonać tsuki i to tak żeby się nie odbić od partnera a tak żeby ten drugi coś poczuł. Zejdź na ziemię żeby opanować uderzenia trzeba tysięcy powtórzeń a nie przeszkolenia :lol: No chyba że było to szkolenie w tuki w bebechy płci piękniejszej tylko po co takie coś trenować
  • 0

budo_borewicz 007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Randall napisał :

"rozpędzam te swoje nędzne 95 kilo, i z równie niewielką precyzja trafiam w brzuch tą megawojowniczkę. Agrhhh powiedziała, gdy udało sie jej zatrzymac na przeciwległej scianie..."



Na sumo ,na sumo sprawdzac swoje wypasione brzusio :) Uchacha !
  • 0

budo_borewicz 007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
AIKI powiedzial :

"nikyt nie uczy tsuki w aikido, wiec nawet mezczyni nie potrafia, by tsuki zrobilo wrazeni musi byc poparte waga ciala "

AIKI: do prawdziwego mocnego tsuki wcale nie trzeba "zawodnika sumo"
i jego ponadprzecietnej masy ciala.
Na przyklad wezmy "Dziadka"
Maly to byl facet,ale rzucal i wymiatal na macie jak chcial
i kogo chcial :)
Czy wiec potrzeba do tego sily ? NIE !!!
To cos wiecej niz zwykla ordynarna sila.
Jesli chcesz wiedziec na czym polega mocne tsuki to ci powiem.
To impuls wywolujacy wybuch.
Skumulowana energia,a nie silowka !
I masa ciala absolutnie nie ma tu zadnego znaczenia .
Co do atakow w AIKIDO to zgadzam sie z toba w 100 %.
Nawet 20 lat nie wystarcza aby dowiedziec sie o nich
odpowiednio duzo !
Jesli chcesz doznac olsnienia to idz na kick-box lub karate
i popros ktoras o przysluge ;) )
Mowie Ci nie pozalujesz i byc moze czegos sie jeszcze nauczysz ;)
Pozdr. :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Ponoć (tak czytałam),że aikido jest sztuką walki w której liczy się technika,a nie siła. Co widać przy koshi nage. :wink:
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Faktycznie,kobieta prawie zawsze bedzie fizycznie slabsza od mezczyzny,ale,jezeli jest naprawde zaangazowana w treningi ( nie mowie tu o wytapetowanych desperatkach,polujacych na mezow :wink: )to bedzie to dla niej dodatkowa motywacja,zeby nadrobic gorsze warunki fizyczne zwinnoscia, szybkoscia, precyzja.Na tej samej zasadzie,jak np.niewysocy czy lzej zbudowani faceci.
Inna sprawa,ze moim zdaniem aikido,wbrew powszechnie pokutujacej opinii,wcale nie jest idealna sztuka walki dla kobiet,a juz na pewno nie dostarcza im skutecznych instrumentow do walki z duzo silniejszym\ciezszym przeciwnikiem.
Panom,ktorzy tak sie ekscytuja swoimi wspanialymi zwyciestwami nad kolezankami z aikido, proponuje,zeby kiedys sprobowali posparringowac sie z zawodniczka judo,kickboxu albo karate.Mogliby sie zdziwic... :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Panom,ktorzy tak sie ekscytuja swoimi wspanialymi zwyciestwami nad kolezankami z aikido, proponuje,zeby kiedys sprobowali posparringowac sie z zawodniczka judo,kickboxu albo karate.Mogliby sie zdziwic... :lol:

Oni wtedy wychodza na papierosa lub siadaja bezpiecznie na widowni :roll: nie ma to jak doskonala strategia i taktyka :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Na przyklad wezmy "Dziadka

a to bzdura jest.. miaj 149-152 w zaleznosci od zrodla ale swoje wazyl
  • 0

budo_kada
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca
Aiki, był czas, że ważył ponad 100kg, ale wtedy zajmował sie sumo, potem schudł :D
Zgadzam się z Maragdą - niektórzy tutaj ulegaja niezdrowej ekscytacji własna przewagą siłową związaną z płcią. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kobieta walcząca

Jesli chcesz wiedziec na czym polega mocne tsuki to ci powiem.
To impuls wywolujacy wybuch.
Skumulowana energia,a nie silowka !


a to bazdura jakas. co to jest cytat z pordecznika batalistyki? Przeciez to prosta fizyka.. zamiana masy na sile , czyli im wieksz masa i porusza sie z wieksza predkoscia tym wieksza sia.. Te bajki o wybuchach to psu na buty

Panom,ktorzy tak sie ekscytuja swoimi wspanialymi zwyciestwami nad kolezankami z aikido, proponuje,zeby kiedys sprobowali posparringowac sie z zawodniczka judo,kickboxu albo karate.Mogliby sie zdziwic


ee.. no to bez sensu jest.. nikt sie tu nie fascynuje jakimis zwycieztwami..co to za sataysfakcja nalac slabszego/slabsza. A co do innych sekcji..hehe bywa roznie aczkolwiek przewaznie dra sie o regulamin ,ze tak w karate,judo itd nie wolno .. a jak jedna z druga dostanie otwarta dlonia w twarz to placz i zgrzytanie zębów, ze to nie fair..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024