Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl, technika czy szkoła co ważniejsze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Styl, technika czy szkoła co ważniejsze?
No właśnie styl, technika czy szkoła co ważniejsze? Głupie, dziwne, prowokujące pytanie? Tak. Tak samo jak większość dyskusji na temat który styl jest najskuteczniejszy. Wszystkie problemy w takich dyskusjach sprowadzają się do błędnego rozumienia tych pojęć.

Mianowicie :

Dana Szkoła może świadczyć na swoją korzyść tylko na podstawie swoich aktualnych osiągnięć i programu szkolenia, który sprawdził się w innych szkołach, które dzięki takiemu programowi zdobyły jakieś osiągnięcia.
I nic poza tym !!! Tradycja jest piękna ale nas nie obroni.
I tu jak ktoś nie może się zdecydować jaką szkołę walki wybrać niech sprawdzi jakie ta szkoła/program treningowy ma już osiągnięcia. I to w zakresie jakim cię interesuje!! Interesujecie walka na danych zasadach. Wybierz szkołę/p.t. która ma wyniki w walkach/turniejach na takich zasadach. Przecież to proste i wystarczy nie iść na łatwiznę i nie pytać kogo popadnie.

Styl to pojęcie które wprowadza największe zamieszanie. Moim zdaniem pojęcie styl powinno się używać tylko i wyłącznie w odniesieniu do danego zawodnika!!! I to w sensie : np. on ma bardzo agresywny styl bo wykonuje dane techniki bardzo agresywnie. Jedynie wtedy uniknie się nie porozumień i nieścisłości. Dlaczego? To oczywiste. Ten sam styl walki u jednego zawodnika może być czymś zupełnie innym u innego. Może się nawet zdarzyć, że tych dwóch zawodników będzie łączyła jedynie nazwa stylu którego uprawiają. Przy okazji odpada kilka wydumane pytań. I dlatego styl to pojęcie niepotrzebne, w przeciwieństwie do pojęcia...

Pojęcie technika powinna być używana zamiast pojęcia styl. W sensie: ta technika jest najskuteczniejsza bo...bla bla.. nie zgadzasz się z tym co pisze? Nie przekonuje mnie twoja argumentacja. Przyjdź do mnie lub ja przyjdę do ciebie i pokażę ci o co mi chodzi..... Jeśli kogoś nie stać na tyle odwagi żeby przyjąć taką propozycje to niech nie śmie nazywać tego co robi sztuką WALKI. Koniec kropka.

Z powyższych powodów BŁĘDNE jest mówienie: ten styl jest skuteczniejszy od tego. Prawidłowo powinno być: ta technika/ta szkoła/ten program treningowy jest skuteczniejszy od tego.... W ten sposób unika się wielu nieporozumień. A to głównie z tego powodu że dyskutuje się w tedy o namacalnych konkretach a nie o mitach i opiniach na dany temat.

Oczywiście że nie tylko ja na to wpadłem. Ale mam wrażenie, że ludzie którzy czują w podobny sposób po prostu przestają pisywać na forum, gdyż są zmęczeni lenistwem nowych i ślepotą niektórych starych forumowiczów. A wystarczy pamiętać o powyższych zasadach i o tym, że na wiarę to tylko Religię powinno się przyjmować, a nie wiedze techniczną jaką są sztuki walki. Innymi słowy coś jest skuteczne, tylko wtedy jeśli sprawdza się DOŚWIADCZALNIE a nie teoretycznie. Tylu wielkich zawodników i trenerów o tym mówi a ich słowa zdają się trafiać w pustkę. Pewno dlatego, że trudno jest zmienić mentalności i układy powstałe przez dziesiątki a nawet setki lat.

Napisałem ten post z tego powodu ,że uważam że powinni go przeczytać wszyscy którzy chcą się wypowiadać czy pytać o coś na forum. Jeśli już był (lub jest) post o takiej lub podobnej treści na forum to można uznać mój post za jeszcze jedną próbę, chyba rozpaczliwego krzyku przeciwko kolejnym wracającym jak bumerang kłótnią na te same, O ZGROZO błędnie sformułowane tematy.

Howgh.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024