Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ogladnijcie sobie, calkiem dobry, polecam.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Moim zdaniem bardzo dobry film chociaz podejrzewam ze niektorych i tak to nie przekona...
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
świetny film.. pozbawia złudzeń ale jak to powiedział świstak niektórym i to nie pomorze :)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Filmik już się pojawiał na łamach Budo. Moim zdaniem - każdy pownien go obejrzeć i wyciągnąć wnioski.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
a jezeli ma z tym problem starczy zmienic nauczyciela..angielskiego:)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
madrze prawi ten gosc i te porownanie do szachow :) smieszne choc w sumie trafne
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Szachy maja podobny timing do randori aikido :wink: :lol: :twisted:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
No ten film jest genialny! Ale ten koles odkryl, ze trzeba tehniki sprawdzac na oporujacym przeciwniku!! Toz to panie rewolucja, jeeezu cale sztuki walki sie teraz zmienia, chociaz, no w sumie jest cos takiego jak trening zadaniowy i sparing w innych sw...moze Matt nie wiedzial...
  • 0

budo_lionheart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piekary Sl.

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Ukyo, nie w kazdej szkole wystepuja takie elementy, poza tym Matt mowil ogolnie, po prostu chcial przekazac ze cwiczenie (gdy juz zna sie technike) ciagle na sucho nie przyniesie zadnych efektow. Ja np wlasnie dlatego nie lubilem cwiczyc kata :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

No ten film jest genialny! Ale ten koles odkryl, ze trzeba tehniki sprawdzac na oporujacym przeciwniku!! Toz to panie rewolucja, jeeezu cale sztuki walki sie teraz zmienia, chociaz, no w sumie jest cos takiego jak trening zadaniowy i sparing w innych sw...moze Matt nie wiedzial...

Jest genialny. Nawet nie wiesz w ilu szkolach sie tego nie robi.
Np. na capoeirze masz tylko jakis taniec a nie porzadna walke,
na aikido moze jest lepiej :P
W wielu szkolach sie tego nie robi, a filmik mi sie spodobal wiec go zapodalem ( traz jak bedzie gadka nt. skutecznosci to to zlinkuje :twisted: )
Pozdrowki
Niedziel
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Ukyo - Matt nie ma zamiaru rewolucjonizować MA. Chciał tylko zwrócić uwagę na pewne aspekty, jeżeli treningi mają być skuteczne i przynieść efekty w postaci w miarę realnych walk. Ale może na temat Matta i jego metod niech się wypowie Kenjiro (polecam wywiady z Mattem umieszczone na jego - Kenjiro - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

Szachy maja podobny timing do randori aikido :wink: :lol: :twisted:


stary, chyba nie widziałes gry na czas! zasuwają aż miło, o mało zegarów nie rozwalą.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

Ale może na temat Matta i jego metod niech się wypowie Kenjiro (polecam wywiady z Mattem umieszczone na jego - Kenjiro - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).


Na ten temat to najlepiej jak się wypowie sam Matt, jak na zaproszenie Kenjiro przyjedzie do Gdyni w maju :)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

No ten film jest genialny! Ale ten koles odkryl, ze trzeba tehniki sprawdzac na oporujacym przeciwniku!! Toz to panie rewolucja, jeeezu cale sztuki walki sie teraz zmienia, chociaz, no w sumie jest cos takiego jak trening zadaniowy i sparing w innych sw...moze Matt nie wiedzial...

[...]
Np. na capoeirze masz tylko jakis taniec a nie porzadna walke,
[...]


Zebys sie kiedys nie zdziwil ;)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

Zebys sie kiedys nie zdziwil ;)


Wiem, wiem:

http://budo.net.pl/v...ira skutecznosc
http://budo.net.pl/v...ira skutecznosc
http://budo.net.pl/v...ira skutecznosc

http://www.forum-kul...showtopic=61756
http://www.forum-kul...showtopic=59164
http://www.forum-kul...showtopic=57603
http://www.forum-kul...showtopic=56609
http://www.forum-kul...showtopic=55817
http://www.forum-kul...showtopic=54968

Ale sie dla Ciebie staram :twisted:
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Ta, forumowe dywagacje. NVM ;) Ale wiedzialem, ze ktos to kiedys poruszy. Co do szachow... fajna gra :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
No dobra ale o co chodzilo temu panu na filmku ? Ameryki nie odkryl... ale podoba mi sie powaga z jaka sie wypowiada :D
Troche to wyglada na kiepska reklame wlasnego spojrzenia na Sw "alivness" ... trzeba by policzyc ile razy to slowa padlo w ciagu tych kilku minut :wink: :D :)

acha... widac ze w szachy umie grac, dlatego chetnie zapytalbym czy zna choc jednego szachiste ktory trenuje w sposob pokazany ? Z pewnoscia nie, dlaczego wiec porownuje ten sposob cwiczenia do treningow SW ?
Rozumiem... wysmiewa bezmyslnosc i automatyzm trenigow w innych szkolach walki (tanca, spiewu itp) :D
Dlatego pamietajcie... alivness !! :wink: :D :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
Poniewaz topik polecil Niedziel dla aikidokow :lol: , korzystajac z chorobowego, przejzalem sobie filmik. Za bardzo przegadany. Facet gada przez 6 mega - coz za strata czasu.

Co jest dla mnie ciekawe to pierwsze dwa ataki, jeden bez ochraniaczy, ta prezentacja, i drugi prawdziwy, w ochraniaczach. Oba rozpoczynaja sie juz z poldystansu.
Mam dokladnie takie same doswiadczenia jesli atakujacy wjedzie mi w poldystans. Zreszta jak sam atakuje, seria, to tez tak sie to konczy. Oczywiscie, jako aikidoka, nie moge sie rownac jakoscia ataku z ludzmi na tym filmie, ale staram sie :wink:

Z mojego punktu widzenia, aikido na wyzszym poziomie, interesuje sie nie tyle tym, co stanie sie po wejsciu w poldystans, ale raczej co dzieje sie od momentu rozpoczecia ataku do pierwszego kontaktu. Tego na filmie niema, bo goscie zaczynaja juz w poldystansie.

U nas uczymy sie kontrolowac, wykorzystywac i przelamywac dystans za pomoca cwiczenia broni o roznej dlugosci, oraz cwiczac techniki reczne przeciwko broni. Ma to rowniez zdanie oswoic cwiczacego ze strachem na widok uzbrojonego atakujacego.
Glownym celem, jest nauczenie cwiczacych wpuszczania atakujacego do poldystansu, ale nie byle jak, ale tak, zeby stworzyc zdecydowana przewage(czy to pozycyjna, czy to w sensie timingu czy otwarcia) dla "broniacego sie". Napisalem to w cudzyslowie, gdyz w zaden sposob nie ma zdefiniowanych rol, nawet jesli chodzi o to, kto rozpoczyna atak.
Ta przewaga jest wykorzystywana do wykonania techniki co uniemozliwia drugi atak czy kontratak.

To oczywiscie bylaby sytuacja idealna, w rzeczywistosci rzadko udaje sie to zrobic, ale do tego dazymy.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).

Poniewaz topik polecil Niedziel dla aikidokow :lol: , korzystajac z chorobowego, przejzalem sobie filmik. Za bardzo przegadany. Facet gada przez 6 mega - coz za strata czasu.

Co jest dla mnie ciekawe to pierwsze dwa ataki, jeden bez ochraniaczy, ta prezentacja, i drugi prawdziwy, w ochraniaczach. Oba rozpoczynaja sie juz z poldystansu.
Mam dokladnie takie same doswiadczenia jesli atakujacy wjedzie mi w poldystans. Zreszta jak sam atakuje, seria, to tez tak sie to konczy. Oczywiscie, jako aikidoka, nie moge sie rownac jakoscia ataku z ludzmi na tym filmie, ale staram sie :wink:

Z mojego punktu widzenia, aikido na wyzszym poziomie, interesuje sie nie tyle tym, co stanie sie po wejsciu w poldystans, ale raczej co dzieje sie od momentu rozpoczecia ataku do pierwszego kontaktu. Tego na filmie niema, bo goscie zaczynaja juz w poldystansie.

U nas uczymy sie kontrolowac, wykorzystywac i przelamywac dystans za pomoca cwiczenia broni o roznej dlugosci, oraz cwiczac techniki reczne przeciwko broni. Ma to rowniez zdanie oswoic cwiczacego ze strachem na widok uzbrojonego atakujacego.
Glownym celem, jest nauczenie cwiczacych wpuszczania atakujacego do poldystansu, ale nie byle jak, ale tak, zeby stworzyc zdecydowana przewage(czy to pozycyjna, czy to w sensie timingu czy otwarcia) dla "broniacego sie". Napisalem to w cudzyslowie, gdyz w zaden sposob nie ma zdefiniowanych rol, nawet jesli chodzi o to, kto rozpoczyna atak.
Ta przewaga jest wykorzystywana do wykonania techniki co uniemozliwia drugi atak czy kontratak.

To oczywiscie bylaby sytuacja idealna, w rzeczywistosci rzadko udaje sie to zrobic, ale do tego dazymy.


Amen poklon
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik( akikidocy obowiazkowo!!! ).
No to moze ja kilka zdan w kwestii wyjasnienia. Aliveness to zadna "Ameryka" jesli chodzi o sekcje "sportowe" - bokserskie, judo, zapasnicze, BJJ. Oni zawsze tak cwiczyli. Jednak 90 % tzw sekcji Martial Arts tonie w schematach ukladanych, machaniu w powietrze i innych formach, ktorych nie da sie "przetlumaczyc" bezposrednio na prawdziwa walke.Fragment tego filmu, ktory jest TYLKO WSTEPEM (to odpowiedz na Twoj zarzut Szczepan o przegadaniu) do calej serii szkoleniowej. Ma pokazac zasady wg jakiej cwiczy sie w SBG. Nie jest to film zamkniety ktory ma poczatek i koniec a wyrwany z kontekstu fragment.
Szczepan, to ze zaczynaja z poldystansu czy jak kto woli dystansu trappingu to po prostu pokazanie podejscia w 90 procentach szkol JKD bioracych dystans zwarcia wprost z WCH do tego co sie dzieje w prawdziwej walce.
Ciesze sie, ze sa tak rozne opinie na temat "aliveness" czy jakkolwiek sie to nazwie w roznych szkolach.
Tylko co zauwazam, negatywne pochodza od ludzi cwiczacych "martwe schematy" na wspolpracujacym partnerze w ten sposob uspokajajc swoje ego "cwicze zabojcze techniki", a pozytywne od tych, ktorzy poprostu cwicza z zachowaniem podstawowych zasad jakie przyswiecaja treningowi SW: energia partnera (opor), ruch i timing.
Mysle, ze Matt jest ostatnia osoba, ktora "sprzedaje" SW i uczy "pod marketing". Zreszta kto bedzie chcial, bedzie mogl sie przekonac i osobiscie zapytac, kiedy Matt zjedzie do Polski.
Aha, ten film pochodzi bodajze sprzed 5 lat. Wtedy to wiekszosc z nas nie wiedziala co to BJJ, Vale Tudo i cwiczyla kata :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024