Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendo vs FMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Jean ja tez trenowalem pinki-pinki z obrotem...nie wiem po co moze do filmu... "Zemsta filipinskiego wojownika"
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Filmy natomiast to juz inna bajka. Martius czemu ma sluzyc trening pinki pinki z obrotem? Taniec?


Wiesz co to pandalag ?

Abanico - oczywiscie zdjecia podstawa oceniania ;)

ciekaw czy robiles lepiej za 1 czy 2 razem jak palki w reku trzymales a osoby na obozach maj moze kilka godzin jako urozmaicenie takich cwiczen moze znajdziesz ciekawsze zeczy do czepiania sie albo tez pokazesz wlasne zdjecia z super zaprezentowanymi pozowanymi technikami ? :)
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
zakończmy już ten temat.
Na temat tych filmów na stronie też już nie polemizujmy, niech każdy sobie obejrzy i przedyskutuje w domu.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Maritius musze ci powiedziec prwade, nie jestem szpiegiem z krainy deszczowców... wybrykiem twojej konkurencji, mającej oczernić cię wszedzie...
Nie znam ciebie... ale oceniam to co napisałeś... moze gdybym cie znał inaczej bym pisał... jednak nie było by to obiektywne... i jeszcze RAZ PODKRESLAM ZE CI NIE ZAZDROSZCZE... szczegolnie wyjazdu do Canady :) ... dziwi mnie ze znasz lub miałeś przyjemność oglądać tyle systemu, jednak jak sam wczesniej wspomniales dużo raczej z tego nie wyniosleś jezeli ja potrafie dostrzec roznice miedzy Krabi a FMA... a ty nie???

Z doswiadczenia wiem ze znac wiele to tak naprawde mozna nie byc dobrym w niczym..

Znasz ludzi z FMA z europy, a nie znasz rodzimej historii FMA w Polsce..
Dziwne.
Te wszystkie pytania nauwają mi sie po obejrzeniu, wspaniałej kolekcji zdjęć i filmiku... z twojej strony. Jednak jak to sam ujełeś każdy ma prawo swój system tworzyć...jednak nie kazdy nazwyać go FMA

Aha i jeszcze jedno nie chodzi mi o znajomosc nazw poszczególnych ruchów... jest to bowiem przykladem ze znasz chyba nawet mniej niz 40% czegos co filipinczyk zamiszkały w Chinach, starszy koles mógł cię nauczyć... bo jakbys mógł poznać nazwy skoro nigdy nie miałeś do czynienia z FMA... ale mimo to dziekuje z słowniczek.. jakbyś mógł jeszcze mi poszukać podstawowych zwrotów grzecznosciowych to bylbym ci bardzo wdzieczny...
Sztuka walki dla mnie nie jest sposobem do szukania autorytetów...

HANDA
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Nie znam ciebie... ale oceniam to co napisałeś... moze gdybym cie znał inaczej bym pisał... jednak nie było by to obiektywne... i jeszcze RAZ PODKRESLAM ZE CI NIE ZAZDROSZCZE... szczegolnie wyjazdu do Canady :)


Zaproszenie pozostalo w domu a mnie nie bylo stac na przelot :(
poszedl tylko list zwrotny z podziekowaniem i przeprosinami

... dziwi mnie ze znasz lub miałeś przyjemność oglądać tyle systemu, jednak jak sam wczesniej wspomniales dużo raczej z tego nie wyniosleś jezeli ja potrafie dostrzec roznice miedzy Krabi a FMA... a ty nie???


ja staram znajdowac podobienstwa sztuk walki nie roznice aby na podobienstwach wykreowac system dla siebie nie na roznicach.

Znasz ludzi z FMA z europy, a nie znasz rodzimej historii FMA w Polsce..
Dziwne.

Nie siedzac w tym na dobre dla mnie wystarczy wiedziec o Darku i Pawle nowych twarzy nie musze znac ani o nich wiedziec w szczegolnosci kiedy tak jak wczesniej pisalem jest to dla mnie dodatek. Z czasem i poznam nowe twarze jak satna sie bardziej znane ;)


Jednak jak to sam ujełeś każdy ma prawo swój system tworzyć...jednak nie kazdy nazwyać go FMA


Dlatego ja nie pisze ze nauczam jedynego slusznego spojrzenia na FMA

Aha i jeszcze jedno nie chodzi mi o znajomosc nazw poszczególnych ruchów... jest to bowiem przykladem ze znasz chyba nawet mniej niz 40% czegos co filipinczyk zamiszkały w Chinach, starszy koles mógł cię nauczyć...


Jakbys uwaznie czytal to bys wiedzial ze pol-chinczyk zamieszkaly na filipinach ;) a ze satrszy koles to tez nie fakt bo rowiesnik ;) albo nawet o rok mlodszy ;)

bo jakbys mógł poznać nazwy skoro nigdy nie miałeś do czynienia z FMA...

wole wiedziec to co wiem niz znac nazwy - nazw sie zawsze mozna nauczyc z cwiczeniem gorzej.

Sztuka walki dla mnie nie jest sposobem do szukania autorytetów...


i bardzo dobrze ;)
pozdrawiam
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Oki jeszcze jedno pytanie, czy posiadacie jakies kwalifikacje tzn. stopnie w FMA itp... odnosnie Escrimy... jezeli nie, to czy wasz system tzw. Modern Escrima jest zlepkiem tego co uwazacie za uzyteczne? Czy wasi instruktorzy szkolą sie jedynie w waszej szkole... czy macie stały kontakt z osrodkami jakiejkolwiek FMA, jezeli nie to czy planujecie taki kontakty...

I odnosnie samoobrony dla listonoszów, czy uczycie ich rzucania listami do celu??? :) to nie jest atak... na twoją osobe Maritius... jedynie pytanie rozładowujące napiecie... aha i na powaznie interesuje mniesamobobrona dla niepelnosprawnych na czym bazujecie???

Pozdrawiam
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

jakbyś mógł jeszcze mi poszukać podstawowych zwrotów grzecznosciowych to bylbym ci bardzo wdzieczny...


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Panowie - dajcie już spokój. Nie lepiej :drinking: ? :wink:
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Salamat Haqqax... :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Oki jeszcze jedno pytanie, czy posiadacie jakies kwalifikacje tzn. stopnie w FMA itp... odnosnie Escrimy... jezeli nie, to czy wasz system tzw. Modern Escrima jest zlepkiem tego co uwazacie za uzyteczne? Czy wasi instruktorzy szkolą sie jedynie w waszej szkole... czy macie stały kontakt z osrodkami jakiejkolwiek FMA, jezeli nie to czy planujecie taki kontakty...


Poczytaj strone a bedziesz wiedzial ze nie ma zajec oddzielnych z escrimy (choc moze od nastepnego roku beda bo duzo osob jest zainteresowanych)
-nie nadajemy zadnych stopni bo nie mam do tego prawa
-zlepkiem ? - mozna tak okreslic ale to co mialem pierwotnie przekazane nie neguje a powtarzam - dodaje cos jesli akurat mnie zainteresuje na tyle zeby dodac i tego sie sam najpierw naucze przynajmniej na srednim poziomie.

I odnosnie samoobrony dla listonoszów, czy uczycie ich rzucania listami do celu??? :)



Swego czasu byly dla poczty polskiej robione takie kursy ktore prowadzilismy okolo 1000 osob - program zostal opracowany przez trenerow i po zatwierdzeniu wprowadzony do nauczania. Oczywiscie jest tam tez wykorzystanie torby listonosza itp ale to byly smiesznie krotkie kursy ale jak sie robi na zlecenie to sie nie wybiera tylko korzytsa ;)

niepelnosprawnych na czym bazujecie???


program ustalany w zaleznosci od schorzen przez trenerow w polaczeniu z rehabilitantami i lekarzami
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Odnosnie niepelnosprawnych czy duże macie grupy, jeżeli jest wogóle możliwy trening w grupach... a jak z zainteresowaniem?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Odnosnie niepelnosprawnych czy duże macie grupy, jeżeli jest wogóle możliwy trening w grupach... a jak z zainteresowaniem?


To za zajecia tylko na zlecenie Fundacji np osob z porazeniem mozgowym indywidualnych grup sie nie robi - brak nadzoru rehabilitantow i lekarza. Ostatnio grupy byly 6 osobowe ale od jakis 2 lat nie bylo zlecenia na to.
Nie maja fundacje pieniedzy na dodatkowe zajecia.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Salamat Haqqax... :)


Walang anuman, Abanico :)

Ale zeby byla jasnosc, musze Ci powiedziec, ze kibicuje Martiusowi w tej sprzeczce. Martius i jego brat sa naprawde dobrymi trenerami. Bardzo mi odpowiada ich podejscie do cwiczacych i sposob prowadzenia zajec. Cwicza u niego naprawde fajni ludzie - bardzo mili i pomocni, nawet jesli prezentujesz duzo nizszy poziom niz oni sami - denerwujace jest tylko to, ze niektorzy zbyt latwo wygrywaja :-) . W sparringach rzeczywiscie widac techniki ktorych ludzie sie ucza.

Mozna pojsc i zobaczyc jak trening wyglada - nikt Ci nie powie, ze masz zaplacic zanim w ogole zobaczysz za co placisz (przepraszam, ale dla mnie to w zlym tonie). Jeden albo dwa pierwsze treningi sa free, nikt sie nie boi ze go okradniesz z tych czterech godzin zajec. Jesli chcesz posparowac, tez nie ma problemu - i bedzie to sparring w normalnej atmosferze, gdzie ludzie beda starac sie pomoc Ci sie rozwijac - powiedza Ci jakie robisz bledy, poradza jak byc skuteczniejszym, nawet pozwola Ci zajac lepsza pozycje w walce jesli nie potrafisz sam jej wypracowac... Nikt nie strzeze zazdrosnie "sekretow", nikt ci nie powie, ze chcesz cos za darmo, nikt nie bedzie podkreslal jakiejs hierarchii dla samego poczucia wlasnej waznosci. Dla mnie to oznaka normalnosci, zdrowego podejscia, pozytywnego nastawienia....

Pisze to dlatego, ze z oburzenia na to, ze Martius wypowiada sie o FMA i obrony swego zdania przeszedles juz chyba do ataku - a atakujesz dobra sekcje, gdzie warto przychodzic.

Pomijajac to, ze kibicuje w tej sprawie Martiusowi, nie chce sie z Toba klocic, chce zyc z Toba w zgodzie i harmonii :-) Pozdrawiam.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Ja nie neguje kwalifikacji Maritiusa, ale jego wypowiedzi na temat FMA..

Pozdrawiam i zakonczmy to juz na dobre...
  • 0

budo_mar.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Hi

>Jesli mowa o polskich autorytetach FMA.

Ja tylko dwa slowa. Jesli chodzi o autorytet FMA to Pawel Jagusz. Znam czlowieka i jego rodzine ladnych pare lat, powiem ze takiego nauczyciela szuka sie latami.
Przedewszystki szczere podejscie do tematu, reszta taka jak solidnosc, dokladnosc i dobry przekaz bierze sie z tego pierwszego. Z jednej strony wymaga lojalnosci z drugiej okazuje ja swoim uczniom i mistrzom.
Jesli chodzi o znajmosc tematu FMA... No coz zaufal mu Frans a w tym roku tylko przekonal sie ze zly wybor to nie byl. :wink:
Dlugo by mozna jeszcze pisac, o wyzwaniach na treningowych;), wystepach na pokazach MA w ktorych gratulowali mu inni mistrzowie, o ludziach ktorzy chcieli mu skopac tylek a sa dzis jego dobrymi uczniami, albo treningach o 12.00 w nocy na srodku ulicy...
Ech zycze Wam takiego trenera.

Pozdrawiam
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Bylem na małym seminarium z P. Jagoszem..i jetsem stanowcza na tak...
Doce Pares to dobry wybór, szkoda ze na początku trafiłem do CK...
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
no i nareszcie koniec... już myslałem, że nie skończycie.
Zgadzam się całkowicie z Mar.'em, jak to zresztą we wcześniejszym poście już napisałem.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
A odnosnie ligi duza liczba osób przyjezdza z Doce???
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Dlugo by mozna jeszcze pisac, o wyzwaniach na treningowych;), wystepach na pokazach MA w ktorych gratulowali mu inni mistrzowie, o ludziach ktorzy chcieli mu skopac tylek a sa dzis jego dobrymi uczniami, albo treningach o 12.00 w nocy na srodku ulicy...


Ej, Mar. napisz cos wiecej... Np u kogo i kiedy pan Jagusz zaczynal, od kiedy naucza - jesli kiedys musial z pałka w reku dowodzic swoich kwalifikacji, to jak to sie odbylo... No, ogolnie - fajnie bedzie sie czegos dowiedziec o nieznanym srodowisku FMA w Polsce :-)

No i wyjasnijcie, co to jest "liga"...
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
haggax po co ktos ma pisac o Pawle... sam napisz do niego. Jaki problem na pewno z chęcią ci odpowie.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024