Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obite stopy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Obite stopy
Od dłuższego czasu używamochraniaczy na golenie, bez części chroniącej stopę. Miałem już kilka bolesnych spotkań z łokciami przeciwnika. Efekt jest taki, że unikam jak ognia kopnięć, cały czas jestem spychany do defensywy.
Postanowiłem kupić lepsze ochraniacze, zastanawiam się jednak czy to wystarczy. Ochraniacze osłaniają tylko baldung, a apchuk i balbadak pozostają odkryte. Zastanawiam się nad kupieniem butów ze wzmocnioną podeszwą, ale zastanawiam się jak je połączyć ochraniaczami, i czy w ogóle to ma sens.
Czy wy też macie takie problemy, czy może popełniam jakś błąd? Wszyscy z którymi gadałem zgadzają się, że baldung można sobie obić, ale nikt z nich nie słyszał, że można uszkodzić sobie apchuk lub palce przy apchagi. [/list]
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite stopy
Wiem w czym problem. Tez mi sie to zdarza, jak na moj gust zbyt czesto :? ale coz TKD to nie taniec.
Probowal juz roznych metod np. trampek a na to ochraniacz ale wtedy wlasnie jak w kolesia kopnalem to zbilem sobie stope najgorzej :evil: (myslalem, ze po klopocie i machalem przeszczepami jak ... i bum łokiec kolesia a ja leze i kwicze) :evil:
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite stopy
Dobrze jest sobie kupic takie ochrzniacze na stopy jak w kiokuszince a na to zwykle do taekwondo i zona nawalac do woli :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite stopy
Ochraniacze na stope ( czy dolanczane do tych na golen, czy butki same ) rozwiazuja problem. Wiem bo tydzien temu sie zaopatrzylem i juz
nawet lowy bez strachu bije i przyjmuje. Polecam ochraniacze, po to sa.

Acha :
http://budo.net.pl/v...ght=ochraniacze

Pozdrowki.
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite stopy
Jeśli masz dobrej jakości ochraniacz na goleń, to jeden problem masz rozwiązany. Na stopy stosuje się ochraniacze, które osłaniają całą stopę poza jej spodem (on jest najmnije narażony na stłuczenia).

Natomiast jesli juz dojdzie do stłuczenia to polecam uzyć takiego genialnego urządzenia, które nazywa się IceMix. Jest to sztuczny lód w sprayu, dostepny na zamównienie w aptece. Zastosowany bezposrednio (do 10 min) po stłuczeniu łagodzi ból, a przede wszystkim powstrzymuje powstawanie opuchlizny i siniaków. W moim klubie ma go każdy trener, bo jest to idaelna rzecz na stłuczenia, zwichnięcia a i działa przeciwbólowo przy złamaniach.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite stopy

działa przeciwbólowo przy złamaniach.


To macie ostry hard core na treningach :twisted:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite stopy
Jest jeszcze metoda stosowana na dłuższą metę - za każdy nadstawiony łokieć robię to samo. Jak ręka odjął :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024