Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ach te zasady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Ach te zasady
Czy nie wkurwiają was niektóre przepisy w walkach na zawodach ITF?Wydaje mi się, że powinno być w sprawie nokautów tak jak w boksie...10 sekund wstajesz walczysz dalej, nie to przegrywasz!!Ostatnio na mistrzostwach warszawy gość wsodził typowi tora yop, ten zwinął się z bólu, tamten usiadł na krzesełku i czakał aż ten dojdzi do siebie z minute(ten, tamten można się pogubić :-) ).To po to ja się męcze,żeby trafić czysto,a ten potem może dojść do siebie i walczyć dalej.AAAA jak go znokautujesz to powiedzą że za mocno uderyzeđ)ale to ju chzba sporadyczne przypadki.Pozatym wydaje mi się że sędziowie za szybko wchodzą jak jest zwarcie-dajcie się pobić troche :twisted:
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
Mnie też to denerwuje ale co zrobić :-) Moim zdaniem powinno być tak jak napisał nazeem chociaż w sprawie nokautów. Koleś nie może dalej to koniec no ale walki są takie jakie są :PTakie jest przynajmniej moje skromne zdanie :-)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
A mnie denerwuje, że w wtf-ie nie możesz kopać lowkicków i z rąk dużego użytku nie zrobisz...ale co na to poradzisz ?? :(
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
Zawsze sobie można pojechać na zawody PUT. Co prawda liczenia do 10 tam też nie ma, ale jak gościa trafisz, on padnie i nie wykazuje chęci do kontynuowania walki, to wygrałeś, niezależnie, czy to było z kontry, czy z ataku...

Aha, nas też drażnią niektóre ograniczenia. Dlatego też zgodnie z zasadą "dla każdego coś miłego" startujemy sobie w zawodach wg róznych regulaminów...

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
nazeem, jak startowałem też mnie to wkurzało :) , jak zaczniesz sędziować i będziesz prowadził walkę na macie zadasz sobie pytanie - kto za to beknie, jak komuś coś się stanie? :)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady

A mnie denerwuje, że w wtf-ie nie możesz kopać lowkicków i z rąk dużego użytku nie zrobisz...ale co na to poradzisz ?? :(


ale w thai boxingu można więc wystarczy zmienić styl i będziesz happy
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
Jednak nie każdy ma możliwość zmiany stylu bo w jego miejscowości czegoś takiego nie ma :) A wogóle to TKD wymiata 8)
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady

nazeem, jak startowałem też mnie to wkurzało :) , jak zaczniesz sędziować i będziesz prowadził walkę na macie zadasz sobie pytanie - kto za to beknie, jak komuś coś się stanie? :)

Może masz racje, sędziego zrobie już niedługo i się wtedy przekonam.Narazie wychodze z założenia, że jak wychodzisz na mate to wiesz, że nie będziesz się obmacywał po przyjacielsku, tylko przeciwnik chce ci dowalić. :twisted: To chyba w K-1 sędzia mówi do zawodników BROŃ SIĘ SAm(self jor protekt) :D czy coś w tym stylu .Więc nie wiem czego sędzia ma się bać?Wiadomo, że jak typ go okłada, a ten nie ma siły gardy trzymać i się chwieje na nogach to trzeba przerwać, ale tak wlić ile wlezie :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
Wiesz, miałem taką sytuację na zawodach. Podchodzi mój kolega z drużyny i mówi że ten kolo z którym mam walczyć to równy gość więc można sobie towarzysko popykać. I było spoko dopóki mnie nie przytkało :) . Wygrałem, ale nauczka została. Do tej pory pamiętam wyraz twarzy po moim ap kumchi dollyo w twarz :) .
A zawody TKD to nie K1. Nie te gabaryty, nie ta waga, nie te zasady. Zawody (chodzi mi o ITF) są po to żeby wykazać przewagę techniczną. Gdyby przepisy były inne nie wiadomo jak wyglądałyby walki.
Jak komuś nie odpowiada startowac nie musi.
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
Czasami jeszcze startuję, często sędziuję walki w Polskiej Unii Taekwon-do. Tam choć nie ma możliwości nokautów, to siła ciosów nie jest ograniczana. I żadne poważne kontuzje się nie zdarzają. Swoją drogą wymagania co do ochraniaczy w PUT są nieco wyższe niż w ITFie, ale jeśli sędzia jest rozgarnięty, to nie pozwoli na zawinione kontuzje zawodników.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady

Tam choć nie ma możliwości nokautów, ....


:) :) :) :) :) :) :wink:

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
miki3d- tak z doświadczenia to nie zawsze sędzia może zdążyć zareagować, ciosu juz wyprowadzonego nie zatrzyma :-) .
W ITF-ie ponoc panuje lekki kontakt, ale wystarczy pojechać na zawody żeby zobaczyć jak jest lekki :) .
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
No własnie chodzi o to, że nikt prawie lekkiego kontaktu nie przestrzega, bo jak walczyłem teraz na mistrz. wawy to jak ktoś mi niepowie ,że moje walki(i nie tylko) to był light kontakt.Może dlatego , że wszyscy(prawie) ida w kierunku "mocniejszym" to warto pomyślec i coś zmienić w przepisach? :?:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
I tu nazeem powstaje dylemat - dopóki są obecne przepisy to walkę można kontrolować - od przerwania dzikiej wymiany gdzie nikt nie kontroluje uderzeń, zawsze w coś trafi przecież, poprzez ostrzeżeżenia, ujemne punkty aż po dyswalifikację. Jeżeli zezwolisz na pełny kontakt nie ma powodów do interwencji. Sędzia formalnie traci kontrolę nad walką na macie.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
ANO RACJA
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
jeszcze parę lat temu uderzenia rękoma w itf przypominały fachowe uderzenia, a teraz jest to tylko jeden wielki młyn, wszyscy wymachują tymi "grabiami"w myśl "a może któreś trafi przeciwnika"!

ani to ładnie wygląda, ani nie jest skuteczne, no ale oczywiście jest zgodne z panującymi zasadami!

w walce light contact powinno sie zadawac pojedyncze, podwójne, max potrójne uderzenia, a nie jakieś kołowrotki!!!!!!!

to przypomina sfrustrowanego cżłowieka, a nie zawodnika MA :!: :!:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Ach te zasady
Jest nawet określenie na takie wymachiwanie - zadyma. Więc koleś robi zadymę, dezorganizuje obrone bo wymachy są szybkie i nikt nie chce stracić punktu, i wrzuca cos na wykończenie - jakiś porządny kop lub uderzenie. Plus jest taki że jest większa szybkość. Minus: uderzenia są słabiutkie, żeby wygenerować maksymalna prędkość w serii ręce nie są prostowane co również zmniejsza zasięg. Jest fajny patent, ale nie na zawody :) . Taka sama zadyma, ale przećwiczona w seriach trzydziestosekundowych z hantelkami 3kg. na rękę :-) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024