Skocz do zawartości


Zdjęcie

otwieranie pozycji przy kopnięciach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

otwieranie pozycji przy kopnięciach
Witam!

Z tym tematem do Was bo jesteście specjalistami od kopnięć. W większości stylów każde kopnięcie poparte pracą bioder wymaga skrętu na nodze podporowej. No własnie. Większość osób tłumaczy i uczy, aby cały czas obracać się na poduszce lub całej stopie, ale czasami uczy się 'otwierania pozycji', czyli na pięcie w początkowej fazie kopnięcia.
I tak sobie oglądałem trochę filmów szkoleniowych i pokazów, m.in taekwondo i tam co chwila ktoś otwiera pozycję przed kopnięciem.
Czy to jest błąd? Bo oczywiście tłumaczył minutę wcześniej że obracać się na poduszce...
Bo moim zdaniem nie, ale błędem jest to, jeśli podczas kopnięcia lub w fazie jego kończenia przenosimy się na pięte. Nie będę podawał nazwisk, ale wielu wysokich danów tak robi :lol:
Więc jak to jest??
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
hmm zadziwiłeś mnie tym, ja kopaki wale na poduszkach i niewyobrazam sobie tego jak można by było tona piecie zrbićdla mnie ona jest mniej stabila.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
Znaczy... żebyśmy mieli jasność. ja mówię tylko o pierwszej fazie kopnięcia. Później leci sie na poduszce.
Po prostu mówię co widziałem jak tak sobie w AllPlayerze w wolnym tempie popatrzyłem na filmiki które mam.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
Może łatwiej będzie jak podam przykład. Wrzuciłem mały filmik na serwer u znajomego:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W pierwszej fazie gościu otwiera właśnie pozycje poprzez obrót na pięcie, później na palacach dokręca i później raz to na poduszce a raz znowu na pięcie wycofuje się do pozycji. Czy nie powinien ciagle obracac sie na poduszce??? O to mi właśnie chodzi.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
No ja tak robiłem jak zaczynałem przygode z TKD, eee i ten koles ma czarny pas? powinien być ciagły obrót a nie z takimi przezkoczkami hmmm
Może ja się myle ale on to chyba kaleczy ; P
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
Chyba w juesej tak kopią :) To są popaprańcy . . .
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
No ale ten gościu widać, że uczy innych ludzi, ma czarny pas, w końcu musiał te kilka egzaminów zdać, nie?
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
Ja widziałem osobe z pół czarnym o technice gorszej niż moja[ dopiero bede miał pierwsyz egzamin] i ta osoba dstanie pewnie niedługo 1dana, niestety bolaczka starszna jest ze dawaja za nic pasy, ale na ulicy pas sie nieliczy : ]
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
m1979 - weź pod uwagę że poziom nauczania w różnych krajach może się róznić i to dość mocno. Widziałem w necie chyba jeszcze gorszych kaszaniarzy i chluby TKD to nie przynosi. Wszędzie możesz spotkać kiepskich instruktorów niezależnie od tego czego uczą. Tak jak w szkole.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
...podobnie jak poziom wymagań na poszczególne stopnie. Kiedyś widzieliśmy taką ekipę "czarnych pasów" na zawodach w Niemczech. Takiego omłotu, jak dostali, dawno nie miałem okazji oglądać...

Gizmo
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
Ale abstrachując od tego gościa z filmu. Chodzi mi generalnie o zasade wykonania kopnięcia. Czy waszym zdaniem na początku MOŻNA 'otworzyc' pozycje??
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: otwieranie pozycji przy kopnięciach
Jak chcesz tym walczyć (a do tego to ma służyć) to nie radzę. Sygnalizujesz przeciwnikowi ruch i masz dodatkową czynność do wykonania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024