Skocz do zawartości


Zdjęcie

ITF + WTF = ??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

ITF + WTF = ??????
Jeśli chodzi o mnie to trenuję ITF od kilku lat. Ostatnio zaciekawił mnie fakt iż są pomysły na ujednolicenie zasad walki sportowej w WTF i ITF, zeby zawodnicy z obu federacji mogli startować w igrzyskach olimpijskich.

Podajcie mi swoje pomysły jak to zrobić żeby obie strony nie czuły się pokrzywdzone....

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
zasady takie same jak w itf-ie z tym że walczy się w hogo :idea: :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
Dobre bokserskie rękawice, uderzenie ręką na głowę dozwolone, full-contact i punktacja jak w WTF. Chciałoby się jeszcze, żeby układy były dozwolone obydwu federacji. Ech, pomarzyć dobra rzecz.

Wariant drugi - robić zawody takie jak niemiecki Euro-Cup, czyli 2 systemy walki, a układy jedne i drugie w ramach jednej kategorii.


Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
A jak z sędziowaniem przy układach Gizmo? Powiedzmy 2 sędziów z ITF, 2 z WTF i jeden głowny międzystylowy do zatwierdzania wyniku?
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
A ja bym zrobił tak : Wszystko jak w ITF a zmieniło by się tylko nazwę WTF :P Albo zrobić obie federacje na olimpiadzie :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
Zyxwu: na naszych zawodach klubowych, jak i na wielu międzynarodowych turniejach otwartych dozwolone są zarówno układy ITF, jak i WTF. Do tej pory nie sprawiało nam to żadnego kłopotu. Co ciekawe, nieraz mamy sytuację taką, że sędziują ludzie z WTF, GTF i karate, i z tych samych stylów ludzie startują, a mimo to oceny punktowe od poszczególnych sędziów różnią się w granicach 0,2 pkt. na 10 możliwych :)

Batonn: jak wszystko byłoby jak w ITF, to ciekawe, ilu ludzi z WTF chciałoby w tym startować, bo jakoś sobie tych tłumów nie mogę wyobrazić :) W sumie mnie najbardziej się podoba wersja dwóch formuł walki, z założeniem, że każdy może brać udział w jakiej chce albo też w obydwu, ale na poziomie olimpiady jest to nierealne. Nic też nie zapowiada wprowadzenia układów formalnych na olimpiadę. Program raczej odchudzają, a nie poszerzają...

Gizmo
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
Najlepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie na olimpiade również TKD ITF :D . Wtedy były by dwa rodzaje tego sportu. Są zapasy w stylu wolnym i jest jeszcze kilka innych stylów tak samo z Taekwondo tak jak by dwa style ITF , WTF. Może się kiedyś doczekamy czegoś takiego :wink:
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
Z taka polityka to moze nasze dzieci moze.

A tak btw. to co do reguly full-contact i ocenianie punktowe ITF (chodz to najmniejszy problem :wink: ) ew. hogo ale one nie sa zbyt wygodne w walce jak dla mnie.
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: ITF + WTF = ??????
a myślałem że zdania będą bardziej podzielone!
Miłe zaskoczenie :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024