Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sytacja w busie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie

cholera a ja myslalem ze cale kieszonkostwo wymarlo na rzecz dresiarskich wymuszen


No niestety madhornet - jeszcze nie, ale powoli sztuka ginie na rzecz komercji :wink: :wink: :) :)

Co do postępku Sarathiela - moim zdaniem słuszna reakcja choć może niezbyt przemyślana w świetle tego co napisał maciekbiernat.
Tak czy tak uratowaleś kobiecie portfel i chwała Ci za to.
Poza tym możesz zapisać w plusach po swojej stronie fakt, że forumkowicze dowiedzieli się co nieco o metodach działania bydlaków z lepkimi łapkami. (Z dwojga złego to i tak wolę tych co mnie opedzlują po cichu niż tych co muszą przy okazji zmasakrować wszystko i wszystkich w promieniu 30m)

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
Yak no coz wiem o tym i nie musisz mi tego wypominac. Bo troche potem ktos sie do mnie dobieral i tez mi nikt nie powiedzial dopiero jak wysiadlem sie dowiedzialem. A co do oceniania to latwo to robic przed monitorem.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
pewnie ze latwo. pewnie ze dzialac jest duzo trudniej. o oczywistych sprawach nie ma co dyskutowac. ja np. mam takie ogolne postanowienie ze nigdy czlowieka w biedzie nie zostawie. i jakos sobie daje rade w zyciu z tym. dopiero raz (dawno temu) mnie przekrecil taki jeden narkoman, ale za to ilu osobom juz pomoglem :) np. jednej osobie na pewno i drugiej wielce prawdopodobne uratowalem zycie. jest sie czym pochwalic :) nie wiem, jak to opisac, po prostu sprawia mi to duza przyjemnosc.
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
Z Cyganami lepiej nie zadzierać jak są w grupie, do tego oni prawie zawsze noszą kosy :evil:

Nie czepiajcie się Brisbana, bo i tak nie uwierzę, że na tym forum są same supermeny, superfightery, superbohatery ,co zawsze i wszędzie staruszkę przed armią dresiarzy obronią, a jak ktoś akurat zachował się jak człowiek, tzn po oszacowaniu przewagi wroga odpuścił sobie bohaterstwo, to od razu reszta superhero-squadu go piętnuje za to. Ja zapewne zachowałbym się podobnie jak on. Zresztą w środkach lokomocji publicznej przeważnie pilnuję swojego sprzętu, a nie rozglądam się nieustannie czy ktoś przypadkiem kogo innego nie okrada.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
to w co wierzysz to juz twoja sprawa stary, ale nie myl bohaterstwa z brakiem zdrowego rozsadku. wiadomo, nikt nie skoczy pod kola pociagu i nie sprobuje go zatrzymywac, podobnie ciezko wymagac od kogos walki w obronie staruszki z armia dresiarzy (jakkolwiek bajkowy by to przyklad nie byl). ja po prostu skrytykowalem brak JAKIEJKOLWIEK reakcji. kiedys jechalem autobusem z trzema podpitymi facetami. jeden z nich dla zabawy stlukl szybe w oknie. ocenilem ze sam nie dam rady. i co? wcisnalem sie glebiej w fotel? nie. poszedlem do kierowcy i powiedzialem mu co sie stalo, kierowca zatrzymal sie kolo komisariatu, poszedlem na komisariat i sprowadzilem policje, zlozylem obciazajace zeznania. nie zawsze sie trzeba bic. ale zawsze trzeba robic COS.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
yak skoros taki bohater to moze chcesz zdjecie na pierwszej storonie super ekspressu albo jakis medal za odwage. Takim bezinteresownym bohaterom co ratuja zycie innym nalezaloby przyznawac tytul "JANOSIKA ROKU" . Krytyczny wobec siebie to ty nie jestes.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
Może żeczywiście niema powodów ?

Znam osobę która jest regularnie okradana ( wygląd ofiary) a wiem ze znalazła się już w podobnych sytuacjach i udaremniła kilka kradzieży w komunikacji kiejskiej nie używając ani razu siły ...

Nie wiem jak bym się zachował ... Dla mnie chyba dużo łatwiejszą sytuacją do podjęcia jakiś działąś jest widok ewidentnego zagrożenia dla danego osobnika on jest 1 a napastników 2 i chcą go napierdolić ... ( można zaatakować z zaskoczenia co 50 % zwiększa twoje szanse ... i po ładnym wyskoku z glana np. w plecy znalazło by się w sytuacji 2 my on 1 ...
NIe lubie dookoła siebie robić jakiejś afery więc trudno by mi było zacząć się drzeć : UWAGA ZŁODZIEJ !!!

- pozdrawiam
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
Na zlodzieji nie ma innej rady niz napierdolic pozadnie smiecia. Krzyczac udermnic mozna tylko jedna z wielu kradiezy nic wiecej. Sytuacja sie przedstawia gorzej jezeli jestesmy sami a napastnikow jest wiecej. Wtedy nalezy zebrac ekpie i chodzic po miesice w koncu gdzies sie ich(zlodzieji) spotka, chyba ze jest to bardzo duze miasto. U nas w Gdyni bardzo szybko wszystko wychodzi na jaw jezeli zna sie kilka osob. Kilka razy udalo nam sie juz tak zrobic, ze przez przypadek sie natknelismy z kolegami na zlodzieja. Wspolczuje jedynie mieszkancom wiekszych miast.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
ty spajk, ciagle nie mozesz przebolec ze ci powiedzialem co mysle o twoich postach?? bedziesz teraz sie odszczekiwal? wez sie w garsc.
to co napisalem to suche fakty. konkretne sytuacje ktore zdazyly mi sie w zyciu. supermanem zadnym nie jestem, pare razy uciekalem przed bandziorami ktorzy chcieli mi zrobic krzywde (raz osiedlowi "koledzy" gab3da nawet do mnie strzelali-wtedy uciekalem najszybciej). chodzi mi tylko o pokazanie wszystkim ze brak dzialania to przegrana. zwyciezca bedzie zawsze bandyta. moja ciotka przyjechala z australii i byla w szoku bo: na placu bankowym (scisle centrum warszawy, tuz kolo sirdziby prezydenta miasta) jakis nastolatek wyrwal jej komorke z reki, kiedy rozmawiala z kolerzanka i (to zszokowalo moja ciocie duzo bardziej) uciekl mimo ze ciotka biegla za nim krzyczac zlodziej ukradl mi telefon. ten wyrostek musial tam minac ze sto osob. i nikt nawet nie sprobowal go zlapac! to szczyt znieczulicy. ludzie nie rozumieja ze kazdy moze byc celem i kazdy moze kiedys odczuc w potrzebie samotnosc w tlumie niewidzacych nic manekinow. dlatego ja sie staram pomagac, bo wiem ze kiedys moze bede na kogos liczyl i mam nadzieje ze ten ktos mi pomoze. i jak mowilem nie musi to byc odrazu kung fu czy wogole przemoc. czasem wystarczy krzyknac, sprobowac poruszyc innymi, zebrac jakas grupe czy cokolwiek innego. jak ty spajk tego nie rozumiesz, to jestes bardzo ograniczony. ale ja mysle ze ty rozumiesz, a piszesz na mnie bo jestes zlosliwy i nie potrafisz przyjac krytyki dotyczacej wlasnej osoby. ot taka internetowa maloletnia zemsta.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
Coz Yak masz racje. A to wydarzenie przedstawilem raczej aby ludzie wyciagneli jakies wnioski. Ja tez jak to sie juz stalo i bylem poza tramwajem mialem miliony rozwiazan bez uzycia sily. Szkoda tylko, ze wczesniej na nie nie wpadlem. Sadze, ze przedstawienie tego tutaj i ewentualne rozmowy na temat rozwiazania tego typu sytuacji moga pomoc innym jak sie w takich znajda.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
tez mądreze goda, Kwiczoł doć mu wódki:)

taka prawda siedzeisz w tramwaju pełnym ludzi i nie wiesz co sie stanie i jak sie zachowasz. janosik roku....taak sądze ze mimo wszystko znalezlibysmy tu takich ktorzy zasłuzyli a i znamy izh z reala...
  • 0

budo_peruk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sytacja w busie
Witam

Też uważam że należy robić COŚ w takich sytuacjach. (przy czym coś nie musi zawsze oznaczać interwencji siłowej)

Kilka miesięcy temu w środku nocy obudziło mnie szczekanie psów. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem 3 typów którzy przeskaoczyli przez płot na teren posesji sąsiada. Zadzwoniłem po policje i wyszedłem na teren. Pech chciał że natknąłem się na nich tyz przy moim ogrodzeniu. Zaputałem grzecznie czy to nie późna pora na wizyty, na co jeden z panów odparł bym się nie interesował i wrócił lepiej do domu. Poinformowałem ich że policja jest w drodze i wycofałem się (nie jestem Superherosem i do janosika mi duuuuużo brakuje) i natychmiast zadzwoniłe do sąsiada każąc mu narobić hałasu i pozapalać światła.

Jedyne czego żałuje to fakt że nie wiem czy nie lepiej byłoby poczekać na policję. Może by bydlaków drapnęli. Ale z drugiej strony mam świadomość że goście wchodzili do domu gdzie spali ludzie i gdyby przypadkiem sąsiad lub jego żona obudzili śię w trakcie "akcji" to mogłoby być miękko.

Podobnych sytuacji miłen sporo i kilka udało się rozwiązać zupełnie bez uzycia siły. Najgorsze jest kiedy człowiek zaczyna myśle "a co będzie jak....). Marnuje czs na rozważania czy ewentualna interwencja jest potrzebna i bezpieczna, a potem plujemy sobie w brodę. Najlepiej jest działać od razu (co nie znaczy w sposób nieprzemyślany) nie dając sobie czasu na wątpliwości.


Pozdrawiam
Peruk
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024