Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kick Boxing ....Opinie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_kultart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Kick Boxing ....Opinie...
Witam.Jako że jestem tutaj nowy i rozglądam się za znalezieneim dla siebie czegoś do trenowania postanowilem sie rozejrzeć u siebie.Biore pod uwage w tej chwili Kick Boxing lub Muay Thai.Przeszedłem się dziś do jednego z fitness klubów w Lublinie,gdzie oferowany jest m.in Kick,Krav Maga,Street fighting,Sambo.Mam do Was kilka pytań,porozmawiałem sobie troche z pracownikiem.Zajęcia dla początkujących 2x w tyg po 1,5 h,60 zł / miesiąc z tym że w poniedziałki trener uczy ich tylko pracy rąk natomiast w czwartek Kick Boxing,co wy na taki sposób trenowania??Druga sprawa to to że koleś powiedział mi że mimo że ta grupa rozpoczęła się już w listopadzie(początkująca) to i tak w każdej chwili mogę się zapisać.Co wy na to?Czy zdołam się tam czegos nauczyć kiedy teraz się dołącze??Czy to tylko slowa które mają mnie przyciągnąć a tak naprawde to powinienem zapisać się jak będzie od nowa jakaś grupa??Prosze pomóżcie.
  • 0

budo_murinus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
SIema! Mialem identyko z Kick Boxingiem u mnie, grupa zaczela zaawansowania 3 miechy przed moim dolaczeniem i mimo to sie wiele nauczylem, co do sposobu trenowania(raz rece raz nogi) to wydaje mi sie ze to na poczatek dobre pod warunkiem ze pozniej polaczy to w akcje. Powiem jedno: JA BYM POSZEDL I TY TEZ IDZ:P
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
U mnie podobnie raz w tygodniu sa rece a drugim razem rece polaczone z nogami.Jesli chodiz o grupe poczatkujaca to mysle ze jesli masz dobrego trenera to powinienes sobie dac rade.Oplata mysle ze tez jest w miare przystepna -tak wiec nie pozostaje ci nic innego jak isc na trening

pozdr
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
na pierwszym treningu nie ma od razu full grupy, tylko sie z czasem dolaczaja, wiec nie masz sie co martwic 3 miechami straty
jesli chodzi o to czy kick czy muay thai no to zalezy bo w muay thai walisz dodatkowo łokciami i kolanami w porownaniu do kicka wiec wybieraj sam
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...

...w muay thai walisz dodatkowo łokciami i kolanami w porownaniu do kicka...


to tylko wierzchołek góry lodowej.
w thaiu nauczysz też się lowkicka. wiem, że niektóre treningi kicka obejmują tą szlachetną technikę ale po thaiu będzie ci się ona śniła po nocach, a to jest coś co polecam każdemu.
w thaiu nauczysz się też walki w klinczu, a więc coś o czym nie usłyszysz nawet na kicku.
generalnie thai oferuje większą wszechstronność i (moim zdaniem) jest łatwiej przekładalny na realną walkę uliczną w przypadku potrzeby samoobrony.
dlatego olałbym tego kicka i szukał thaia.
  • 0

budo_kultart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
Dobrze gadasz :lol: Dać Ci wódki?? Wiesz , też tak myśle, tylko mam mały problem tzn niewielki problem bo słyszałem że Thai Box jest w Lublinie, pozostaje mi dotrzeć.Czy w przypadku Thaia nie bedzie problemem zaczecie treningu np 3 miesiace po rozpoczęciu grupy początkującej?Może tak się zdarzyć tak jak na przykładzie przezemnie opisanym z Kickiem.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
to czy problemem będzie 3-miesięczne opóźnienie zależy od prowadzącego i od Ciebie. Myślę, że spokojnie można nadrobić ten czas jednak jak trafisz na dekla co niczego nie wyjaśnia "nowym" bo mu szkoda czasu to więcej będziesz musiał pracy sam włożyć. dasz rade. może się okazać, że za miesiąc lepiej kopiesz od niktórych co chodzą od początku.
  • 0

budo_aliencash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
Witam
Nie stresuj sie sadzac ze nie poradzisz sobie w grupie ktora zaczela 3 miechy temu. Ja zaczynalem w grupie, ktora trenuje 5 i wiem ze spokojnie mozna nadrobic. Wszystko zalezy od twoich checi i podejscia trenera...
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
Przy dobrym trenerze i dobrej metodyce treningu nawet i zaczynajac z grupa zaawansowana mozna sobie dac rade
  • 0

budo_kultart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
No więc tylko jeden problem pozostał, że nikt dokładnie nie wie gdzie Muay Thai jest w Lublinie.
  • 0

budo_air fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SOSNOWIEC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
ELO! W sportach "boxerskich" (box, thai, kik...) nie ma z dojściem do grupy żednych problemów! Nawet w grupie zaawansowanej. Najprostsze uderzenia rękami i nogami bardzo szybko można nadrobić, a pózniej zająć się jakimiś bardziej "zaawansowanymi" uderzeniami! Poza tym nie chodzisz na trening z przymusu i masz trenera któremu płacisz za to żeby Cie doglądał! 3MAJSIĘ i powodzenia!
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
no raczej z ulicy do gr zaawansowanej se tak nie pojdziesz od razu, przynajmniej poki sie techniki porzadnie nie nauczysz
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...

No więc tylko jeden problem pozostał, że nikt dokładnie nie wie gdzie Muay Thai jest w Lublinie.


Przecież już pisałem - Nałkowskich 110 szkoła nr 30

Chcesz sie na coś zapisać czy tylko głowe zawracasz?
  • 0

budo_kultart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...
Jasne że chce, tylko chciałem się dowiedzieć o jakies opinie, bo słyszałem że nieciekawą opinie mają ci na Naukowskich.Jak wiesz cos to napisz.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kick Boxing ....Opinie...

No więc tylko jeden problem pozostał, że nikt dokładnie nie wie gdzie Muay Thai jest w Lublinie.


Przecież już pisałem - Nałkowskich 110 szkoła nr 30

Chcesz sie na coś zapisać czy tylko głowe zawracasz?

cos mi sie podonbie wydaje-kilka watkow o tym samym, zamiast ruszyc sie i sprawdzic na wlasne oczy (i cialo :) ) co jest git, a co nie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024