Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozwalony nos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

rozwalony nos
Witam,
Chcialbym zaczac trenowac boks za jakis miesiac.
Jednakze z kim bym nie rozmawial na ten temat to kazdy mi mowi, ze szkoda mojego nosa i zebym poszukac czegos mniej brutalnego :?
Wiec jak to jest z tym nosem przy boksie? Kazdy kto jakis czas boksuje wczesniej czy pozniej ma go rozwalonego? 8)
pozdrawiam
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
LLLLLLLOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL ahahah nie chodz zima po ulicy bo mozesz sie przewrocic, nie wchodz do wanny bo slisko, nie wychodz po zmroku z domu bo cie okradna zgwalca i zabija :lol:
podejrzewam ze na tkim poziomie jak chcesz trenowac boks(czyli nie jakos wyczynowo) to o nos nie masz sie specjalnie co martwic. Rownie dobrze jednak, bojac sie o nos, mozesz nie trenowac niczego bo prawdopobne ze np na kicku tez dostaniesz w nos a na thaiu rowniez dostaniesz tylko ze z lokcia :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos

Jednakze z kim bym nie rozmawial na ten temat to kazdy mi mowi, ze (...) by poszukac czegos mniej brutalnego :?


rozmawiałeś z babcią ?
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Feniks,
masz rację, że każdy predzej czy później będzie miał nos conajmniej naruszony! , ale znam gości którzy leją się i mają całe.
Skoro chcesz tańczyć na treningach i udawać Segata to zapisz się na AIKIDO :lol: tam uczysz się praaaaaawdziwej walki........... :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
chcialem tylko zauwazyc, ze jesli nawet pare razy pojdzie ci ta farba z nosa to nie bedziesz mial od razu takiego kartofla jaki mozna zauwazyc u zawodowcow. o wlasnie zreszta popatrz na zawodowcow, nie kazdy jest brzydalem z purchawa w srodku twarzy
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Z babcia nawet nie rozmawialem, bo sama ma rozwalony nos :)
Jasne, ze wszedzie mozna sobie nosek uszkodzic, rownie dobrze moglbym sie poslizgnac w taka piekna pogode:)
Jednakze wskaznik prawdopodobienstwa rozwalenia noska idac chodnikiem i trenujac boks jest jednak nierowna :D
pozdrawiam
P.S. sally jestes k czy m? 8)
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
jak bedziesz dobrze unikal i blokowal to mniej bedziesz dostawal w nos, wiec cwicz technike, szybkosc, refleks
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
ewentualnie zacznij ćwiczyć nos:
- co rano i wieczór po 15 minut stanie w pochyle, ciało proste, 45 stopni od gruntu. punkty podparcia: czubki palców stóp i nos,
- po obiedzie: 1000 puknięć w nos dzrzwiczkami od szafki kuchennej, interwał sekundowy.

Po 3 miesiącach możesz iść na boks i nic Ci nie grozi.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos

ewentualnie zacznij ćwiczyć nos:
- co rano i wieczór po 15 minut stanie w pochyle, ciało proste, 45 stopni od gruntu. punkty podparcia: czubki palców stóp i nos,
- po obiedzie: 1000 puknięć w nos dzrzwiczkami od szafki kuchennej, interwał sekundowy.

:) :) :) Dobre. Nawet złamany nochal, dobrze nastawiony nie będzie wyglądał wiele gorzej. Wielu bokserów nie miało złamania nosa nigdy - np taka Aga Rylik. Owszem istnieje pewne ryzyko, ale nos można złamać równie dobrze grając w piłkę na boisku, więc ja bym nie histeryzował.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Puknac to sie moge jedynie w czolko czytajac Twojego posta Kazawar :)
Mozna tez popukac sie troszke inaczej, ale to nie te forum :oops:
pozdrawiam
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos

Puknac to sie moge jedynie w czolko...


Dla chcących wzmocnić czoło podaję przepis:

po obiedzie: 1500 puknięć w czoło dzrzwiczkami od szafki kuchennej, interwał sekundowy...
  • 0

budo_jamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie z tej ziemi

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Kazawar, zaimponowałeś mi tymi poradami. Mam w taki razie pytanie. Czy masz może na podorędziu jakiś sprawdzony przepis na utwardzenie, zahartowanie i co za tym idzie przygotowanie jąder do wyczerpującego treningu np. Krav Maga ? Fundusze przeznaczone na ochraniacz krocza można by przetranswerować na inne cele... Np. Książkę Soke Murata. Czekam niecirpliwie na odpowiedż. Pełen nadziei. jamer. :roll:
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
jądro do dziadka do orzechow i 2000 lekkich scisniec, powtorzyc z drugim jadrem, aha no i ten interwał sekundowy co kolwiek to jest
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos

jądro do dziadka do orzechow i 2000 lekkich scisniec, powtorzyc z drugim jadrem, aha no i ten interwał sekundowy co kolwiek to jest

Interwał określa odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi powtórzeniami ćwiczenia.

Co do przepisu, to dziadek może być niezły, jednak zapewnia on bardzo jednostronne przygotowanie, a mianowicie uodparnia na obciążenia statyczne.
Proponuję więc, jako uzupełnienie pomysłu Madhorneta:
- zdjąć osłonę z wiatraka wolnostojącego,
- wyłączyć w nim ruch wahadłowy,
- uruchomić na najmniejsze obroty,
- stanąć okrakiem nad wirującymi skrzydłami, tak by ich oś obrotu przechodziła przez nasze nogi,
- delikatnie uginając kolana, obniżyć krocze i wiszące jądra w stronę wiatraka,
- trzepać się tak przez 15 minut dziennie.

UWAGI:
1. ćwiczenie wykonujemy bez majtek,
2. w miarę dochodzenia do wprawy można zwiększyć obroty,
3. jak ktoś nie ma wiatraka, może skonstruować sobie podobny mechanizm z roweru postawionego na siodełku i kierownicy (do opony tylniego koła mocujemy kilka skrzydełek), jednak potrzebny jest tu kolega, który będzie wprawiał koło w ruch.

Salut
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Boskie :)
:) Biore się do roboty ;)

- Pozdrawiam
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
metody, które tu zdradzam są niezawodne.
stosuję je od 5 lat i zarówno nos jak i jądra mam niezniszczalne.
uznałem, że pora zdradzić odrobinę tej tajemnej metodyki.
piszcie proszę jak działa na wasze organizmy. może warto coś jeszcze zmienić?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Nareszcie głos rozsądku!! :) :) Proszę jeszcze o przepis na ukochane przeze mnie utwardzanie piszczeli. Kazawar - nie bądź prosię, zdradź i ten sekret a zyskasz na forum status "BOSKI IMPERATOR TECHNIK UTWARDZAJĄCYCH". :) :)
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos

... przepis na ukochane przeze mnie utwardzanie piszczeli.


No więc szkoły są różne. Niektórzy łamią piszczelami bejzbole, inni palmy, a ci najtwardsi - sosny. Jednak takie postępowanie jest nieekologiczne, a biorąc pod uwagę popyt na NAPRAWDĘ twarde piszczele należałoby obawiać się wytrzebienia lasów w naszej pięknej krainie i co gorsza bez spodziewanych efektów...
Ja stosuję zupełnie inną filozofię. Jest to konwersja metody treningowej jaką musiał stosować Superman, gdyż widziałem jej skutki na jednym filmie z jego udziałem.

Konieczne są: sciana (mocna ściana żelbetowa) i pojazd silnikowy ze zderzakiem (metalowym, nie jakaś plastikowa atrapa).

Metodyka:
1. Stajemy plecami przy ścianie, nogawki powinięte, w zębach drewniany kołek.
2. Kolega (konieczny partner) ustawia pojazd naprzeciwko nas w odległości 20 metrów i wrzuca od razu 2 bieg. Sprzęgło w górę, gaz do dechy. JEB!
3. Interwał minutowy. 20 razy przed śniadaniem, 15 po kolacji.

UWAGI:
1. Początkujący muszą się jakoś przymocować do ściany co by nie upaść zbyt wcześnie (wiszenie jest dozwolone).
2. Aby zderzak trafiał idealnie w utwardzany punkt goleni należy zastosować "taborecik korygujący". Dzięki umiejętnemu zastosowaniu taborecika można z czasem zmieniać wysokość na jakiej utwardzamy piszczele.

Miłego twardnienia.
  • 0

budo_jamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie z tej ziemi

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos
Wypróbowałem ! Działa ! To naprawdę działa ! Polecam gorąco wszystkim !!!! Zwłaszcza początkującym Thaj-Boxerom, koledzy będą pękać z zazdrości na następnym treningu !!!! A ja ich BUM i BUM i TRACH !!! I Tylko się będę śmiał HAHAHAHA jak będą padać niczym połamane gałązki, Kazavar dzięki Ci Imperatorze Utwardzania ! Zmieniłeś moje nędzne życie. :!:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: rozwalony nos

Kazavar dzięki Ci Imperatorze Utwardzania !

Boski Imperatorze, Boski, nie zapominaj się nędzna kreaturo!! :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024