Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje w Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

Hm, kontuzje?? Mogę powiedzieć, że jedyną rzeczą, która mi przeszkadza to to, że mi stawy barkowe wysiadają :( :roll: Dźwignie końcowe już dla mnie nie istnieją, boli jak cholera, piecze potem, a następnego dnia to już nawet nic podnieść. Ech. Na szczęście tylko to mi poważnie utrudnia ćwiczenie. Nie wiem, może jakiś kolagen brać na odbudowanie :?: Bo już nic nie pomaga, a do lekarza jeszcze nie trafiłam, bo nie znalazłam dobrego lekarza sportowego. Może jakieś sugestie :?:

Musisz poszukac fizjoterapeute sportowego, np przy klubie judo, oni NA PEWNO maja dobrego. Osteopata tez moze ci pomoc. Musisz tez porobic rentgena barkow zeby oni wiedzieli co masz.
  • 0

budo_dee dee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WuWuA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

Musisz poszukac fizjoterapeute sportowego, np przy klubie judo, oni NA PEWNO maja dobrego. Osteopata tez moze ci pomoc. Musisz tez porobic rentgena barkow zeby oni wiedzieli co masz.


I znowu muszę skorzystać z naszej wspaniałej służby zdrowia :!: :roll:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
Z mojego doswiadczenia wynika, ze kontuzje barkow zaczynaja sie niewinnie z powodu niewlasciwego ukladu reki w czasie wykonywania mae-ukemi. Nalezy zwracac uwage, aby ramie tworzylo luk przedluzajacy pochylone plecy, z dlonia odwrocona na zewnatrz. Tak wiec istotne jest przylozenie dloni do maty, by nastepnie potoczyc sie po tak utworzonym luku. W innym przypadku nastepuje zderzenie barku z mata, ktore wprawdzie nie boli, ale przeradza sie w dlugotrwala kontuzje.
  • 0

budo_dee dee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WuWuA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

Z mojego doswiadczenia wynika, ze kontuzje barkow zaczynaja sie niewinnie z powodu niewlasciwego ukladu reki w czasie wykonywania mae-ukemi. Nalezy zwracac uwage, aby ramie tworzylo luk przedluzajacy pochylone plecy, z dlonia odwrocona na zewnatrz. Tak wiec istotne jest przylozenie dloni do maty, by nastepnie potoczyc sie po tak utworzonym luku. W innym przypadku nastepuje zderzenie barku z mata, ktore wprawdzie nie boli, ale przeradza sie w dlugotrwala kontuzje.


tak, ale nawet jak dlon, reka i wszystko inne jak jest na miejscu, to po 2 treningach i tak zaczynam czuc barki. :roll:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
Jesli to jest nieustajacy bol, to terapia jest niezbedna. Jezeli masz natomiast problemy w czasie robienia ukemi, to odpusc sobie na pewien czas. Nikt Cie za pobiegniecie do przodu, zamiast rolowania, nie pogoni. Twoj Sensei z pewnoscia to zrozumie.
  • 0

budo_dee dee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WuWuA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

w czasie robienia ukemi, to odpusc sobie na pewien czas. Nikt Cie za pobiegniecie do przodu, zamiast rolowania, nie pogoni. Twoj Sensei z pewnoscia to zrozumie.


no nie wiem czy kaczory są wyrozumiałe :twisted: :) 8) :) :) :) :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

Nalezy zwracac uwage, aby ramie tworzylo luk przedluzajacy pochylone plecy, z dlonia odwrocona na zewnatrz.


Pochylenie przed ukemi sugeruje że z własnej woli wykonujesz przewrót. Podczas wykonywania technik tak się nie zdaża. Wykonujesz przewrót dlatego ze zostałęs wytrącony z równowagi i nie ma tam czasu na pochylenie.
Natomiast jesli jest ten czas to lepiej zamiast się przewrócić (robiąc bułę) odzyskać równowagę :)
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

Z mojego doswiadczenia wynika, ze kontuzje barkow zaczynaja sie niewinnie z powodu niewlasciwego ukladu reki w czasie wykonywania mae-ukemi.


Z mojego - z wykonywania bokenem schomen godzinke dziennie :-)
  • 0

budo_ninqeloth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biały Las

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
Witam wszystkich!
Oj tak, taak, kontuzje w aikido zdarzają się. Pomijam przypadki, które zdarzają się podczas wpadania na siebie ludzi na treningu. Już wychodziłem ze śliwą pod okiem i złamanym kciukiem po takich przypadkach. Gorzej jest, gdy kontuzje powstają z okazji ćwiczenia z nieostrożnym tori ... lub co gorsza, z nieostrożnym instruktorem (tak, tak, to możliwe...) . Byłem świadkiem złamania dziewczynie nogi przy zakładaniu osae - znowu wraca sprawa słynnego już tutaj Kazoku. No sorry, ale jak instruktor może zrobić coś takiego? Nie wie, gdzie się kończyna kończy, czy co? Nadmieniam, że dźwignie aikido łamią kości w dość paskudny i nieciekawy sposób. Ludzie - liitości ! I uważajcie, z kim ćwiczycie ...
Pozdrawiam, Sebolu , Hawaju, i ... ariczio :twisted:
  • 0

budo_ninqeloth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biały Las

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
ach... dodać zapomniałem, że po złamaniu nogi osoba została zmuszona do siadu seiza...
Więc, kochani aikidocy sprawa będzie polegała nie tylko na tym, jakich kontuzji doświadczyliśmy na treningach, ale także na tym, jak zostać powinno to potraktowane, jak powinna wyglądać pomoc w nagłych przypadkach, czy na dojo jest apteczka i czy osoba prowadząca potrafi w sposób kompetentny udzielić pomocy przedlekarskiej - bo to przecież bardzo ważne jest, prawda?
Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
mod on
Bardzo prosze bez atakow osobistych!
mod off

  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

ach... dodać zapomniałem, że po złamaniu nogi osoba została zmuszona do siadu seiza...

8O
To się nazywa trening na krawędzi...
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
Potwierdzam, ze kilka miesiecy temu slyszalam o tym wypadku. Byl on szeroko komentowany, wiec chyba kazdy w klubie o nim slyszal.
To rzeczywiscie bylo bardzo przykre zdarzenie. Sadze, ze takze dla instruktora, o ktorym mowisz, bo to bez watpienia byl najpowazniejszy wypadek w kilkuletniej historii Kazoku.
Ale nie moge tak kategorycznie jak ty przesadzac o winie i odpowiedzialnosci instruktora, ani tak ostro jak ty oceniac przyczyn i przebiegu tego zdarzenia, poniewaz nie bylam jego swiadkiem.
Znam go tylko z relacji. Teraz takze z Twojej relacji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_hawaj
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
mysle ze zdarzylo sie jeszcze kilka powaznych wypadkow.. i w kazoku i w pozostalych klubach.. nie to jest jednak istotne.. istotnym jest to jak zareaguje instrukor w takim przypadku.. wydajemi sie zewazne jest zeby jak najszybciej zostala udzielona jakas pierwsza dorazna pomoc.. no i oczywiscie w nastepnej kolejnosci nalezy odwiezc delikwenta do szpitala.. a tak niestety w kazoku pamietnego trenigu sie nie stalo..
podobala mi se za to reakcja w podobnym przypadku zaprzyjaznionego instruktora karate.. trening zostal przerwany a delikwenta sam instruktor odwiozl od razu na ostry dyzur i siedzielismy tam bardzo bardzo dlugo zanim sie wszystko nie wyjasnilo..:)
  • 0

budo_ninqeloth
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biały Las

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
dokładnie o to chodzi!
Nie tyle o wypadki, które się zdarzają i będą zdarzać, ale o reakcję instruktora! KAżdy z nas chiałby mieć pewność, że wchodząc na matę "oddaje się w dobre ręce" ;) i w razie czego zostanie mu udzielona pierwsza pomoc. Nie chodzi o to, żeby na każdej macie znajdował się lekarz ;) , ale aby instruktor miał pojęcie JAK udzielić pierwszej pomocy i zajął się poszkodowanym.
I żeby instruktor nie uważał złamania komuś ręki za "pryszcz" i "ups! Zdarzyło się!"
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido
nie, niech przytuli i popłakac da w ramie.... jak mama...
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje w Aikido

nie, niech przytuli i popłakac da w ramie.... jak mama...


No nie do tego stopnia Pmasz-u :wink: , ale w końcu prowadzi trening i ponosi jakąś odpowiedzialność za zdrowie swoich uczniów, prawda :?: :?: :?: Chociaż po dłuższym zastanowieniu takie przytulenie i pogłaskanie po główce byłoby miłym gestem w stronę poszkodowanego :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024