Skocz do zawartości


Zdjęcie

dylemat nt. kimono


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka_pń
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja obecnie mam kimono "Huntera" ale myslę nad zakupem "Kamikaze" jest to najlepsze kimono. Mój sensej ma takie i wielu japońskich mistrzów których spotkałem na seminariach. Kimono "Kamikaze" można powiedzieć że jest to kimono mistrzów.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Kimono "Kamikaze" można powiedzieć że jest to kimono mistrzów.


Karatega...;)

No, ale chyba nie myślisz, że jak założysz taką karategę to będziesz od razu tym mistrzem? 8)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Karatega...;)


karate-gi
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Kimono "Kamikaze" można powiedzieć że jest to kimono mistrzów.


Parafrazując starą gadkę: "nie kimono lecz chęć szczera zrobi z ciebie cool-fajtera" :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja od pewnego czasu mam szyte kimono, przez znajomego krawca sam dobieram material, obecne mam z zacienkiego ale sie nie targa.Natomiast niedlugo bede kupowal plutno :) powiem ze koszt takiego kimona to okolo 70 zl :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Brawo Chemik za rymowankę... :) :) :)
Co do moich doświadczeń z karate-gi to są one następujące:
1/ Pierwszą karate-gi /z białego prześcieradła/ uszyła mi mama. Na plisie kazałem jej wyhaftować nazwę stylu jaki trenowałem, czyli shoktokan :-) :-) :-) Nie wiedziałem wtedy jeszcze jak nazywa się mój styl.... Karate-gi było kiepskie ciągle kiedy się spociłem przyklejało się do ciała krępując mi ruchy.
2/ Pierwszą firmówką był /12 OZ/ koreański White-Tiger. Karate-gi niezłe ale wtedy byłem zawiedziony ponieważ nie strzelało... :D /oczywiście przy wykonywaniu techniki.../ a to należało wtedy do obowiązującego kanonu...
3/ Dawno temu na topie było TOKAIDO produkcji japońskiej. Kiedy już je miałem okazało się, że krój jest do bani. Jakieś takie na cieniasa, ciągle miałem wrażenie, że za ciasne... Materiał był dobry /14 OZ/ w odcieniu Blue. Kłopoty z praniem oraz wyżej opisane cechy sprawiły, że pozbyłem się tej karate-gi bardzo szybko.
4/ Najdłużej ćwiczyłem w KAMINARI. Materiał /14 OZ/ dość zgrzebny, ale krój super. Leżało zawsze jak ulał. Niestety firma padła i obecnie moje ostatnie KAMINARI powoli zaczyna spadać za mnie...
5/ Próbowałem ćwiczyć w HOKKAIDO. Niestety, krój fatalny, zaś materiał kurczy się raz tak, raz inaczej. Trudno więc wykombinować na jaki rozmiar należy je kupić aby po praniu było dobre. Zwykle kurczy się bardzo i po kilku praniach człowiek wygląda jakby ćwiczył w karate-gi młodszego brata...Oczywiście opisuję tu moje doświdczenia z karate-gi Master-Orient /może inne są lepsze.../
Inne refleksje na temat karate-gi jakie mi się nasuwają:
6/ Karate-gi ze znaczkiem ADIDASA to nie dla mnie /coś tu nie pasuje, ale to tylko moja opinia.../
7/ Ćwiczyłem raz w SHUREIDO - wrażenie super !!! Leżała na mnie znakomicie. Krój bez zarzutu, jakość matriału również, jego grubość chyba 14 a może nawet 16 OZ. Wykończone było wewnątrz przyjemnym meszkiem co nadawało wspomnianej karategi-gi miękkości w dotyku.
8/ Obecnie zamierzam kupić KAMIKAZE /Monarch, Emperor, America, Kaiten/ i nie dlatego, że jest to karate-gi mistrzów, tylko dlatego, że jest bardzo dobrze uszyte oraz jest z dobrego materiału.
Wadą karate-gi opisanych w ostatnich 2 punktach jest ich cena...

Na koniec ostatnia uwaga. Zadzwoniłem kiedyś do polskiej firmy z pytaniem o karate-gi. W odpowiedzi usłyszałem pytanie: do kata czy do kumite ? Odpowiedzialem skonsternowany: do karate proszę Pani... Na co w słuchawce: rozumiem, ale karategi do kata ma dłuższą bluzę zaś nogawki są szersze aby maskować ewentualne błędy i niedoskonałość formy a karate-gi do kumite... nie wytrzymałem odłożyłem słuchawkę.
Pozostawiam bez komentarza.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Kamikaze w porownaniu do Shureido sa tanie :) Sam kiedys mialem americe, ale bylo strasznie sztywne i ciezko sie pralo, az w koncu sie przetarlo. Obecnie mam Kamikaze Europe i polecam, nie jest sztywne, bardzo dobrze lezy, w miare lekkie, dobrze sie pierze.

Na koniec ostatnia uwaga. Zadzwoniłem kiedyś do polskiej firmy z pytaniem o karate-gi. W odpowiedzi usłyszałem pytanie: do kata czy do kumite ? Odpowiedzialem skonsternowany: do karate proszę Pani... Na co w słuchawce: rozumiem, ale karategi do kata ma dłuższą bluzę zaś nogawki są szersze aby maskować ewentualne błędy i niedoskonałość formy a karate-gi do kumite... nie wytrzymałem odłożyłem słuchawkę.
Pozostawiam bez komentarza.


Co w tym dziwnego?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Co w tym dziwnego?


Jeszcze sie pytasz chlopie???

Jak zalezy ci na maskowaniu twoich niedskonalosci formy, to brawo :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Jak zalezy ci na maskowaniu twoich niedskonalosci formy, to brawo :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


I tu znowu dochodzimy do pytania po co kto trenuje i na czym komu zalezy...
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Na koniec ostatnia uwaga. Zadzwoniłem kiedyś do polskiej firmy z pytaniem o karate-gi. W odpowiedzi usłyszałem pytanie: do kata czy do kumite ? Odpowiedzialem skonsternowany: do karate proszę Pani... Na co w słuchawce: rozumiem, ale karategi do kata ma dłuższą bluzę zaś nogawki są szersze aby maskować ewentualne błędy i niedoskonałość formy a karate-gi do kumite... nie wytrzymałem odłożyłem słuchawkę.
Pozostawiam bez komentarza.


Wydawać by się mogło,że kokega Dan jest bardziej samurajski niż rodowity Japończyk. Nie od dziś wiadomo, że karategi są teraz produkowane zgodnie ze specjalnościami sztuk walki. Pytanie czy to ma być kimono do kata czy kumite było jak najbardziej zasadne. Powinno jeszcze paść pytanie do jakiego kumite (bo odmian walki mamy sporo). Odpowiedź , że to ma być "do karate" świadczy o lekko amatorskim podejściu do tematu. Chyba, że ktoś uprawia karate rekreacyjnie, no to przepraszam. Pozdrawiam.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Teraz chcę sobie kupić nową karate-gę (jak to sie odmienia :roll: ?) , ale z krótszymi spodniami niż mam :P . Bo za długie jak dla mnie są niewygodne, zawsze je troszkę wyżej podciągam, utrudniają mi ruchy. Długie są jedynie praktyczne wtedy, kiedy ktoś chce zamaskować jakąś paskudną bliznę na nodze (lub cokolwiek innego :P ) albo gdy w zimie na sali jest zimno ha ha ;) .
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Teraz chcę sobie kupić nową karate-gę (jak to sie odmienia :roll: ?) , ale z krótszymi spodniami niż mam :P . Bo za długie jak dla mnie są niewygodne, zawsze je troszkę wyżej podciągam, utrudniają mi ruchy. Długie są jedynie praktyczne wtedy, kiedy ktoś chce zamaskować jakąś paskudną bliznę na nodze (lub cokolwiek innego :P ) albo gdy w zimie na sali jest zimno ha ha ;) .



Nogawki mozna sobie skrocic :) :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
No wiem, ze można, ale nowe i tak powinno być. Zresztą takie obcięte to nie teges :P ...
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Teraz chcę sobie kupić nową karate-gę (jak to sie odmienia :roll: ?)

to sie nie odmienia :wink:

kiedys wysoko podciagalem spodnie i na dodatek byly one troche za krotkie i pewien cywil gdy mnie zobaczyl to cos takiego : a ten to wyglada jak Janko Muzykant :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_krzychman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Gorąco polecam karategi firmy SPORTS-MASTER. Świetny materiał, duży asortyment (kata, kumite itp.), niskie ceny i certyfikacja WKF. Jest to firma australijska, ale istnieje możliwość internetowego zakupu w Polsce ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Ostatnio sprawiłem sobie twardą wersję GOLD (14 oz.), naprawdę doskonała!
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Lepsza jednak wersja Sports Master Silver, cieńsza a i tak mocna:)
Tak jak powiedział Krzychman - Sports Master super kimona. Nowa firma, która wchodzi na rynek i może znokautować pod względem jakości i atrakcyjnych cenach rynek. SPrawdźcie bo warto!
pozdr
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Kilka osób wspomina dobrze karategi firmy Kaminari. Zwracam uwagę, że firma conajmniej od 1,5 roku nie działa /klapa finansowa/... szkoda. Jeżeli ktoś chce zakupić karategi firmy KAMIKAZE to najlepiej skontaktować się z Panem Tomaszem Grąbczewskim reprezentantem tej firmy w Polsce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] /narazie serwis w przebudowie, niedługo będzie oferta/ ceny od 100 do 160 Euro. Tak przy okazji ktoś napisał, że to japońskie karategi szyte według projektanta Hiroshi Shirai :D . Oczywiście karategi te są produkcji niemieckiej zaś wymienione nazwisko to nie projektant tylko znakomity mistrz karate shotokan, którego uwagi pozwoliły na stowrzenie tak doskonałego wyrobu. Funkcję konsultanta pełnił także sensei Taiji Kase. Jeżeli ktoś chciałby zakupić karategi Shureido w bardzo dobrej cenie to polecam sklep internetowy na Węgrzech, który oferuje ten sprzęt /TK-10/ za średnio 130 Euro /w necie znalazłem nawet cenę 180 euro za ten model.../. Tak więc różnica spora i w pewnym sensie konkurencja cenowa dla Kamikaze. Karategi Shureido produkowane są na Okinawie /Made in Japan/.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Sorry, zapomniałem linku;
SHUREIDO KARATEGI [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja osobiście polecam Victory :) Sam mam(gold 16oz) i narazie jest super :)


LINK [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_walet kkok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Mam dylemat nie wiem, którą karate-gi wybrać waham sie pmiędzy MATURO( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] karate-gi fason), a KWON ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] KARATEGI KWON - KERU). Wiem, że maturo sie kurczy gdzies z 10 cm ale nie wiem jak jest z kwonem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024