Skocz do zawartości


Zdjęcie

dylemat nt. kimono


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

A ja mam góre od hokkaido, nowego, natomiast spodnie kupiłem bushi ze zciagacezm, i to jest najwygodniejszy zestaw. Nietrawie poprostu gaci tylko z sznurkiem albo cienkim zciągaczem


To hokkaido juz nie daje do spodni gumy??

Ja mam dwa leciwe master-orient (to mlodsze ma 3-4 lata) i w obu jest gumka + sznurek.


--
Washi
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja kupiłem kimono master, i spodenki są strasznie twarde i ciężkie, ta guma co tam jest nie zciąga porządnie, cienka jest. W tych bushi jest świetny zciągacz, plus dość gruby sznurek, wygodniejszy.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Ja kupiłem kimono master, i spodenki są strasznie twarde i ciężkie, ta guma co tam jest nie zciąga porządnie, cienka jest


A sznurek jest nadal??

--
Washi
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Co sądzicie o Maturo Typ: "Kadet" - 100% bawełny (10 oz.)
wzrostu mam 182cm a zastanawiam się naad kupnem kimona 190cm. Co sądzicie o tych kimonach, jak się sprawdzają, wygodne są czy nie ??? i jaki kupić rozmiar ???
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

To hokkaido juz nie daje do spodni gumy??

Ja mam dwa leciwe master-orient (to mlodsze ma 3-4 lata) i w obu jest gumka + sznurek.


--Washi

Kupowałem kimonko Hokkaido dwa lata temu i gumki nie było, tylko elegancki sznurek :D
  • 0

budo_luciak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki/Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja jestem zadowolony z SEKAI`a. Od zawsze mam te i się przyzwyczaiłem - pasują mi. Modele Kumite (ewentualnie sensei), są dla mnie bomba. Bluza w miarę sztywna i bardzo wytrzymała, a spodnie nieco lżejsze, co jest dobre przy kopaniu :]
Raz miałem jakieś inne, ale jakoś nie przypasiło i nawet nie pamiętam jaka to firma była :/
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
A co sądzicie o gi z Samuraja ??/
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] -=> ubiory-=>karate shotokan
????
  • 0

budo_zorbas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Jeśli chodzi o kimono - co co oznacza to "oz."? Zaczynam treningi i sądzę, że wypadałoby coś sobie kupić, a nie trenować w żółtych spodenkach :-D Zastanawiałem się nad modelem "Student"(półciężki) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Interesuje mnie również czy przy wzroście 176 mogę śmiało kupować model: "wzrost 160, 170, 180 cm - 150 zł" Czytałem o tym, że niektóre kimona się kurczą, jak to jest w przypadku Maturo? No i jeszcze kwestia pasa - jaką długość wybrać? Rozumiem, że zależy ona od obwodu w pasie?
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Jeśli chodzi o kimono - co co oznacza to "oz."? Zaczynam treningi i sądzę, że wypadałoby coś sobie kupić, a nie trenować w żółtych spodenkach :-D Zastanawiałem się nad modelem "Student"(półciężki) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Interesuje mnie również czy przy wzroście 176 mogę śmiało kupować model: "wzrost 160, 170, 180 cm - 150 zł" Czytałem o tym, że niektóre kimona się kurczą, jak to jest w przypadku Maturo? No i jeszcze kwestia pasa - jaką długość wybrać? Rozumiem, że zależy ona od obwodu w pasie?


1.Jak sie niemyle w jest to jednostka w ktorej podaje sie ciezkosc materialu
2.To nie jest tak ze jest uniwersalny model na 160,17,180 cm ... po prostu przy zamowieniu podajesz rozmiar (ktorys z powyższych)
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Odpowie ktos na moje pytanie dotyczące karategi ??
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Czy na prawde do niektorych nie dociera? Ludzie wybor karategi zalezy od wielu czynnikow.
Jaki styl uprawiasz, czy masz zamiar startowac w zawodach, czy wolisz kata czy walke, itd.
Zacznijcie rozmawiac ze swoimi trenerami... Powinni miec mozliwosc sprowadzenia wam bardzo dobrych karateg, o ktorych w takim samuraju nie slyszeli....
  • 0

budo_mate0
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja osociscie polecam karategi firmy KI - dokladniej MUGENy, mam juz drugie i jestem z niego bardzo zadowolony (nie tylko ja). Nie wiem jak w Polsce ma sie sprawa z zakupem ale obawiam sie ze nie sa u nas dostepne - chyba ze ktos sprowadza.
  • 0

budo_monster
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja mam starą Kaminari - Top Mastera.
Tylko przy okazji mam pytanie. Bo moja jest sztywna jak blacha niemalże i zastanawiam się, czy nie jest wygodniej i swobodniej w lżejszej karatedze, bo zamierzam sobie kupić nową.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Ja mam starą Kaminari - Top Mastera.
Tylko przy okazji mam pytanie. Bo moja jest sztywna jak blacha niemalże i zastanawiam się, czy nie jest wygodniej i swobodniej w lżejszej karatedze, bo zamierzam sobie kupić nową.


To zobacz wersje student (dla zawodnikow zaawansowanych). Jest ciut ciensza niz master.

A tak wolge mniej niz 12 oz nie kupuj (podjerzewam ze ten twoj master ma 14oz), bo to juz sa szmatki dla dzieci.
  • 0

budo_monster
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

(podjerzewam ze ten twoj master ma 14oz), bo to juz sa szmatki dla dzieci.


"Top Master" a nie "Master". Te materiały trochę się różnią.
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
a firma kwon?? co o niej myślicie?? warto kupić judoge na shidokan żeby troche wytrzymała??
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Mam dwie karategi firmy kwon. Jedna 13 oz. reklamowana była jako służąca również do treningu "chwytanego", po trzech miesiącach zaczęła się przecierać na rękawach, bokach i na tej części spodni gdzie jest sznurek do ściągania. Szwy niezbyt dobrze zabezpieczone. Plusem to to, że dobrze leży i nawet gdy jest mokra to nie jest sztywna na blachę.
Druga 12 oz. całkiem do niczego. Kupiłem na 185 cm, myślałem, że się trochę skurczy ale nic z tego. Materiał w miarę dobry, ale bluza uszyta chyba na jakiegoś wymoczka, pół biedy gdy jest sucha, ale po jakimś czasie gdy nasiąknie potem, to żadnej techniki ręcznej nie mogę wykonać poprawnie wszystko się ciągnie i wpija pod pachy (no i w okolicy hara jakoś ciężko się bluza "dopina" :( ).
Judogi kwona nie używałem, znajomy mając kilka do wyboru w tym i kwona, wybrał jednak serwacha, ale nie uzewnętrzniał się za bardzo dlaczego. Mnie zaś plecionka "no name" kupiona w lumpeksie wystarczy.

pzdr
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
hehe, a z serwacha zadowolony kolega??
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Zadowolony, ale zdaje się, że tutaj decydujące znaczenie miał to, że pojechał do firmy i uszyli mu judogę na miarę.
  • 0

budo_highwind
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Swietne ( i niesamowicie ) drogie kimona robi Isami. Robia tez spodenki do Thai (a'la k-1) , dresy i godi go jj i bjj z roznymi naszywkami .
Mozna tez znalezc sklepy wysylkowe z produktami Isami gdzies w Austrii. Znalazlem je na google'u.

Podaje kontakt do osoby Anglojezycznej w Isami w Tokyo:
Megumi Takayama
ISAMI TRADING CO.,LTD.
Business Hours : M-F, 9am-6pm
Tel : +81-480-24-0712
Fax : +81-480-24-0713

a ceny gi do kyokushinu to:
K-3000 (unbleached-ivory) JPY 23,000/set
K-4000 (bleached-white) JPY 28,000/set
plus koszt przesylki do polski czyli jakies 5500 JPY
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024