Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kumite w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kumite w kyokushin
Witam znawcow tematu :)

Jestem poczatkujacym karateka, na kyokushin chodze od poczatku tego sezonu, czyli od pazdziernika. Na dzien dzisiejszy opanowalismy na sekcji material na 9 kyu, czyli podstawe techniki nozne, reczne, 3 bloki, 1 kata i poruszanie sie w pozycji zenkutsu i kumite.

Moje pytanie jest nastepujace: po jakim czasie czekac mnie bedzie realny sparring w przeciwnikiem ? Ktos sie orientuje kiedy mniej wiecej poczatkujacy podchodza do tego ?

Z gory dzieki!
  • 0

budo_alamakota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin

Moje pytanie jest nastepujace: po jakim czasie czekac mnie bedzie realny sparring w przeciwnikiem ? Ktos sie orientuje kiedy mniej wiecej poczatkujacy podchodza do tego ?


Realny ?!? Wielu by chcialo uniknac realnego. no ale de gustibus ...itd ;-)
Czy naprawde uwazasz, ze po 3-4 miesiacach OPANOWALES te 'proste' techniki ? Jesli tak to jestem pod wielkim wrazeniem i szczerze zazdroszcze.
A jesli chodzi o sparringi na treningach... Na poczatku beda to pewnie cwiczenia zadaniowe (prosty atak, blok/zbicie, kontra). IMHO do improwizowanych sparringow (bo domyslam, ze o nie Ci chodzi) trzeba sportowo dojrzec. Musisz poznac mozliwosci (przede wszystkim swoje) chocby po to zeby komus nie zrobic krzywdy. To niestety zabiera troszke czasu, wiec nie ludz sie, ze nastapi to szybko.
Konkretnego czasu po jakim prawdopodobnie bedziesz tak sparringowal Ci nie podam bo praktycznie wszystko zalezy od sekcji, w ktorej cwiczysz a tak na prawde od trenera.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin

Realny ?!? Wielu by chcialo uniknac realnego. no ale de gustibus ...itd


Ojej wiedzialem ze jak nie napisze tego z kilku zdaniach to mnie ktos zaraz napietnuje;)

Pod haslem "normalny" mialem na mysli starcie z przeciwnikiem na zasadach obowiazujacych na turniejach KK.

Czy naprawde uwazasz, ze po 3-4 miesiacach OPANOWALES te 'proste' techniki ? Jesli tak to jestem pod wielkim wrazeniem i szczerze zazdroszcze.



Znow lapanie za slowka, w porzadku, nie OPANOWALEM tych technik, ale zaznajomilem sie z ich poprawnym wykonaniem.

A jesli chodzi o sparringi na treningach... Na poczatku beda to pewnie cwiczenia zadaniowe (prosty atak, blok/zbicie, kontra). IMHO do improwizowanych sparringow (bo domyslam, ze o nie Ci chodzi) trzeba sportowo dojrzec. Musisz poznac mozliwosci (przede wszystkim swoje) chocby po to zeby komus nie zrobic krzywdy. To niestety zabiera troszke czasu, wiec nie ludz sie, ze nastapi to szybko.


juz sie nie ludze...

Konkretnego czasu po jakim prawdopodobnie bedziesz tak sparringowal Ci nie podam bo praktycznie wszystko zalezy od sekcji, w ktorej cwiczysz a tak na prawde od trenera.


Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam!
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Wszystko zalezy tylko od Ciebie.
Jezeli sie przylozysz i bedziesz konsekwentny bez wzgledy na trudy treningu to stanie sie to szybciej niz myslisz............
Oczywiscie nie mozna podac dokladnego czasu jaki trzeba cwiczyc aby moc walczyc na zasadach sportowego kk.

Cwicz mocno i badz twardy, a w koncu nadejdzie ten dzien.............
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Dzieki wargrim za slowa otuchy :)

Staram sie oj staram sie, a mysl o sportowej rywalizacji dodaje mi zapalu :)
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
ciezko powiedziec kiedy. musisz rozroznic pojecia "kumite" a "randori". randori to walka umowna - ladnie sie to nazywa, w rzeczywistosci roznie wyglada. ogolne zalozenie jest takie, zeby nie zrobic partnerowi krzywdy, nie znokautowac go ani nie uszkodzic. mimo wszystko wydaje mi sie ze tak krotki trening - od pazdziernika - to stanowczo za malo. zobacz sobie wymagania egzaminacyjne - kumite jest, jesli sie nie myle, dopiero na 7 kyu, co oczywiscie nie znaczy ze nie powinienes jeszcze tego trenowac. pamietaj jednak zeby nie przeliczyc sie ze swoimi mozliwosciami, bo na terningach mozesz spotkac "starych wyjadaczy" - kolesi ktorzy trenuja ladnych pare lat a nosza niebieskie badz zolte paski.
podziwiam Twoj zapal do treningow i zycze, zeby nie przeminal z biegiem czasu
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Nie za bardzo widzę związek między stopniem a podjęciem kumite. Różnica jest tylko taka, że jak masz wyższy stopień to teoretycznie wiecej potrafisz, co ostatnimi czasy ndzwyczaj często okazuje sie nieprawdą.
Ja sądzę, że jak znasz pare podstawowych technik to możesz się lać: dwie uwagi, nie wal się na full i bez ochraniczy i chowaj głowę :)
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Vince przejdziesz do 2 - giej sekcji to sobie powalczysz jak chciales :) . Pewnie sparujecie teraz na same tsuki :) Ja tez niemoglem sie doczekac normalnych walk jak zaczolem chodzic dawno temu.

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Oj, spary, spary.... Pamietam swoj piwreszy sparring. Mialem wtedy 9 kyu... Moim sparring partnerem byl gosc wiekszy odemnie, szerszy, potezniejszy, starszy i mial 1 kyu. Powiem tylko, ze latalem po calej macie. Teraz lubie spary, mimo ze jestem najmlodszy w grupie i mimo ze raczej dostaje bardziej to jednak sie odgryzam jak moge. Grunt to sie nie dac. Poza tym lepiej trenowac z lepszymi.
Pozdrawiam!
Dodam jeszcze ze gosc byl duzy bardzo bo ja mam 193cm a on byl wiekszy. Teraz ma juz 1dan i jest moim znajomym senseiem. W sobote spary!
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Ja tam jestem mlody wiekiem, ale stary 'stazem' [ 8) :lol: ]. Pierwszy sparring traktowalem jak zabawe, ale teraz wszystko sie zmienilo. Teraz tylko mysle na zasadzie: 'co on robi zle i jak to moge wykorzystac'. Ale szkoda, ze o wiele za czesto mi nie wychodzi :) .

Pozdrawiam i zycze duzo wytrwalosci w treningu. Na pewno bedzie potrzebna :lol:
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin

kumite jest, jesli sie nie myle, dopiero na 7 kyu


Z tymi wymaganiami to roznie bywa. Sa to tylko takie orientacyjne wymogi. W praktyce wyglada to tak, ze na egzaminie i tak musisz (powinnienes) umiec wiecej - co tylko pozytywnie wplywa na poziom zdajacych. Jezeli chodzi o walki to jest chyba naprawde roznie. Na obozie letnim np. Nawet jak na 9kyu ktos zdawal to walczyl.

Zreszta nie ma co ukrywac, ostatecznym celem w kyokushin jest wlasnie walka.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
A co mozecie powiedziec o kumite podczas zawodow?
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Nie za bardzo rozumiem... :?: Mozesz sprecyzowac pytanie...? :D
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Ja uwazam ze jak juz ktos na zawody chce jechac, to nie zeby sobie powalczyc, tylko po to aby wygrac. Przynajmniej tak sie trzeba nastawiac, a na pewno ktos kto cwiczy pare miesiecy nie moze sie tak nastawic, gdyz zdaje sobie doskonale sprawe z tego ze nie ma szans.
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
A jezeli chodzi o poziom itp. to juz naprawde nie sa przelewki.
Tam albo wygrywasz albo odpadasz. Na egzaminie masz przetrwac, a na zawodach niszczyc, hehehe.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kumite w kyokushin
Po jakimkolwiek kumite w kyokushin stwierdzam, ze dwie minuty to cala wiecznosc :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024