Skocz do zawartości


Zdjęcie

dylemat nt. kimono


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Wielu znajomych mialo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i chwalili sobie, jedenak cena moze nieco odstraszyc przestraszony


--
Washi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

dla cwiczacego kyok najlepsze jest firmy sekai od razu z wszystkimi naszywkami [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Vince: piszesz ze kupiles 200 cm kimono przy twoim wzroscie 190cm i bylo za duze 8O 8O 8O q*rwa a ja mam 187 cm i kupilem na allegro 200cm sekai nowe za 153zl i cholera ja sie chyba w nim utopie 8O 8O


Nie polecam tych karateg kupujesz na 180 a po pierwszym praniu tracisz 10 cm do tego czas realizacji to tragedia.
Nireaz zdazra sie ,|e kanji jest wyszyte na prawej stronie lub go góry nogami.

ASh - masz racj w 100% a mo|e wie ktos kto jest wlascielcielm tego SEKAI- :wink:
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
karateka1 uratowales mnie poklon
teraz przynajmniej wiem ze jak dojdzie to kimono za pare dni i je wypiore to sie skurczy 10 cm i bedzie w sam raz uuufff ale ulga

a tak na serio: co do szmatek to zalezy jaki typ kimona: standart, kata, kumite czy sensei, jak sa numery z przekrecaniem kanji to juz totalna parodia i rzeczywiscie cos jest nie tak :D
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
a mnmie kumpel uszyl kimono za 40 zl i jet super :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
My w klubie szyjemy karategii odpowidajace typowi sensei z firmy sekai 9 no wie ktos kogo ta firma ) za 70 zBotych z haftem) 8)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Daj mi namiar na tę firmę.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
szyjemy we wlasnym zakresie metr br kosztuje okolo 12 zlo tych a reszta to sprawa uszycia i haftu.

OMIJAMY POSREDNIKOW :wink:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Witam specjalistow-karatekow po raz kolejny...

Styczen juz, egzaminy na 10 i 9 kyu sie zblizaja (troszke trema bedzie i jek sie nie wywale na glebe podczas mae kage z zenkutsu to bede dumny ;) ) no i po egzaminach, zdanych badz nie warto kupic kimono.
Niestety ani tutaj, ani na innym forum nie znalazlem informacji nt dobrych a w miare tanich kimonek. Jedyne, co wyczytalem to to, ze maturo sie kurcza i lepiej kupic wieksze...

Patrzac na cene i marke, ktora gdzies tam obila mi sie juz o uszy, waham sie pomiedzy wspomnianym Maturo oraz Daniken. Co polecacie ? Moze jednak cos innego ?
Na dworcu w Katowicach widzialem kimonka stricte do kyokushin z naszytymi kangami, ale nie przyjrzalem sie zbytnio, wiec na razie pytam lepiej obeznanych...

Pozdrawiam!


Polecam maturo, faktycznie sie kurcza, ale to normalne, wiec musisz zawsze kupowac o 10 cm wieksze niz masz wzrostu.
  • 0

budo_uruk-hai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Ja zaopatruje się tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
a ja wlasnie dostalem swoje kimono wygrane na allegro, sprzedane przez sensei Dariusza Bielskiego ze Swinoujscia (moze ktos zna) i oczywiscie tak jak wczesniej pisalem utopilem sie w nim 8O 8) jednak nie jest w sumie tak zle, czy ktos kto kupowal kiedys nowe kimono Sekai (Economy) wie czy po pierwszym praniu skurczy sie choc troche czy ani pol centymetra? mam wielka nadzieje ze skurczy sie przynajmniej z 5 - 10 cm (rozmiar 200cm moj wzrost 187) 8O
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Nie polecam sekai to pasztet --------wiele wad trafiaja sie faty do gory nogami lub zamiast na pieris to pod pachami zero jakosci.Chyba ,|e z wy|szej póBki za 200 zB typu sensei.Ale za taka kase to sa lepsze.
Maturo ma wszystko za szczuple nie ma objetosci nogawek czy rekawów.

My robimy swoej w klubie i to jest to wszystko tansze o 50% a jakosc jak krakowskich sekai typu kumite-senei.
  • 0

budo_on yoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Tylko jedna osoba wspomniała o Kaminari. Zawsze myślałam, że to dobra firma - sama posiadam ich wyrób :-) i nie narzekam. A może się mylę??
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
To moze jeszcze ktos powie czy kupowal ostatni (tzn. nie dawniej niz pol roku) hokkaido lub kamikaze i czy nadal trzeba je kupowac o rozmiar wieksze??



--
Washi
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Tylko jedna osoba wspomniała o Kaminari. Zawsze myślałam, że to dobra firma - sama posiadam ich wyrób :-) i nie narzekam. A może się mylę??


Ja mam Kaminari (wersja Master) już kilka ładnych lat i też nie narzekam. Natomiast podobno Shureido robi też dobre GI.

Pozdr.
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

mam wielka nadzieje ze skurczy sie przynajmniej z 5 - 10 cm (rozmiar 200cm moj wzrost 187) 8O

heh mam takie samo kimono i taki sam wzrost nie wiem czy jakosc ta sama ale troche potrwa zanim sie skurczy jak wazylem 90 kg to bylo juz dobrze a teraz jak stracilem 14 przez chorbe i do kilku miechow sie mecze z waga to jest za luzne.
pozdrowienia
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
zycze powrotu do zdrowia
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

zycze powrotu do zdrowia

juz jest lepiej dobiłem do80kg . po 6 m-cach... dzieki
  • 0

budo_on yoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono

Ja mam Kaminari (wersja Master) już kilka ładnych lat i też nie narzekam. Natomiast podobno Shureido robi też dobre GI.

Pozdr.


Chyba wiem dlaczego również ćwiczysz w Kaminari. Wydaje mi sie że ćwiczyliśmy w tej samej sekcji, a nasz sensei promował właśnie tą firmę :wink: . Tak czy inaczej pare lat już moje kimonko ma a całkiem dobrze się trzyma :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_vego
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
Chyba ktos z Was zapomnial o polskiej(chyba) firmie hokkaido ? dobra firma ,niestety nie znam linka to trzeba telefonicznie zamawiac albo gdzies w Gdansku kupic . Natomiast ja mam kimono sprowadzone z Japoni Kamikaze :-) dla zaawansownego ucznia zrobionego przez projektanta Hiroshi Shirai , świetne komono 2 lata mam i wyglada jak nowy nadal :D . Zamowilem 2 lata temu i kosztowalo 400 zlotych ze statynowym(sztywny material) czarnym pasem co kosztowal az 150 zlotych :P .
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: dylemat nt. kimono
A ja mam góre od hokkaido, nowego, natomiast spodnie kupiłem bushi ze zciagacezm, i to jest najwygodniejszy zestaw. Nietrawie poprostu gaci tylko z sznurkiem albo cienkim zciągaczem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024