Skocz do zawartości


Zdjęcie

spis microholikow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
LCC BB CF 20CV :D
  • 0

budo_xavras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
mini socom BT, plain i auto mini socom elite, stonewash, plain.

będzie ich więcej...

Tomek
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Do tego WSPÓLNE projekty, takie jak czapeczki, koszulki, stickery na samochód... ba, nawet noże - wszystki non profit, po prostu po kosztach! Bawi nas to i tyle. A gdy kończy się zabawa a zaczyna poważny problem, to potrafimy się zebrać do kupy i pomóc jak należy. Jeden podaruje nóż, inny za niego zapłaci, trzeci zlicytuje swoje custom okładziny do Colta 1911 itd. i jest zrzuta, bo nie opuszczamy nikogo w trudnej chwili. Czy to jest w czymś kurwa złe?


PiterM - to piękne :!:
nie zdawałem sobie sprawy...
i to wszystko na przez Internet? bez osobistego kontaktu?
Doprowadzenie do takiego stanu musiało, chyba, długo trwać...

:idea: chyba poczytam sobie Microholics
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
jedna sztuka oto ona

Dołączona grafika

A co do noży MT to moja opinia jest taka: są to noże dla kolekcjonerów i fascynatów a nie dla użytkowników.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
A skąd taka opinia..? Nie używasz SOCOMika? To go ciężko krzywdzisz. Dla mnie LCC to podstawowy Edc do wszystkiego, kroi rąbie i wyważa.
Noże dla kolekcjonerów? Niezła obelga! Hibben takie robi... A nóż, który kocham to zawsze narzędzie.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Ej Piter, nie przesadzaj.
A takie grupy zadowolonych użytkowników to zawsze bardzo ważny element marketingowy w polityce wielu firm amerykańskich, a USA to przecież kolebka marketingu.
Jednym z najlepszych przykładów ( a zarazem jednym z pierwszych wdrożonych) wykorzystania grup użytkowników ( w tym wypadku wręcz do wydźwigniecia firmy z upadku) jest - tak, tak - Harley Davidson.
Zwróćmy jednak uwagę, iż dla producenta (dowolnie jakiej branży) grupy takie stanowią doskonałe zaplecze do sondowania rynku (czego klienci oczekują), testowania nowych produktów, korygowania obecnych modeli oraz -cóż tu ukrywać - stymulowania sprzedaży w bardzo zaowalowany sposób - o tym że masz kupić produkt nie mówi ci producent w krzykliwej reklamie ale inny, zadowolony klient który już tego dokonał ( czyt. "chcesz być szczęśliwy tak jak my - kup produkt firmy X").

A to, że Microtech wprowadził taką właśnie formę reklamowania swoich produktów świadczy tylko o nowoczesności ich rowiazań.
Inni producenci także starają się stymulować działanie podobnych grup ( np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale nie zmienia to faktu, ze Microholics są obecnie najsprawniej funkcjonującą tego rodzaju grupa użytkowników i trudno się z tym sprzeczać.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Jakieś te MT delikatne się wydają. Czubki bardzo cieniutkie, krawędż tnąca jak żyletka- ostra ale daleko w głąb klingi bardzo wąska... W kuchni mozna pouzywac ale do cięższych zadan to strach. Jak oni wbili tego Ut6 w deskę to nie wiem... Mój MSE raczej do lasu ze mną nie pójdzie...

Poza tym doszły mnie głosy iż u MT kiepsko ostatnio z kontrolą jakości. Wypuszczają dużo krótkich serii przez co nie mają czasu dopracować noża. Nozyki sa numerowane, dużo modeli, krótkie serie- a więc jest to gratka dla fascynatów i kolekcjonerów ( ile można mieć np. sebenz?). Wygląda na to iż cierpi na tym trochę jakość. Bo jak ktoś spędza nad jednym nożem miesiąc a nie 10 lat to jak on ma być dopracowany?

Słyszałem o MSE, w których ostrze dotyka rękojeści po złożeniu, o UT6, ktore tępią się przy otwieraniu, o Halo w którym odskakuje dupa.

A tak ponadto to automat nie lubi brudu a więc i zbytniego używania...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Jest jednak mała różnica między microholics a np. forum spyderco na stronie spyderco (i podobnymi). Microtech (jako firma, a nie jej produkty) nie ma bezpośredniego związku z tą grupą ludzi, w szczególności finansowego (a może to świstak siedzi i nadal coś tam zawija :wink: ). Forum jest prowadzone i utrzymywane przez osoby prywatne (tak jak BUDO, a nie jest to ani łatwe ani tanie) a kontakt z Microtechem zapewniają takie osoby jak Hermes, Greg Jones czy Valmet, których wkład w Microholics (a nie Microtecha) jest NIEPODWAŻALNY. Ocenę proponuję zostawić do momentu, gdy się tam trochę posiedzi i pogada, niekoniecznie o MT. Oczywiście, nie ma tu co dorabiać wyższej ideologii, ale to nie jest w żadnym wypadku forum Microtecha i nim nie będzie. Może nasz ulubieniec Anthony Marfione by i chciał, ale może o tym zapomnieć. Poza tym, za dużo czasu spędza przy szlifierkach ;)

A jeśli chodzi o same noże, to oczywiście, że OTF'y brudu nie lubią i nikt ich na wycieczki do lasu nie projektował (no, może poza QD Scarab). Sporo microtechów to noże kolekcjonerskie, oczywiście! Jeśli ktokolwiek sądzi, że będę nosił i używał moje Microholic's Halo2 to oczywiście jest w błędzie. Ale nie przeszkadza to w tym, iż są w linii MT także noże użytkowe. jedne delikatniejsze "miejskie" (jak mini SE) a inne mocne jak woły (np. Amphibian). Ale generalnie do lasu polecałbym inne nożyki - choćby Camillusa (szczególnie BK&T) czy Benchmade'a...
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Powiem jeszcze raz: MT dla mnie to noże kolekcjonerskie i to zajebiste noże kolekcjonerskie! Bardzo przyjemnie sie nimi bawi wieczorem we własnym domu... A do lasu to faktycznie lepiej co innego.
  • 0

budo_mr jones
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Oczywiście, nie ma tu co dorabiać wyższej ideologii

No wlasnie.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
z tego co wiem to Mini SE wcale taki delikatny nie jest... wlasnie fajne w nim jest ze mimo smuklosci lini to dosc twardy facet - tak jak sebenza np. Poza tym dodam ze kazdy noz ma w glownej mierze ciac a nie wytrzymywac zrzucanie z 4 pietra na beton....
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Mapet, słuchaj, ja tylko chciałbym, żebyś nie generalizował... W skrócie - miałeś w ręce i pracowałeś np LCC albo Amphem? Nie wiem, może mini Socom robi delikatne wrażenie, ale LCC dużo razy był w lesie, poważnie rąbał i podważał... Nie ma delikatnego czubka a budowe tak solidną, że niewiele noży które miałem w ręce może się z nim równać (składanych).
A krawędź tnąca jest taka, jaka chcesz żeby była do Twoich zadań....

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
yyy ja tez sie dopisze - tyle ze nie jestem do konca Microholikiem ... a bardziej socomoholikiem :twisted: socomy sa poprostu piekne ...
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
zgadzam się nie ma to jak Socom Elite :)
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
no prosze !
ledwo sie czlowiek od kompa oddali a temat sam sie rozwija ! 8O
zjechali mnie od snobów co lubia tylko DROGIE (dzis, temat FENOMEN SPYDERCO)
Piter wyjasnil rzecz lepiej i bez kontekstów finansowych(dzieki Piter) :wink:
co zlego w tym ze os wydaje mi sie ladniejsze od czegos ?
I znowu sie naraze Bóg wie ilu ludziom ale napiszę-NIE LUBIE AUTOMATóW ! mam calkiem sprawne palce ,nimi zarabiam na zycie (i na noze) i LUBIE czuc jak sie otwierają-dlatego manuale :evil:
I co- zlinczowac mnie?
"KOGOS KTO POSIADA COKOLWIEK NA CO NAS SAMYCH NIE STAC NAZYWAMY SNOBAMI" T.WILLIAMS
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Mapet, słuchaj, ja tylko chciałbym, żebyś nie generalizował... W skrócie - miałeś w ręce i pracowałeś np LCC albo Amphem? Nie wiem, może mini Socom robi delikatne wrażenie, ale LCC dużo razy był w lesie, poważnie rąbał i podważał... Nie ma delikatnego czubka a budowe tak solidną, że niewiele noży które miałem w ręce może się z nim równać (składanych).
A krawędź tnąca jest taka, jaka chcesz żeby była do Twoich zadań....

Pozdrawiam
Mithr


Zwracam honor. Po pomacaniu Twojego LCC stwierdzam że to nóz do lasu. Ale czy to jest typowy MT?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
No właśnie nie jest typowy... Ale jednak MT!

Pozdrawiam serdecznie
Mithr
  • 0

budo_baca88
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
Ja tam jestem zadowolony z mojego UMSa, chociaż mialem z nim kilka przygod(od luzujacej sie śrubki i obracajacych sie spacerow do delikatnie ukruszonego czubka :evil: ) nadal jest moim ulubionym edc. A microholizmem to zaraże jeszcze kilku czlonkow mojej rodziny bo wlasnie idzie do mnie MiniElite na urodziny dla ojca :) .

A wracajac do tego co powiedziales Piter, to w Polsce też czasem można przeżyć sympatyczne chwile, gdy ktoś zauważy u ciebie pochewke MT, albo clipa wystajacego z kieszeni i zagada żeby porozmawiac o nożach, (dwa razy juz mi sie zdarzylo,czyżby zagęszczenie noży na km2bylo juz tak wysokie) , a zawsze przyjemnie jest zobaczyc ze jest wiecej takich maniaków.
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow

Ej Piter, nie przesadzaj.
A takie grupy zadowolonych użytkowników to zawsze bardzo ważny element marketingowy w polityce wielu firm amerykańskich, a USA to przecież kolebka marketingu.


no kurczę... 8O człowiek musi uważać na każdym kroku, żeby do "jakiejś sekty" nie wpaść :oops: :wink:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: spis microholikow
wydaje mi sie ze niektorzy panowie troszecze sie zagalopowali zarzucajac ludziom kupujacym M-techy np. snobizm.
Jezeli to jest wasza definicja snobizmu to mam nadzieje , swiat bedzie pelen takich snobow.
Spuud po prostu sie pytal kto ma jakiego Microtecha , a nie kto ma na plecach wypalone zelazem ich logo.
Ludzie relaks ,przeciez jezeli kogos na to stac i ma ochte sobie kupic 30 nozy tej firmy to nic wam do tego i nie znaczy tez ze jest Microholicem.
Ja pierwszego M-Techa UDT kupilem w styczniu 1995 i byl dla mnie szokiem w poruwnaniu z moimi Benchmedami czy Spyderco.1997 to SOCOM i pozniej juz poszlo mam lub mialem kilkadziesiat Mirotechow czy klasyfikuje sie jako Microholica ,nie , ja poprostu uwazam ze jest to dla mnie najlepsza firma produkujace fabryczne foldery , kropka.
JEzeli chodzi o samych Microholics jako grupe ludzi , czytanie tego forum to czysta przyjemnosc ( nie ma tam np. dzieciecego przekomazania sie, jak w tym temacie).Piter juz to napisal to M-holics to nie tylko noze to ludzie o wspolnych zainteresowanich, czerpiacy przyjemnosc z dykucji o rzeczach ktore ich pasjonuja a czy ktos napisze ze rozmowy o Panerai , Cohibas czy produktach Marfione to snobizm czy tez ze to Microtech conspiracy marketing tactics , to przypuszczam ze delikatnie mowic im to wisi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024