Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabójstwo 13 -latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_zatara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
nie ma pracy - bo nie ma pieniędzy na pensje dla pracowników, ale więźniowie pracują za nocleg i wyżywienie. W więzieniach nie pracują (albo w niewielkim stopniu) a zarówno nocleg jak i wyżywienie mają zapewnione. Dlaczego więc nie mieliby zbudować nam kilku autostrad?
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
[quote="ArkuS
Ta, kare smierci powinny te łachmety dostac a nie dozywocie...a prawda jest taka ze pewnie dostaną po 15 lat z czego odsiedzą 10 (za pieniądze podatnikow oczywiscie) a pozniej ich uniewinnią za dobre zachowanie. ]
Właśnie o to chodzi, żeby nie wychodzili wcześniej za dobre zachowanie jeżeli popełnili tak poważne przestępstwo.Podczas odsiatki powinni pracować , rozbijać kamiennie a nie leżeć na łóżku i się opierdalać.TO MA BYĆ KARA, A NIE SENATORIUM!!
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

Problem nie w braku kary smierci lecz w nieuchronnosci kary.
Jakby przestepca wiedzial, ze za najdrobniejsza pierdole dosiegnie go kara (ale nie w zawiasach, tylko cos ciezkiego), to by sie 1000 razy zastanowil...

Ten bzdurny pogląd nie sprawdza się w praktyce. Ja akurat zajmuję się zawodowo stosowaniem prawa karnego i niestety spotykam wielu ludzi, którym samo zagrożenie karą, czy "zarządzeniem wykonania kary warunkowo zawieszonej" po prostu wisi. W przypadku niektórych, nawet dotychczas niekaranych, ale mimo to bardzo zdemoralizowanych, jedyną funkcją kary, która ma jakiś sens jest ich eliminacja ze społeczeństwa: czasowa lub całkowita; dlatego jestem zwolennikiem kary śmierci.

Odnośnie tych dwóch zabójców, to sprawcy przestępstw na dzieciach są bardzo źle traktowani w kryminałach, więc pewnie im tam kumple spod celi już zmieniają orientację seksualną, albo zrobią to prędzej czy później.
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Wiecie tak się składa, że byłem dzisiaj świadkiem rozmowy policjanta ze złodziejem. Facet był bezrobotny, bez zasiłku i kradł w sklepie. Policjant pyta go czy warto. Facet - warto. Policjant mu mówi, że za to może iść siedzieć. A na to gość (i tu mi szczena o podłogę klapnęła 8O ) że co w tym złego? Dostanie rok, posiedzi 30 dni. Będzie ciepło, telewizja, łużko i "papu" dadzą....

No qrwa jak oni tak mają to ja się nie dziwie!! Do kamieniołomów ich wysłać a nie PAPU qrwa do wyreczka podawać!!! :evil: A ja, qrwa jego mać, za to płace!!!!

PRZYWRÓCIĆ KARE ŚMIERCI!! ZMNIEJSZYĆ STAN OSOBOWY W PIERDLACH!! I ROZJEBAĆ IM PRYCZE - NIECH QRWA NA ZIEMI KIMAJĄ!!!!

A te łepki to podejrzewam , że jak dorośli będą odpowiadali. Mają po 17 lat więc można względem nich stosować samkcje jak dla dorosłych.

Z drugiej strony to ja bym się zastanowił czemu oni kolesia wykończyli. Jaki był powód? Coś nie wierzę, że tak bez niczego podeszli, wymiana zdań i BUM - worek na głowę.

POZDRO&RESPEKT
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
o wlasnie od 12 lat wprowadzic traktowanie na rowni, a nie potem taki lepek ma 400 przestepstw na koncie i huj sie z nim da zrobic bo jest maloletni
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Zeby wprowdzic kare smierc trzeba by udoskonalic polskie prawo. Bo pomyslcie bedzie jak w ameryce, 14 letni chlopak skazany na kare smierc za zabicie rowiesnika, nawet interwencja papieza nie pomogla, chlopak robi jeden zyciowy blad za ktory zaplaci zyciem 8O Pewnie umarl jako prawiczek.. :oops: Trzeba dac ludziom duga szanse
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
dalbys mu druga szanse jakby brutalnie zgwalcil, a potem zabil jakas panienke? czapa dla takich
choc jesli bylo to jakos przez przypadek czy cos w obronie to bez przesady kara smierci nie dla wszystkich i nie za wszystko, ale sa takie przypadki ze sie po prostu nalezy
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
co wam da kara smierci, poza zimna satysfakcja?? chce uslyszec choc jeden argument za.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Wg mnie kara śmierci powinna obobiązywać np. w takim przypadku: koleś zgwałcił i zabił 2 dziewczyny, wychodzi po 20 czy 25 latach i po miesiącu znowu gwałci i zabija - dla takiego "cześc pan" :!: Miał drugą szanse, jego pech - nie wykorzystał. "Life is brutal, and full of zasadzkas :twisted: "
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
a ja uwazam ze kary moglyby sie dodawac. za 2 gwalty 2x10 lat, 2 zabojstwa 2x20 lat; gosciu idzie do pierdla na 60 lat.
zareczam ze po wyjsciu nikogo nie zgwalci :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

taaaak, a jesli jest dozywocie to sie nie boisz bo se zawsze mozna posiedziec do usranej smierci za kratami

Ale masz szansę wyjść, sprawdź dane ilu skazanych w USA wyszło dzięki testom DNA. Jak Cię usmażą prądem, to tylko pośmiertna rehabilitacja Ci zostaje.

Ostatnia sprawa z Polski. Na policję przyszedł Ukrainiec i zeznał, że obywatel X.Y (Polak) chciał mu zapłacić za zabicie sąsiada, po złożeniu zeznań się rozpłynął (lub wrócił do siebie ) X.Y. włóczony był po sądach trzy lata, wydał kupę forsy na adwokata, spędził parę miesięcy w areszcie, zanim sąd uznał, że właściwie to g... wiadomo i nie można na tak bzdurnej podstawie kogoś skazać.
W Polsce to nie Discovery Chanel, jak w Staliniźmie "zeznanie jest najważniejsze", choćby prawa fizyki, chemii czy biologii twierdziły inaczej (o ile ktoś je zrobi i nie spieprzy zebrania dowodów)
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Co do mojej wypowiedzi-popieram karę śmierci tylko w wyjątkowych przypadkach-Gdy zbrodnia jest ciężka,sprawca absolutnie oczywisty.Nie za kradzież np.jabłka.Poza tym nie podoba mi się to całe pieszczenie się z bandytami.Im odsiadka życia nie rujnuje,mają w pierdlu dobre warunki,a poza tym jaki RESPECT zyskują w swoim środowisku.W dupę dostaje normalny człowiek,który usiłuje się bronić.Studiuję prawo i gdy porównuję to,czego się uczę z tym,co się dzieje,to krew mnie zalewa.Stąd może i te wypowiedzi o krucjacie.Trochę za bardzo się wku...łem.Ja nie,ale na pewno w końcu ktoś to zrobi. :evil:
J.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
W 100% zgadzam sie z Yakiem :!:
Wreszcie ktos,kto umie argumentowac.

W Stanach jest tak,ze kary sie sumuja(tam czasami wychodza takie dziwadla,jak 200 lat itd.,ale nic).To jest dobry system,bo wtedy przy takich zbrodniach jak gwalt czy morderstow,nawet jesli koles wyjdzie,to bedzie w bardzo "podeszlym" wieku.

Poza tym ten przyklad podany przez "bachen'a" o tym chlopakuw Stanach jeszcze bardziej przekonuje mnie,ze kara smierci jest przesadnie surowa kara.Primo: co daje zabicie mordercy np. rodzinie ofiary? Tylko satysfakcje.Ale nie przywroci to zycia osobie,ktora zginela.
Secondo: trzeba ludziom dac druga szanse,poza tym moze sie przeciez stac,ze ktos zostanie skazany,mimo,ze przestepstwa nie popelnil.
Ludzie nie powinni przyjmowac nigdy roli kata i decydowac o zyciu lub smierci innych ludzi !
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

kara śmierci powinna obobiązywać np. w takim przypadku: koleś zgwałcił i zabił 2 dziewczyny, wychodzi po 20 czy 25 latach i po miesiącu znowu gwałci i zabija - dla takiego "cześc pan" :!: Miał drugą szanse, jego pech - nie wykorzystał. :twisted: "

I to jest w miare rozsądny pomysł, 20 lat ciężkich robót a jak to nie pomoże no to koniec :twisted: Wyrok kary śmierci powinien zapadać tylko w takich przypadkach, ale mordując dany cieć powinnien wiedzieć że jego może spotkać to samo.

Ludzie nie powinni przyjmowac nigdy roli kata i decydowac o zyciu lub smierci innych ludzi !

No właśnie Piaba, ja to wiem, Ty to wiesz ale co z tymi którzy zabijają na ulicy bez żadnego powodu, ot tak...
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
ano kara smierci daje to, ze to i tak juz biedne panstwo nie bedzie bulic za utrzymanie tego typa przez kilkadziesiat lat
tak wiadomo ze resocjalizacja to bajka w wiekszosci przypadkow
  • 0

budo_zatara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
a propos resocjalzacji przypomniał mi się dowcip:
przychodzi psycholog do więźnia i rozpoczyna program resocjalizacji od prostego ćwiczenia:
- ja zacznę opowiadać bajkę a ty ją dokończysz - tłumaczy psycholog i mówi - babcia i dziadek posadzieli rzepkę
a na to więzień:
- rzepka odsiedział swoje a potem załatwił babe i dziada

resocjalizacja w więzieniach na pewno nie jest skuteczna - wręcz przeciwnie, to wlaśnie w więzieniu oprychy uczą się swojego "fachu".

a co do kar - sumowanie wyroków to świetny pomysł o ile oczywiście zdolność orzekania o winie znacznie się polepszy.

i ostania sprawa - do jasnej anielki więzienie to powinno być wieźienie a nie wczasy. śmiecie powinny czuć że to ma być kara a nie nagroda.
WPROWADZIĆ CIĘŻKIE ROBOTY :evil:
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

No właśnie Piaba, ja to wiem, Ty to wiesz ale co z tymi którzy zabijają na ulicy bez żadnego powodu, ot tak...


Dlatego takich ludzi sie zamyka i izoluje od spoleczenstwa i to jest najlepsza kara.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

ano kara smierci daje to, ze to i tak juz biedne panstwo nie bedzie bulic za utrzymanie tego typa przez kilkadziesiat lat


MAdhornet,nie podchodz do tego tak rozszczeoniowo! Przeciez nie mozna zabijac wiezniow tylko,zeby panstwo mialo wiecej kasy.Kasy w Polsce nie ma,bo niektorzy ministrowie chowaja pieniadze z budzetu swojego resortu do kieszeni.Zeby zabijac ludzi dla kasy,to juz jest naprawde zalosne.Znizylibysmy sie wtedy na poziom platnych mordercow.


  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Uuups,zapomnialem zakonczyc cytat.Od akapitu jest moja wypowiedz.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

ano kara smierci daje to, ze to i tak juz biedne panstwo nie bedzie bulic za utrzymanie tego typa przez kilkadziesiat lat
tak wiadomo ze resocjalizacja to bajka w wiekszosci przypadkow

slabiutki argument...oto kontrpropozycja: nie mordujemy wiezniow tylko prywatyzujemy wiezienia i tak ustalamy przepisy zeby mogly stac sie dochodowymi. dzieki temu sytuacja sie odwraca. jestesmy na wiezieniach do przodu a nie do tylu i na ew. karze smierci bysmy tracili :roll: poza tym tak jak mowi piaba: mordowac kogos z tego powodu iz zal nam kapusty na jego utrzymanie jest dosyc niska pobudka. ja takich na przyklad nie mam i czulbym sie wrecz upokorzony taka propozycja.
slucham dalej: co daje kara smierci?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024