Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest naprawdę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?
swiete slowa Dacheng powiada, swiete :) poklon
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?
Dacheng pisze:

Natomiast zdarzalo mi się zetknąć z informacjami o parterze w chińskich systemach, ale parterze w drugim ze wspomnianych wyżej znaczeń, czyli nie rozporacowywaniu parteru na zasadzie jak bjj, jako głównego zagadnienia, ale odnoszącym się do systuacji, gdy było się rzuconym, czy następuje przewrócenie obydwu przeciwników. Wspomniany wyżej styl psa się w takich sytuacjach wręcz specjalizuje, i można powiedzieć, że ma sytuacje "parterowe" dokładnie rozpracowane. Tyle, że to nie jest taki parter o jakim myślimy, gdy mowa o np. bjj. Z tego co wiem to w wielu róznych chińskich systemach zawarte didangquan, czyli "turlanie po ziemi", czyli umiejętności zachowania w takich sytuacjach i powrotu do stójki.


może by ktoś wrzucił parę filmików z charakterystycznymi dla stylu plsa akcjami w parterze.
Wtedy można było by się jakoś do tego odnieść , a napewne wielu forumowiczów było by zainteresowanych we wzięciu udziału w rzeczowej i kulturalnej dyspucie wśród życzliwych sobie osób - co wielokrotnie już na tym forum miało miejsce :)

KrzysT dziwi się:

O mamo, ktoś u nas robi bjj?


a może ktoś od nas robi yiquan? - wszystko zależy od punktu widzenia i od tego z czym bardziej się utożsamiamy i jaki system ze względu na lepsze dopasowanie się do naszego systemu psychomotorycznego ma większy wpływ na to w jaki sposób walczymy.


Albo zorro wie coś o czym ja nie wiem



Tak jest, zorro wie o czymś o czym ty nie wiesz, a wie o tym z dosyć wiarygodnego źródła.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

może by ktoś wrzucił parę filmików z charakterystycznymi dla stylu plsa akcjami w parterze.


Na poczatku lat 80. gdzieś tak wtedy gdy "Wejście Smoka" weszło na ekrany, w TVP pokazano dokumentalny film o chińskich sztukach walki, gdzie można było zobaczyć m.in. styl psa. Niestety w tamtych czasach o video było trudno. Tak w skrócie: dużo tam bylo kopnięć i podcięć z pozycji leżącej.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?
Hmm jak bym coś sobie przypominał o tym filmie ale stylu psa jakoś nie mogę sobie przypomnieć , ale bardzo utkwiła mi w pamięci scenka gdzie młodzy wushowiec próbował wprawić w ruch całą masę piłek zawieszonych na gumkach - nie jestem jednak pewien czy mówimy o tym samym filmie.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

Tak jest, zorro wie o czymś o czym ty nie wiesz, a wie o tym z dosyć wiarygodnego źródła.


Zorro, jeżeli jest tak jak piszesz - że ktoś z bjj uzupełnia to yiquanem, to ja się tylko cieszyć mogę. I... namawiać tego kogoś, coby się ujawnił :)
Bo z przyjemnością bym się pokulał z kimś z własnej szkoły. Na cholerę mam szukać sparringpartnerów poza własnym podwórkiem ;)
Tyle, że przyznaję, że mnie zaskoczyłeś, bo... takich, co robią kicka, capo, boks czy judo, to wiem, że mamy. Ale że ktoś robi bjj - nie. A swoją szkołę znam, wydawaje mi się, nieźle (choć jak widać nie tak dobrze jak mi się wydaje ;) )

K.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

Tyle, że przyznaję, że mnie zaskoczyłeś, bo... takich, co robią kicka, capo, boks czy judo, to wiem, że mamy. Ale że ktoś robi bjj - nie. A swoją szkołę znam, wydawaje mi się, nieźle (choć jak widać nie tak dobrze jak mi się wydaje )


ustalmy jednak że to my mamy gostka co robi yiquan a nie na odwrót.
Co do znajomości swojej szkoły to chyba nie możesz jej znać bardzo dobrze bo duża część działalności dachenga to seminaria- ale tu mogę się mylić bo akurat z wami nie ćwiczę.
Czy się z nim pokulasz to nie wiem, jak się dowiem to ci powiem, on raczej na tym forum nie działa - działa bardzo ale to bardzo sporadycznie na innym, może ma za mało czasu bo jak ktoś łączy Gracie Jiu Jitsu z czymś co tak pożera czas jak yiquan to ma się mało czasu na cokolwiek.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

Hmm jak bym coś sobie przypominał o tym filmie ale stylu psa jakoś nie mogę sobie przypomnieć , ale bardzo utkwiła mi w pamięci scenka gdzie młodzy wushowiec próbował wprawić w ruch całą masę piłek zawieszonych na gumkach - nie jestem jednak pewien czy mówimy o tym samym filmie.


tia ale jak Jet Li w młodości wyglądał - to wypadałoby wiedzieć - :wink:
rzeczywiście jest film dokumentalny - paskudna kopia (takom mam :) ) gdzie Jet li prezentuje swój styl bodajże Meteor fist czy jakoś tak, własnie piłeczki na gumkach :) , nawet Baguazhang potem się sie uczy :wink:
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

ustalmy jednak że to my mamy gostka co robi yiquan a nie na odwrót.


Whatever ;)
Jeśli chodzi o mnie, to kwestia stylowości wisi mi kalafiorem ;)
Natomiast jak rozumiem jego głównym stylem jest bjj. Też pięknie ;)

Co do znajomości swojej szkoły to chyba nie możesz jej znać bardzo dobrze bo duża część działalności dachenga to seminaria- ale tu mogę się mylić bo akurat z wami nie ćwiczę.


Powiedzmy tak - jeżeli człowiek, o którym mówisz jeździ na obozy i był chociaż raz w Warszawie i nie jest z grupy totalnie początkującej, to powinien mnie kojarzyć. Ja dość czynny treningowo jestem wbrew pozorom ;)

Czy się z nim pokulasz to nie wiem, jak się dowiem to ci powiem, on raczej na tym forum nie działa - działa bardzo ale to bardzo sporadycznie na innym, może ma za mało czasu bo jak ktoś łączy Gracie Jiu Jitsu z czymś co tak pożera czas jak yiquan to ma się mało czasu na cokolwiek.


Oj prawda :(

Pozdrawiam,

K.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

tia ale jak Jet Li w młodości wyglądał - to wypadałoby wiedzieć


żebyś ty wiedział ile ja lat miałem jak widziałem ten film to za pamięć tego zdarzenia byś mi chyba nową bmkę ufundował :wink:
ja generalnie patrzyłem na ten film bo ubzdurałem sobie że będzie to film z Bruce Lee ha ha ha .
pamiętam że z powodu nieobecności w nim mego uwczesnego idola byłem bardzo ale to bardzo rozczarowany a mój bardzo młody umysł ocenił wówczas ten film jako nudny.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?
A my mamy gostka co ćwiczy Bjj i zaczął ćwiczyć u nas... nic nadzwyczajnego w tym nie widze...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?

Ekhem - po prostu super- ciekawa teoria... :X Przepisuję się na KF- jeśli to prawda :wink:


trzymam za słowo - przyjdź do którejś sekcji Leung Ting WT (adrsy na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) i poproś żeby instruktor pokazał o co hodzi z walką na kilku łebków - zadawaj ptyania bądź krytyczny, ale nie krytykanckji

myślę że nie tylko w tych sekcjach Cię o tym przekonają
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest naprawdę?
A ja zapraszam wszystkich do nas :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024