Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Jestem pod wrażeniem widziałem dziś plakat, że w Warszawie zaczyna działać sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki... wiecie coś na ten temat - ćwiczą chyba na Elektoralnej czy Orlej w wtorki i czwartki chyba o 19.30. Koniecznie musze to zobaczyć.

Jak ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o info.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
No prosze :) "niechińskie kung-fu" nareszcie w stolicy :D
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Czy ktoś już był i widział zajęcia ?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Eee... da ktoś namiar??

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
tel: 0-800-PASZ-WKF :)
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Wczoraj zerwałem plakat i zajęcia odbywają się w Zespole Szkół na ulicy Elektoralnej, wejście od Orlej (to przy Bankowym) we wtorki i czwartki o 19.30.

Cholernie jestem ciekawy?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
To jak znalazł dziś... tylko gówniana sprawa, dziś to nie dam rady :( Może w czwartek :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Ja idę dzisiaj.... :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
I jak wrażenia? Bo dla odmiany dziś ja się wybieram, i chyba wolałbym wiedzieć czego się spodziewać :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
No dobra, trzy słowa na temat, skoro Dragon wymiękł i nie chce sie podzielić informacjami ;)

Trening jak trening, prosiłbym uprzejmie o niewiązanie PASZW z kung fu. Najpierw standardowa zupełnie rozgrzewka kondycyjno - wytrzymałościowa, jakieś bieganie i skakanie, dla mnie lipa. Potem sporo ćwiczeń na brzuch - zrobiłem przez grzeczność, ale na dłuższą metę stanowczo bym odmówił współpracy - zbyt cenię swój kręgosłup lędźwiowy. Sporo łażenia na kolanach. Znów minus, łazić na kolanach to sobie można po macie, a nie po parkiecie.

Trening, kilka całkiem klasycznych kopnięć, a dalej to ja bym to nazwał najbardziej chyba aiki-jitsu. Kombinacje technik zaczynajace się od standardowego bezsensownego i niewystępującego w przyrodzie ataku (cios prosty w przód) z krokiem. Wszystkie techniki jak na mój gust przekombinowane, ale ja jestem silnym zwolennikiem prostoty, i dla mnie przekombinowane jest wszystko czego nie jestem w stanie zrobić +/- dobrze po dwóch - trzech powtórzeniach. Zabawne dla mnie było mocno, kiedy już po sprowadzeniu przeciwnika do parteru i zapięciu duszenia następowało zwolnienie chwytu i przejście do jakichś dźwigni na nadgarstki. W kilku punktach się nie zgadzałem z prowadzącym, który sprawiał wrażenie człowieka który nie sparował nigdy z kimś spoza własnej szkoły. "I teraz przeciwnik nie może już nic zrobić", powiedział zapinając gościowi na podłodze duszenie zza pleców, i oplatając mu korpus nogami. Nie omieszkałem wyprowadzić go z błędu, wychodząc mu bez większych problemów z tego duszenia. Dźwignią na staw skokowy poznaną na III zlocie VB :D

Prowadzący zajęcia w obyciu przypominał trochę Renshi Ciećwierza. Ci co znają - więdzą o co chodzi ;)

Wracając raz jeszcze do materiału treningowego - prowadzący specjalnie dla nas "ustawił" trening tak, żeby nam się spodobało i żeby pokazać bogactwo technik. Techniki obejrzeliśmy, i powiem szczerze że nie zobaczyliśmy niczego, czego do tej pory nie byłoby gdzieś indziej. W znacznej części było to niestety rzeźbienie w klocku :(

Porównania Pszczyńskiej do RT są na oko nie na miejscu. Jeśli miałbym kogoś wysłac w jedno lub drugie miejsce, to PASZW jednak wygląda sensowniej niż RT. Ale gdybym miał zamiar trenować coś w ten deseń, to w te pędy pognałbym do Martiusa. Już wolę Modern Jiu Jitsu z pierwszej ręki :)

Ogólne wrażenia: :roll:
Ja tam nie wracam.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Jeden smaczek jeszcze - magiczna technika którą jak zobaczyłem to chciałem po prostu powiedzieć "dowidzenia" i wyjść. Neutralizacja ciosu prostego w przód, dla jasności - zadawanego RĘKĄ, za pomocą wysokiego obrotowego kopnięcia ściągającego (ogon smoka?), a po zablokowaniu uderzenia w ten dość niecodzienny 8O sposób - lowkick 8)

Cud miód malina.
Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
ROTFL!!!!!
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
8O ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moze sie tam przejde w przyszlym tygodniu jesli beda zajecia, to trzeba zobaczyc na wlasne oczy :)
Bog zaplac za relacje :wink:
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Kazama, a ty jestes w Warszawie?

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Bede od jutra, az gdzies do 4.
Jesli beda w tym czasie u ciebie tr. i da sie wpasc to z przyjemnoscia odwiedze (mialem do ciebie napisac ale mnie uprzedziles) :wink:
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Sorrki - ale mi się tam podobało, żałuję że nie mogłem być w czwartek - moim skromnym zdaniem jest sporo ciekawych i interesujących technik sprowadzających partnera do parteru no i trzyma w nim - zobaczę co będzie się działo dalej na razie mam zamiar trochę pochodzić. Gościu ma dobre nogi i silne robi z nimi co chce i nie chciałbym się znaleźć w ich pobliżu. Wie po prostu do czego służą. Jak na mój gust to sporo zmiękczeń przeciwnika i szokingów. Ogólnie oceniam pozytywnie Pozdrawiam.

Wpadnę jeszcze tam po Świetach.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
W soboty mamy grapling na 15.00, tylko bys musial zadzwonic zeby sie umowic, bo samemu na te sale ciezko trafic.

W poniedzialek i wtorek jest trening na Inflanckiej na 21.00. Miedzy swietami a sylwestrem nie trenujemy.

Pawel Drozdziak
Shidokan Warszawa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Dzięki postaram się wpaść....Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Przeczytałem to co napisałem, i chyba dokonam pewnych korekt, żeby wymowa była jasna.

Nie obejrzałem całego materiału jaki oferuje pszczyńska, bo na jednym treningu się nie da. To, co prowadzący "oferował" jako interesujący materiał żeby "złapać bakcyla" - podobało mi się częściowo. Większość kombinacji technik była całkiem niepotrzebnie skomplikowana - ale tutaj, to już co kto lubi. Obstawiam że 70% tego co było pokazane na treningu być może da się wykonać w rzeczywistym sparringu. Po przetrenowaniu kilkadziesiąt/set razy. Część technik wzbudzała obawy jeśli chodzi o zdrowie psychiczne nauczyciela. Obrotówki blokującej uderzenie proste ręką dłuuuugo nie zapomnę. Ale to wszystko to pryszcz. Materiał jaki jest taki jest, nauczyciele są różni. Ten tutaj w warszawskiej pszczyńskiej trzyma się ściśle wyuczonych gdzieś technik. Ja zdecydowanie wolę treningi u Pawła, który specjalnie się nie przyczepia jak coś czasem zrobię po swojemu 8) chyba że to robię bez sensu, o czym się zwykle mniej lub bardziej boleśnie przekonuję :oops: . Co jednak trzeba zaznaczyć zdecydowanie - bo w odróznieniu od materiału treningowego który może pasować albo nie, pewne podstawy są wspólne dla wszystkich bez wyjątku:
* dużo było łażenia na kolanach po podłodze
* sporo ćwiczeń na brzuch rujnujących kręgosłup lędźwiowy
no i na koniec "grzech śmiertelny"
* rzuty wykonywane na parkiet
Jak ktoś nie ma szacunku dla własnego ciała, niech sobie tam ćwiczy.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dragon_m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Warszawie
Ja i tak pochodzę i zobaczę jak to będzie się rozwijało, jak już mówiłem podobało mi się. Ale masz racje po jednym treningu nie da się wszystkiego zobaczyć. Dlatego postanowiłem pochodzić i spróbować. Jak mi nie będzie pasowało to po prostu zrezygnuję.
Pozdrawiam. Zobaczę jak to po Świętach będzie wyglądało a na razie Zdrowych i Wesołych Św.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024