Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy na stażu można sie wiele nauczyć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?
robie bledy to fakt ale wiaze sie to z tym ze po polsku prawie nie mam okazji pisac. Chyba mimo wszystko i tak w miare dobrze pisze. Ciekawe czy ty cwaniaczku tak dobrze wladasz obcymi jezykami. Widzac jednak ze w twoim profilu masz napisane Stolyca nie musze zadawac wiecej pytan wszystko jest jasne.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Wątpię w to, że można nauczyć się czegoś od człowieka prowadzącego staż. Trzy dni treningów to trochę za mało na to, żeby dobrze się nauczyć bodaj jednej techniki...


O! Rany! A moze bys tak wysadzila nosa poza swoja federacje? Tam robia takie rzeczy, ze sie twojemu mistrzowi nie snilo :P

Juz nie mowie o tym, ze pozadanie uczenia sie ciagle nowych technik, jest oznaka, ze nie rozumiesz podstawowej rzeczy - na stazach uczysz sie nowego podejscia do pewnych podstrawowych ZASAD aikido. Celem stazu na pewno nie jest uczenie sie nowych technik :nie: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Od technik to jest na co dzien twoj instruktor, shihani na stazach, nawet gdzie sie klebi tlum, pokazuja jak cwiczyc pewne wspolne idee ktore mozna znalesc w duzej ilosci technik.
Podam przyklad dla ilustracji: jak wykonac irimi przy ataku zlapania za ramie, przy atemi na twarz, przy ataku bokenem, tanto, czy przy dwoch atakujacych. W tym momencie techniki maja kompletnie drugorzedne znaczenie. Co sie liczy - to jak sobie radzic w takich roznych sytuacjach wykonujac ten sam element - irimi.

Nawet fakt, ze sensei nie poprawia cie, i kaze robic 15 minut ta sama technike, to tez pewna wskazowka, ze na razie, na poziomie ktorym jestes, zadne poprawianie nic nie da, musisz po prostu cwiczyc zeby udoskonalic to co umiesz. Poprawianie bez przerwy szczegolow technicznych jest z punktu widzenia pedagogiki bledem poczatkujacego instruktora. Cwiczacy, w zaleznosci od swojego doswiadczenia i zdolnosci pome na raz przyjac jeden lub 3 szczegoly i potem musi miec czas zeby to przecwiczyc chociaz w sposob ogolny, zeby zapamietac to po stazu. Zasypanie go cala masa szczegolow nie ma kompletnie sensu bo zagubi sie i nic nie wyniesie. A celem stazu jest zapamietanie w pamieci "dlugiej", zeby po latach mogl nastapic "klik" i przypomina sie ZASADA ktora mozna wszedzie zastosowac(jak np przemieszczanie sie bez przerwy) .
W SW gdzie sa sparringi, ta role spelniaja sparringi zadaniowe - cwiczy sie JEDNA rzecz. :lol:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Osobiście byłam jedynie na 3 stażach w tym na dwóch ćwiczyłam:z senseiem Hoffmannem,Pasaclem Durchon,Philippem Orban.
Moim zdaniem można się sporo nauczyć :) Ale słyszałam wiele wypowiedzi,że wprost przeciwnie. Jak to w końcu jest?

Staże różnią się ilością miejsca na macie, poziomem nauczycieli, poziomem uczestników i zawartością merytoryczną. :idea: :!:

Te staże, na których byłaś to staże kameralne prowadzone przez 5 danów. :!: Na poziom nie powinnaś narzekać, na miejsce na macie też nie, a z senseiami miałaś kontakt, z każdym miałaś okazję poćwiczyć. :D Poza tym te staże były spójne z aikido, które jest w twoim klubie, więc przy małym stresie miałaś okazję poznać to, co twój sensei będzie mógł robić za kilkanaście lat. :D Same zalety! :!: :idea:

Kiedy ja nie narzekam wprost przeciwnie :wink: Uważam,że miałam naprawdę szczęście aby moje pierwsze staże były z takimi mistrzami :)
Racja racja :D Miałam okazje poćwiczyć :)

Ze staży warto korzystać! :!: Nie zaszkodzą, a jeśli chcesz, czegoś się nauczysz.


  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?
Jusi, blagam, naucz sie wycinac wypowiedzi ktore nie odnosza sie bezposrednio do twojej odpowedzi :roll: 8O bo trudno zrozumiec o co ci chodzi :oops:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?
Odp dla Prorocka:
Kiedy ja nie narzekam,wprost przeciwnie. Jestem naprawdę szczęśliwa,że moje pierwsze staże były z takimi mistrzami :)
No i miałam okazje poćwiczyć z senseiem Pilippem Orban :D
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Jusi, blagam, naucz sie wycinac wypowiedzi ktore nie odnosza sie bezposrednio do twojej odpowedzi :roll: 8O bo trudno zrozumiec o co ci chodzi :oops:

Przepraszam miałam małą awarie :(
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Jusi, blagam, naucz sie wycinac wypowiedzi ktore nie odnosza sie bezposrednio do twojej odpowedzi :roll: 8O bo trudno zrozumiec o co ci chodzi :oops:

Daj spokój Szczepanku, widać podpis Jusi jest odpowiedzią na mój post. :idea: Jusi mnie najwyraźniej podrywa. :lol: Fiodor zrugał ją za to, że się zakochała w swoim "prawdziwym senseiu", :roll: to znalazła lepszy cel dla uczuć. :twisted: :wink:
Buziaczki :oops: :roll:
Leszek
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Fiodor zrugał ją za to, że się zakochała w swoim "prawdziwym senseiu"

Kto zrugał, kto zrugał?
ja ją zachęcam jeszcze, rozchodzi się o to żeby nie ukrywała tego pod szyldem idealny sensei czy coś koło tego :)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Jusi, blagam, naucz sie wycinac wypowiedzi ktore nie odnosza sie bezposrednio do twojej odpowedzi :roll: 8O bo trudno zrozumiec o co ci chodzi :oops:

Daj spokój Szczepanku, widać podpis Jusi jest odpowiedzią na mój post. :idea: Jusi mnie najwyraźniej podrywa. :lol: Fiodor zrugał ją za to, że się zakochała w swoim "prawdziwym senseiu", :roll: to znalazła lepszy cel dla uczuć. :twisted: :wink:
Buziaczki :oops: :roll:
Leszek

Nie no pewnie :wink: Prorock mi się od dawna podoba, w końcu jest prawdziwym aikidoką :) :wink: No i mężczyzna ;P
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Fiodor zrugał ją za to, że się zakochała w swoim "prawdziwym senseiu"

Kto zrugał, kto zrugał?
ja ją zachęcam jeszcze, rozchodzi się o to żeby nie ukrywała tego pod szyldem idealny sensei czy coś koło tego :)

Pff....Jak to zachęcasz?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Pff....Jak to zachęcasz?

Miłość platoniczna nie jest zła. 8) Wszystkie nastki tak mają na widok senseia.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Pff....Jak to zachęcasz?

Miłość platoniczna nie jest zła. 8) Wszystkie nastki tak mają na widok senseia.

Eh...Więc weź pod uwagę,że ja jestem wyjątkowa :wink:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Eh...Więc weź pod uwagę,że ja jestem wyjątkowa :wink:

Tia, za ileś lat będziesz miała dzieci, męża, albo żonę (jak tam wolisz) będziesz pracowała (chyba że wygrasz w toto) i taka to będzie wyjątkowość. :wink: Ileż ja słyszałem takich zapewnień.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?


Eh...Więc weź pod uwagę,że ja jestem wyjątkowa :wink:

Tia, za ileś lat będziesz miała dzieci, męża, albo żonę (jak tam wolisz) będziesz pracowała (chyba że wygrasz w toto) i taka to będzie wyjątkowość. :wink: Ileż ja słyszałem takich zapewnień.

Wobec tego...przekonamy się :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Nie no pewnie :wink: Prorock mi się od dawna podoba, w końcu jest prawdziwym aikidoką :) :wink: No i mężczyzna ;P

Serce roście. Fajnie być obiektem uwielbienia nastolatek. :D :oops: Mam nadzieję, że to zaraźliwe i reszta forumowych piękności też ujawni swój afekt do mnie. :wink: :oops: :idea:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?
Ależ Prorocku kofany do takiego aikidoki jak Ty wszystkie się kleją :wink:
Ten uśmiech,te oczy,ten wdzięk ah... :oops: :wink: :)
  • 0

budo_berti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?
ale króliczek to wogóle nie podrywa ej Smile co ty o tym sądzisz?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Ależ Prorocku kofany do takiego aikidoki jak Ty wszystkie się kleją :wink:
Ten uśmiech,te oczy,ten wdzięk ah... :oops: :wink: :)

Ech, nawet jak się kleją, to tylko w wyniku zastosowania makijażu, 8O :roll: :idea: czasami po ćwiczeniu z taką dziewuszkami na macie przez miesiąc nie można sprać szminki z mankietów judogi. :oops: :P :wink:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

ale króliczek to wogóle nie podrywa ej Smile co ty o tym sądzisz?

Berti czemu? :wink: Kiedy Prorock jest naprawde uroczy :wink:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy na stażu można sie wiele nauczyć?

Ależ Prorocku kofany do takiego aikidoki jak Ty wszystkie się kleją :wink:
Ten uśmiech,te oczy,ten wdzięk ah... :oops: :wink: :)

Ech, nawet jak się kleją, to tylko w wyniku zastosowania makijażu, 8O :roll: :idea: czasami po ćwiczeniu z taką dziewuszkami na macie przez miesiąc nie można sprać szminki z mankietów judogi. :oops: :P :wink:

Buah :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024