Skocz do zawartości


Zdjęcie

Może kupię sobie BearClawa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Dla mnie zaletą broni takich jak BearClaw i La Griffe jest ich względnie płytka penetracja, wynikająca z małych rozmiarów i kształtu ostrza, który determinuje sposób w jaki zadaje się ciosy - czyli cięcia i haczenia, a nie pchnięcia. Żyjąc w naszym państwie warto starać się nie zabić przeciwnika, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Nie jest to idealna broń, ale myślę, że sprawdzająca się w warunkach miejskich, w polskich realiach. W skuteczności ustępuje dłuższym nożom i pałkom, bo został stworzony do obrony przed przeciwnikiem silniejszym bądź liczniejszym, a nie uzbrojonym. Osobiście wolałbym chyba teleskopa, ale ten jest nielegalny. Stąd pomysł kupna ostrza łączącego właścwiwości necka i kerambitu.
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Kup tego bear clawa i nie daj się wciągać w zbędne dyskusje przypominające karate vs judo.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Szczerze mówiąc, chętnie poczytam, co do napisania o tego rodzaju nożach w samoobronie mają forumowicze.
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
John, sprawdz tez SPOT firmy Spyderco.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Dziś miałem dość nieprzyjemną sytuację, której konsekwencją mogło być (ale na szczęście nie było) spotkanie z kilkoma większymi ode mnie kolesiami. Widziałem i wymieniałem zdanie tylko z dwoma, ale spodziewałem się, że ich kumple są w pobliżu :? . Tak sobie pomyślałem, że nie czułbym się pewnie, wyciągając BearClawa. Wolałbym jednak coś większego... :twisted: Ale i tak pewnie go sobie kupię. :wink:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
:?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Możesz wyrazić się jaśniej? :-)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
heheh :) w sumie to nie powienienem sie czepiać, twoja sprawa co sobie myślisz, więc ogranicze sie jednak do skrzywienia tylko :)
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Chyba domyśliłeś się, że jestem jedną z tych osób, które nie lubią, gdy ktoś przy nich krzywi się bez słowa. :-) Po prostu nie widzę powodu takiej reakcji. Ale skoro nic nie mówisz, to ja nie będę tego powodu szukał. :-)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
wiec najpierw czemu bear claw a nie la griffe - bo ma wieksze ostrze , bo ergonomiczny jest i lepiej mi lezy w dloni niz kawalek blachy
ciezki ? - tak - ael mi nie wadzi a te PASKUDNE (a jakie wygodne w uchwycie ....) okadziny mozesz sobie zdjąć i bedizesz mial blache jak emersonową ..... a pozatym blacha jest trudniej pchac bo ma wieksza krzywizne a bearclawem sie da - wiec bear claw nie blacha - pomijam juz róznice cen
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
BC przyjechał do mnie wczoraj, trochę potestowałem go w kuchni na surowym mięsku owiniętym w skórę i po tym, co on z nim zrobił po jednym mocnym cięciu coś mi się wydaje, że ta dyskusja trochę przypomina spór o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia. :D

Według mnie jako backup albo last chance, czy jak to nazwiecie, albo też nóż dla baby jest BEZ ZARZUTU. Nie chciałbym się z nim spotkać w zwarciu :twisted:

A marketing i moda... Hmm, obie rzeczy nie pojawiłyby się i nie kwitły tak obficie (dotyczy to też ogólnie kerambitów), gdyby te maluchy jednak nie były tak PODSTĘPNIE skuteczne.

A poza tym... moja żona mówi, że jest SŁODKI, a to coś znaczy, wierzcie mi :D

Respect
DomR
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Właśnie trzymałem dzisiaj w ręku "niedżwiadka" oraz S&W i chyba się zdecyduję na ten drugi! Jest lżejszy od Bear Clawa o jakieś 30-40%, ładnie leży w ręce i ma lepszą stal- 440 w porównaniu do niezwiedziej AUS6 (odpowiednik 420). Skad wasze negatywne opinie o S&W? Czy wiecie coś, o czym ja nie wiem? ;)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Jezeli chodzi o samoobrone to trudno mi sie wypowiadac. Od siebie moge tylko go polecic. Sluzy dobrze (do innych zadan takze - pieknie kroi warzywa :) ), latwo sie tepi, ale latwo tez go naostrzyc. Emersona nie trzymalem w rece, ale chyba wole okladziny (zapewniaja pewny i wygodny chwyt), czyli BC. Sklonie sie tez na podkreslenie slow WAR-a, ze jezeli wiadomo czemu ma sluzyc to po co przeplacac. A jako neck, no coz... Zabieram go do lasu, gdy ide na silke albo pobiegac i jakos nie narzekam na niewygode, ani ciezar.
No i bardzo wazny argument: Podoba sie kobietom :wink: (moja narzeczona tez twierdzi, ze jest 'sliczniusi'. Nawet chciala mi go podebrac).

Pozdrowki!
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Witam wszystkich bardzo serdecznie :D

zamiast Bear Claw'a wolalbym cos mniejszego :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale takie malenstwo nie wiem czy nie lepiej zrobic samemu

pozdrawiam
qkiel
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Fajne maleństwo... Ale bearclaw jest tańszy i ma więcej zastosowań. Nie wyobrażam sobie cięcia czegokolwiek czymś co ma długość mojego kciuka :)
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
czy ja wiem czy mniej??? nosze takie maleństwa i wielokrotnie przydaja mi się do róznych czynności-powiedziałbym ze odruchowo po nie sięgam a dopiero jak potrzebuję cos ukroic to wyciagam nóz.

kooniu
  • 0

budo_cz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
Witam. Też przymierzam się do kupna noża w USA. Trzeba wysłać prywatny post do tych, którzy je sprowadzają. Na nożu średniej klasy może być ponad 200 zł taniej.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
jakto ? wytlumacz ciut dokladniej jesli mozesz :twisted:
  • 0

budo_alabama31
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Może kupię sobie BearClawa?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ktoś tego szukał
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024