Skocz do zawartości


Zdjęcie

Frosts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Frosts
Bylem dzisiaj w sklepie mysliwskim (rog Narutowicza i Piotrkowskiej) i zobaczylem ciekawe noze (patrz obrazek ponizej).
Dołączona grafika

Cen dokladnie nie pamietam ale na pewno byly dwucyfrowe. Na klindze byl napis Frosts laplander (moglem cos pokrecic, bo patrzylem z daleka).
Ostrza w trzech lub czterech rozmiarach - rekojesci chyba takie same.
Czy ktos wie cos blizej na temat stali z jakiej wykonane sa te noze?
Rozumiem, ze okladziny trzeba sobie samemu zaimprowizowac albo w ostatecznosci owinac parakordem.
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts
Hej,
w 'Co nosicie' pokazałem piękny model Frosts Lapplander (mosiądz, bubinga wood) z takim właśnie ostrzem (stal Sandvik 12c27, bardzo czysta - b. mało fosforu i siarki - stal o parametrach pomiędzy 440a i 440c, parę opinii: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz =69). Nie jest to high-end, ale bardzo miły utility cutter, a 'bang for the buck' jest nie do pobicia.
Ostrze z 12c27 jest wystarczająco wytrzymałe na utility (a nie łom), ostre przez długi czas (musiałem podostrzyć po 2 tyg. codziennego używania 'w plenerze'), nierdzewne. Jak to ujął AdamD: można się onanizować CRK z S30V (zwłaszcza w drugim wcieleniu, jako John Rambo), ale za 40 $ trudno znaleźć równie miłe ostrze.
c.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts
Dziekuje, citizen, za odpowiedz. Tak mi sie wydawalo, ze lapplander bylo napisane przez dwa "p" ale nie bylem pewien. W sklepie mieli wlasnie takie nie oprawione noze (na stronie producenta wystepuja pod nazwa "ostrza"). Wydaje mi sie, ze ceny byly ok. 60 zlotych albo mniej.
Jesli tyle kosztuje to warto by chyba kupic sobie jeden taki noz do kolekcji.
Przy okazji podales tez link do noza EKA W11. Bardzo mi sie ten noz podoba i moze kiedys skusze sie na niego.
A tak wyglada (jesli ktos nie widzial).
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A teraz inne ujecie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ostrze ma 11 cm dlugosci a calosc 23 cm. Mialem go kiedys w dloni i swietnie w niej lezal.

No to jeszcze ostatni raz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts
Dzisiaj znow bylem w okolicach sklepu Jenot wiec wlazlem i obmacalem wszystkie cztery Lapplander'y. Wybralem model 115, zaplacilem 55 PLN i poszedlem do pracy.
Pierwsza czynnoscia, do ktorej uzylem nowego nabytku bylo pokrojenie kielbasy zwyczajnej zrobionej na goraco w ramach obiadku. Noz tnie bajkowo. Kajzerki pociachal rownie latwo. Nic wiecej do jedzenia nie mialem a do lasu daleko wiec dalsze proby musza poczekac.
Nie posiadam aparatu cyfrowego wiec zeskanowalem noz na biurowym "kombajnie" (Printer/Fax/Scanner/Copier) i chcialem zamiescic zdjecie ale z pracy nie mam dostepu do konta shell'owego a w domu od dwoch dni jest awaria sieci. Postanowilem wiec zamiescic gotowy obrazek noza wyszukany w Internecie. Oto jak wyglada:
Dołączona grafika
Noz ma calkowita dlugosc ok. 22 cm, grubosc ok. 2.8 mm a samo ostrze ma ok. 10 cm. Wysokosc ostrza ok. 22 mm a szlif ma 8 mm. Wszystkie wymiary zmierzone linijka biurowa (grubosc suwmiarka) wiec nie sa idealnie dokladne.
W sklepie mieli jeszcze model 90, 75 i ... nie pamietam. Ostatecznie wybralem ten, poniewaz mial najdluzsze ostrze.
Ma ktos pomysl na rekojesc i pochwe?
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Frosts
drewno i skóra... no bo chyba tak wypada, nie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024