Skocz do zawartości


Zdjęcie

noz uzytkowy 5" glownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

noz uzytkowy 5" glownia
od jakiegos czasu chodzi za mna fixed. szukam noza uzytkowego, "surwiwalowego" powiedzmy... nie chce jednak kupowac maczety, bo nie potrzebuje go do rabania - raczej do ciezkiego ciecia itp. wole by byl mniejszy, bardziej poreczny i lzejszy. cena gra tez duza role, bo mimo wszystko noza za >100$ nie bede chcial zajechac. do tego pochwa kydex, stal - moze byc weglowka + powloka antykorozyjna, moze byc nierdzewna, ale nie 420, czy aus6
moja analiza rynku: bk7 o wiele za duzy, becker companion 100$ ale jakis taki szeroki i "maczetowaty" srk o cal za duzy, fallkniven f1 niezly, ale mimo wszystko wolalbym cos agresywniejszego, fall s1 - wspanialy, idealny, ale cena... powyzej 600zl za klinge bez pokrycia i pochwe z kydexu, poza tym convex grind - nie mowie ze zle, bo po prostu nie wiem. czy przychodzi wam do glowy cos w ten desen?

idealne wyjscie - s1 z carbon v + powloka + cena srk
i prosze nie wyjezdzac mi z striderami i busse :)
pzdr
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
insteje jeszcze cos takiego jak bk10 ale juz bardziej podoba mi sie bk2 campanion, a jeszcze bardziej srk
pzdr
przepraszam za 'ciecie' postow, ale siedze przy komputerze, stukam i mysle...
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
Ja tam niebawem kupie fallkniven S1 i polecam go wszystkim! Trzymałem na razie go tylko w sklepie i jako nóż do surwiwalu jest super! Stal VG10, powłoka więc raczej nie jest konieczna. Full tang. Rączka niesamowicie trzyma się łapy. Nóż ma wyraźnie ciężar przeniesiony w kierunku ostrza. Bardzo gruba stal. Dosyć ciężki i dzięki temu mimo małych rozmiarów nadaje się do lekkiego rąbania. A convex to po prostu marzenie!!! Taką krawędź dużo trudniej jest uszkodzić przy cięższej pracy. Dodatkowo przy zastosowaniach kuchennych sprawdza się znakomicie. W nożach o grubszej klindze jest to świetne rozwiązanie bo taki szlif działa rozporowo i ostrze nie utyka w materiale. Krojenie np. miękkiego pomidora idzie bez problemu. Przykładowo BK7 mimo że ostry potrafi po prostu utknąć w połowie pomidora bo jest za gruby. Convex za to trochę inaczej się ostrzy. Technika jest taka jak w dawnych czasach (tak jak brzytwę).
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
pytanko - gdzie można zobaczyć go w sklepie (Fallknivena oczywiście)??
Ja znalazłem tylko Artemix,ale trochę mi "nie po drodze"...
Zastanawiam się MOCNO nad A1 (lub samym ostrzem - bo oferują takie i zrobię sobie customka).
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
Jezeli mialbym cos polecac z nozy ktore wymieniles, Fallkniven S1
jest swietnym nozem. Becker czy Cold Steel SRK tez sa niezle,
ale sadze ze stal VG10 rownie dobrze trzyma ostrze jak weglowki.
Mam zarowno Fallknivena S1 jak i SRK wiec mam porownanie. Stal VG10
jest nierdzewna wiec nie potrzebuje powloki ochronnej (choc S1 wystepuje tez w wersji czarnej) co zdejmuje obowiazek troskliwego dbania o ostrze.
Szlif convex moze poczatkowo sprawiac trudnosci przy ostrzeniu, jednak ja juz doszedlem do jako takiej wprawy. Posiadam rowniez Fallknivena F1, ktorego wymieniles i musze powiedziec, ze to najlepszy i najbardziej poreczny roboczy fixed jaki mam, choc zdaje sobie sprawe, ze do niektorych zadan moze byc odrobine za maly. Mojego S1 kupilem za niecale 500 PLN, ale bylo to prawie rok temu. Moge wiec spokojnie polecic
S1, a jesli udaloby ci sie go znalezc w granicach 500 zl to naprawde warto.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
fallkniveny sa switne, s1 mi sie bardzo podoba, ale nie powyzej 400zl, po szkoda mi bedzie jechac na takim nozu jak na osle
w artemixie s1 + pochwa kydex jest za 609zl
w military.pl srk jest za 390zl to dobra cena, zeby tylko byl o cal krotszy
jakies inne propozycje?
pzdr
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia

pytanko - gdzie można zobaczyć go w sklepie (Fallknivena oczywiście)??


Ja widziałem w sklepie Świat noży w Warszawie (na Marszałkowskiej koło pl. U Lubelskiej)

PS.

To jak wygląda na zdjęciu czy na półce to nic w porówniu do tego jak leży w łapie!!!!
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia

Mojego S1 kupilem za niecale 500 PLN, ale bylo to prawie rok temu.


Niestety cena tego sprzętu zależy od euro a nie od dolara jak w przypaku większości innych nozy... :cry:
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
Falknivena bodajze A1 mozna zobaczyc w sklepie z militariami na przeciwko od wejscia do Dworca Głównego we Wrocławiu.;] Lezy tam razem z SRK.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia

fallkniveny sa switne, s1 mi sie bardzo podoba, ale nie powyzej 400zl, po szkoda mi bedzie jechac na takim nozu jak na osle

Ale te noże właśnie po to są dobre, aby na nich jeździć!!!
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia

fallkniveny sa switne, s1 mi sie bardzo podoba, ale nie powyzej 400zl, po szkoda mi bedzie jechac na takim nozu jak na osle

Ale te noze wlasnie po to sa dobre, aby na nich jezdzic!!!


noo... tak, masz racje, ale nie mow ze srk czy bk7 nie jest dobry, a kosztuja rozsadnie, bo sa z weglowki - mi to wystarczy
poza tym s1 za >600zl przed gwiazdka nie kupie, a np. srk tak, a juz mnie swierzbia raczki :)

ktos moze chce sprzedac s1 po rozsadnej (czytaj: nizszej niz nowego) cenie? :)
pzdr
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia

[poza tym s1 za >600zl przed gwiazdka nie kupie, a np. srk tak, a juz mnie swierzbia raczki :)


Jak najpierw kupisz srk a potem s1 to srk pójdzie w odstawke albo na testy do kruszenia betonu.

Kup moze z pochwa ze skóry to bedzie taniej ze 50 zł.

PS. fall s1 to nie jest nozyk na półkę!!! Jak go kupisz to ewidentnie trzeba bedzie po nim jezdzic. Po to sie kupuje drozszy noz aby wiele przetwal... Bo po co komu Vg10, full tang i convex jesli to ma byc na połke?

PS2. VG10 z trwałych stali chyba najlepiej daje sie wypolerowac. Wiec pod warunkiem ze nie zlamiesz tego s1 to mozesz mu przywrocic pierwotne lub zblizone kształty.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
s1 z pochwa ze skory jest tanszy o ile pamietam o jakies 100zl
jeszcze kilka takich postow i poczekam z zakupami do stycznia - wtedy powinienem miec juz wystarczajace srodki na s1
pzdr
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
Ja sobie kupie z pochwa ze skóry i nie dlatego ze taniej. Ta pochwa jest akurat fajna bo siega do polowy raczki.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
w artemixie s1 ze skora i bez pokrycia za 489 zł
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
za pokrycie dopłacisz niepotrzebnie (chyba, że jesteś estetą :) ).
VG10 (laminowane zresztą) nie rdzewieje, a jeśli masz ochotę NAPRAWDĘ
używać tego ostrza to i tak porysujesz powłokę. Skandynawskie pochewki ze skóry słyną z estetyki i funkcjonalności.
Ja byłem prawie zdecydowany na SRK, dopóki nie zobaczyłem fallków.
No i odpuściłem i zbieram kasę...
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_rosomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
a co sadzicie o tym nozu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
SOG - X42 Field Knife
dlugosc ostrza 5.4"
waga 6.5oz
stal ostrza BG-42, Rc 59-60
a calosc za okolo 100 $.
Bardzo mi sie ten noz podoba i ciekawi mnie czy ktos z Was go uzywal. Materialy i wyglad przy tej cenie, naprawde zachecajace.
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
Rosomak oglądałem ten nóż i uważam że jest to najlepsza konstrukcja z obecnie produkowanych SOG'ów. Pomijając noże Bowie. Myśliwska kontynuacja Recondo. Moim zdaniem wart ceny. Dziwię się że jeszcze nikt o nim nie pisał. Trochę na forum było o Recondo i raczej negatywnie ze względu na przehartowaną stal w początkowej produkcji, zresztą to dwa różne ostrza. Magia stali BG-42 cena 540 zł i tradycja firmy SOG moim zdaniem robią z tego noża nizłą inwestycję dla ludzi z cieńszym portwelem.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz uzytkowy 5" glownia
recondo byl bardzo brzytki, field knife na moje to nie ma zachecajacego wygladu. w reku go nie mialem, o ile pamietam (siedze na terminalu textowym i nie obejrze go sobie teraz) ma bardzo wysoki plaski(?) szlif. odnosze wrazenie, ze mimo bg-42 szczyt wytrzymalosci to to nie jest. na chwycie zytel - kraton to moim zdaniem lepsze rozwiazanie. ogolnie brzytki, jakos dziwnie wyglada, dlugie ricasso, dziwny chwyt (ale czytalem ze dobrze lezy w dloni) jaka to ma grubosc? mniejszy s1 wazy troche wiecej. przeznaczenie wg sog: hunting, fishing, camping. 0 ciezkiej pracy. pochwa ze skory - f1 z taka pochwa jest tanszy, a s1 nieduzo drozszy. czy ktos uzywal tego noza i moze zweryfikowac moje gdybanie? :)

tak apropos pochwy. wydaje mi sie ze jakis uzytkownik tego noza byl tak niezadowolony ze standartowej, ze dorobil nowa, ale nie jestem pewien czy dobrze pamietam o ktorym nozu pisal. sprawdze - odpisze

ze wzgledow estetycznych wole f1
pzdr
tak naprawde to nie lubie pisac gdyban w takiej ilosci :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024