Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cravka jako podrzedny system walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
hehehe
arguing thru internet is like special olimpics
even if u win ur still a retard

wiec opcja ignoruj ON
albo ustawka na jakims ringu
rekawiczki sczeka wybranie zasad(albo i nie :) ) i wszystko sie wyjasni.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Oj Combat narobiles sobie wrogów swoją krytyką, przemysl to bo jak tak dalej pojdzie to pol forum da Ci ignora :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Mam pytanie:

JAK SIE MA TA DYSKUSJA DO TOPICA?
:)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Nijak ale za to jest ciekawiej.
  • 0

budo_cartoonkid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

Mam pytanie:

JAK SIE MA TA DYSKUSJA DO TOPICA?
:)

ma sie tak jak WPLYW ZYCIA ROZRODCZEGO MROWEK NA ROZWOJ KOLARSTWA W ZIMBBABWE:):):):):):):) POZDRAWIAM
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
To wszystko sie niedlugo skonczy turniejem walk vortalu budo :) , juz wystarczajaco duzo osob sobie wyzwania rzucilo, jeszcze troche i ogolnopolski turniej bedzie
  • 0

budo_thule
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sieradz

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Trenuje KM od niedawna ale chce powiedzieć, jedno szanowny panie Combat, to, ze w Szczecinie macie drogo to wasz problem, ja w Lodzi mam 3x1,5h treningi KM w tygodniu za 100 zloty, kazdy trenuje to co lubi i to co mu sie podoba, nie mozna porownywac sztuk walki, co jest lepsz to tak jakby pytac czy M16 jest lepsze od AK47. W kazdym sporcie, kazdej sztuce walki, czy kombacie sa wybitni zawodnicy i przecietni...a jak sie kolejny raz czyta zarzuty pod adresem poszczegolnych styli to glowa odpada...Puenta jest krótka, LUDZIE CWICZCIE SWOJE W DOBRYCH SEKCJACH I NIECH WAM TO SPRAWIA PRZYJEMNIOSC!!!-chyba nie szkolicie sie na mordercow...w zyciu rade da sobie kazdy czy to zapasnik czy kraver czy judoka...kazdy...i jak mowia zawsze kosa trafi na kamien :) :)
  • 0

budo_thule
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sieradz

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
AAAA i jeszcze jedno, chodze do sekcji ET(wtajemniczeni wiedza co to za trener) i to ona nauczyla mnie trzymac garde, poruszac sie poprawnie i zadawac ciosy tak jak nalezy, sporo cwiczymy z przyrzadami...do tego wlasne zaangazowanie i baczne oko trenera,ciagle uwagi i poprawianie i mozna cos osiagnac...wiedzac ze jest to w zasiegu reki :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

to, ze w Szczecinie macie drogo to wasz problem, ja w Lodzi mam 3x1,5h treningi KM w tygodniu za 100 zloty


To i tak drogo.

kazdy trenuje to co lubi i to co mu sie podoba


OK :)

nie mozna porownywac sztuk walki, co jest lepsz


Można i trzeba. Dlatego trenuję muay-thai a nie kravkę.

Porównaj: np. aikido - KM, capoeira - KM i pomyśl :) I co nie wiadomo co lepsze? W starciu na ulicy kraverowi daję 100x większe szanse niż aikidoce!
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
drogo? to pojecie wzgledne. dla mnie 100 pln to nie jest duzo pieniedzy.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
No to może jeszcze ja doleję oliwy do ognia żeby było ciekawiej :)


jezeli ktoś ma 100 pln do wydania konkretnie w temacie MA to poszukałbym na jego miejscu czegoś z tego tria - MT/kick/bjj.Oczywiście o ile są mozliwości treningu w miejscu zamieszkania lub w poblizu.

każdy trenuje co mu sie podoba, kazdy może miec inne cele treningu - zgadzam sie.Ale my tutaj chyba rozmawiamy o konkretnym celu - radzenia sobie w sytuacjach ulicznych.I tutaj akurat KM ma pewne minusy względem niektórych stylów (MT/kick/bjj w tej kolejności moim zdaniem)Czemu?
Poziom wykonywanych technik - może i są wyjątki ale z ludzi trenujacych kravkę których ja znam...nie mają startu to ludzi z analogicznym stażem tamtych stylów.Po prostu nie mają.Jasne są ludzie utalentowani i niezabardzo.Jak wszędzie. Ale garda boksera a garda Km to dwie inne gardy.Chociaż teoretycznie być powinny niemal identyczne.To samo z ciosami i kopnięciami czy dźwigniami.
Psychika - wielu uważa ze na kravce na sali trener przygotuje ich na sytuacje uliczne.Otóż nie przygotuje.NIC oprócz samej ulicy nie przygotuje czlowieka na takie sytuacje.Przełamanie blokady psychicznej że coś zrobię kolesiowi?Szybciutko mija.Trochę szarej rzeczywistości i sami zobaczycie.NIe to jest problemem ze ty komyś złamiesz rękę.Problemem jest gdy ktoś usiłuję ci złamać twoją.I to nie tak treningowo.Tylko cakiem poważnie.
Otrzaskanie sie - Tutaj właśnie wychodzi obicie sie na treningach.
Treningi kravata jakie ja poznałem nie dają takich możliwości.Polecam MT
tam jazda jest poważna :)


Te cztery zasady o których ktoś wpominał są jak najbardziej na miejscu.Zgadzam sie z tym absolutnie.

Podsumowując.O ile nie ma w okolicy nic lepszego - walcie na treningi kravki.Lepszy rydz niż nic.Da wam to jakieś pojęcie o brutalności tego świata.Nauczy pewnych regół.Może kiedyś uratuje skórę.Tylko stosujcie sie do tych regół...jezeli jesteś zagrożony i możesz to wiej.Jeżeli nie możesz kombinuj z tym co masz pod ręką...a dopiero potem próbuj wsadzać palce w oczyi uderzać w krtań...

A co do tych którzy myśla ze z palcem w d...dadzą radę trzem kolesiom, że ulica jest pełna leszczy, i że nigdy nie trafią na kogoś dobrego...życzę DUŻO szczęścia...

Pozdrawiam wszystkie strony konfliktu :-)
El Primo
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
nastepny co mysli ze kravmaga to wsadzanie palca w oczy...i ze skutecznosc pod kontem ulicy sie sprawdza na ringu w pojedynkach :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Nie do końca yaku :-)To wsadzanie palca w oczy to był taki skrót myślowy - chodziło mi o symbol tzw. brudnych sztuczek które w potocznej opinii najbardziej kojarzą sie z kravką...chciałem tylko pokazać że na samych brudnych sztuczkach nie da sie wygrywać każdej walki..oczywiście że KM to cały zestaw innych elementów oprócz tych brudnych...tylko że te inne elementy są nauczane lepiej w innych stylach...największym problemem jest dla mnie powszechne uważanie że kravka to styl który przygotuje człowieka na wszystkich zabijaków w okolicy.I niektórzy nie mający pojecia o MA w to uwierzą.Jasne reklama jest dźwignią handlu we wszystkich stylach nie tylko KM :)

Skuteczność pod kątem ulicy sprawdza sie na ulicy.I tam sie ją weryfikuje.Nie na ringu nie na sali ani na macie...chociaż niektóre style mają dużo wspólnego z ulica już na treningach...oczywiście zalezy to tez od trenera i jego metodyki.Przejdź sie kiedyś na trening MT albo kicka i zobacz że zycie to nie bajka :wink:

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
tylko ze ja cwiczylem wiele roznych sw w swoim ponadtrzydziestoletnim zyciu :)
byl tam boks, bylo judo, kung fu, zapasy czy taekwondo. i dopiero na kravmadze zetknalem sie z przygotowaniem psychofizycznym UKIERUNKOWANYM na samoobrone przed ulicznym atakiem. calosciowa praca na treningach polega na konkretnym zadaniu - nauce samoobrony. sila kravmagi to nie brudne sztuczki ale realne podejscie takie jak buty, ubranie, uzycie podrecznej broni, wykorzystanie sciany pomieszczenia itp. tego na mt nie ucza afaik? ja tam ze wszystkiego co cwiczylem najwiecej wynioslem wlasnie z kravmagi. glownie psychicznie. a wsadzac palcy do oczu nikt mnie nie uczyl.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
no to chyba sie zgodzimy.Bo moim zdaniem również największa siła KM leży w przygotowaniu psychicznym i tej realności o której mówisz.Tylko nie jest to tak jak niektórzy myślą że to morderczy system dzięki któremu po miesiącu każdy jeden bedzie rozstawiał po kątach całe osiedle :) Zgadzam sie z opinia że KM jest bardzo dobra pod warunkiem że masz juz pewne pojęcie o walce.Że jesteś jako tako otrzaskany.
NIe jest moim zdaniem najlepszym wyborem na początku.

Masz rację tego wszystkiego na MT nie uczą.Ale zapewniam Cie yaku że po chwili(dłuższej oczywiście chwili) treningu ludzie z MT zrobią większą krzywdę niż kravaciarze.Obojętne czy w butach czy bez. Masz taki wybór - przeciwnik po roku MT i po roku KM.Wcześniej nic innego nie trenowali.Z kim wolałbys stanąć na ulicy?Ja zdecydowanie wolałbym kravera na przeciwko.

Jasne że jeżeli ktoś chce po prostu poznac parę zasad i regół zachowania pójdzie na KM a nie na sekcję gdzie będzie wracał z podbitymi oczami co drugi trening :wink: Każdy coś znajdzie dla siebie

Ale to wszystko to tylko moje zdanie.Oparte co prawda na tym z czym sie spotkałem w życiu a nie książkach i filmach ale i tak może sie mylę...tak po prostu uważam :-)


Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
ja bym wolal tajboksera. bo z tym to bym sie mial szanse sprobowac. i pewnie bym go zlal. a kravaciaz by mnie trzasnal butelka w leb bez gadania albo zrobil cos rownie przykrego. na prawde tak mysle. 75% walk wygrywa sprtniejszy i odwazniejszy. oczywiscie przy nieduzej roznicy poziomow.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
żeby trzasnąc kogoś butelka nie trzeba być kravaciarzem :)Wystarczy być kimś z doświadczeniem ulicznym. Moi kumple mieli taką akcję - jakiś koleś zaczął dymić do dziewczyny jednego z nich.Drugi kumpel widząc co sie zaraz stanie wpadł do knajpy po resztę chłopaków.Panowie wyszli i jeden z nich miał butelkę pustą już po dużym kubusiu kturego akurat wypił.Na widok kogoś ze sprzętem (kubuś) jeden z atakujących rzucił sie na kumpla...duuuży błąd.Kumpel zrobił unik i walnął go prosto w łeb kubusiem.Delikwent sie zachwiał nieco.Ponieważ jednak kolega ma staż uliczny nazwijmy to z miejsca strzelił gościa drugi raz.Koleś upadł na kolana i wtedy...dostał trzeci raz kubusiem w łeb :twisted: zaległ na ulicy a reszta na ten widok sie zmyła. ze strony mojego kumpla to był odruch - lał az przeciwnik będzie leżał bez zadnego gadania...nic nigdy nie ćwiczył ot po prostu chodził po knajpach :)

Owszem ten uliczny spryt i pewność siebie(na zasadzie nie mam nic do stracenia najwyżej oberwę po zebach co mi tam) to główne atuty...tyle ze przeciętny człowiek ich nie posiada...


Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Dobrze, ja jestem przeciętnym człowiekiem, nie mam ochoty podbijać sobie oczu na treningu, w życiu najwyżej "mięśniaka" koledze sprzedałem, nie mam karczemnego obicia - chyba jasne, że pójdę tam, gdzie mnie nauczą "brudnych sztuczek" i odblokują uraz do robienia krzywdy bliźniemu.
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
krzeslav - jezeli nie chcesz mieć żadnych strat własnych na treningach ale jednocześnie chcesz mieć jakieś pojęcie o ulicy to chyba istotnie kravat bedzie nienajgorszym wyjściem.Po prostu są różni ludzie jedni lubią sie bić innie nie - normalna sprawa.Co do blokady psychicznej to też zalezy to od Ciebie - dobry instruktor z pewnością pomoże Cie sie odblokować albo...parę bójek i sama sie odblokuje :wink:

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

co jest lepsz to tak jakby pytac czy M16 jest lepsze od AK47. :)


Tu nie powinno byc wątpliwości M 16 jest lepszą bronią, choć kałasz jest bardziej dostepny na świecie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024