Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co lepsze na ulice ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_dareczo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Co lepsze na ulice ?
Co lepsze na ulice BOKS czy JUDO kolega moj mowi ze judo ale mi sie wydaje ze na odwrot chociazby dlatego ze judodzy nie trzymaja gardy a treningi bokserow sa skupione miedzy innymi na szybkosci wiec jak taki judoga bedzie chcial zrobc jakis zut to bedzie trzymal rece na wysokosci pasa to taki bokser dawno mu juz walnie :) . Sami powiedzcie jak uważacie :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
Było 1000x

Na ulicy najlepsza jest walka bronią. Ani sztuka walki ani system mogą się nie sprawdzić. A boks czy judo najlepiej czymś uzupełnić.

1) Na początek polecam opanowanie korzystania z wyszukiwarki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

2) Potem polecam wyszukiwarkę na forum [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

3) A w końcu tematy PRZYKLEJONE.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
ale nie kazdy ma 10 lat zeby chodzic najpierw na to potem jeszcze troche na tamto a potem jeszcze na cos innego, albo 7 wolnych dni w tygodniu.
Pozatym zalezy co uznasz za skuteczne, bo jak poradzenie se z 1 gosciem to wiekszosc sportow sie sprawdzi. Jesli chodzi o judo, to moim zdaniem jest fajna sprawa - jedno takie przytulenie z chodnikiem i potencjalny napastnik moze byc wylaczony z akcji
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
No dokładnie. Trenuj coś dobrego - poradzisz sobie albo i nie. Są sytuacje w których nic się może nie sprawdzić.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
oprocz sprintu na 500 :) mam racje?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?

oprocz sprintu na 500 :) mam racje?


Tak. O ile uda się uzyskać pozycję startową :wink:

Problem tkwi w tym że

a) napad (chcą pobić)
B) rabunek

- sprowadza się do zablokowania drogi ucieczki, przytrzymania, okrążenia etc. Inaczej nie byłoby problemu :)
  • 0

budo_dareczo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
kurcze zle to napisalem bo przeciez raczej nie trafie na super wyszkolonego judoge itp. ba takie rzeczy robia prawdziwe szmaty wiec sie poprawiam sorki :lol:
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
To sie robi tak: Jak jest ich np 3 to napier...sz największego z całej siły w łeb zwrot napięcie i w długą ale trzeba byc szybkim :D ja taki nie jestem hehe więc ino oddać kase mi zostaje albo bic sie :-/
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
Jeśli judoka zbliży się do boksera na tyle, by go chwycić, przewróci go lub, co gorsze dla tego drugiego, rzuci nim o chodnik. W bliskim dystansie nie można uderzać, więc bokser zostaje pozbawiony swojej głównej broni. Wszystko zależy od tego, czy judoce uda się ten dystans skrócić (i tu moja sugestia - nie jest to trudne i najczęściej się udaje). Uważam judokę za skuteczniejszego w walce 1 na 1. Jednocześnie musisz pamiętać, że na ulicy najczęściej jesteś sam przeciwko dwóm, trzem przeciwnikom. Jeśli zaczniesz się szarpać z którymkolwiek z nich, odsłonisz się na ciosy reszty. Dlatego w niektórych sytuacjach boks jest skuteczniejszy na ulicy. Prosty, sierp i jednego masz z głowy, ciągle pozostając w ruchu. Wybór jest trudny, właściwie nie możesz wybrać źle - i judo dobre i boks też.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
Na ulice najlepsze sa wygodne buty. Czyste,najlepiej ze skory i WYPASTOWANE. Schludny ubior jest bardzo wazny bo "JAk Cie widza tak Cie pisza".Kolejnym waznym elementem jest usmiech.Badz przyjazny,uczynny,mily,pomocny.Nie boj sie ludzi, oni napewno Cie polubia!

Poza tym POSZUKAJ W ARCHIWUM WPISZ DKUTECZNOSC, ULICA(E) i INNE.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?

Uważam judokę za skuteczniejszego w walce 1 na 1. Jednocześnie musisz pamiętać, że na ulicy najczęściej jesteś sam przeciwko dwóm, trzem przeciwnikom. Jeśli zaczniesz się szarpać z którymkolwiek z nich, odsłonisz się na ciosy reszty. Dlatego w niektórych sytuacjach boks jest skuteczniejszy na ulicy. Prosty, sierp i jednego masz z głowy, ciągle pozostając w ruchu. Wybór jest trudny, właściwie nie możesz wybrać źle - i judo dobre i boks też.


Kilka pytan mam:

1. Przepraszam, a jak zaczniesz sie boksowac z ktorymkolwiek z nich, to sie nie odslonisz na ciosy reszty??

2. Jaki procent walk w boksie konczy sie po pierwszych 3-ech, no niech bedzie - 5-ciu pierwszych ciosach?? Pytam, bo skad przekonanie, ze "Prosty, sierp i jednego masz z głowy, ciągle pozostając w ruchu."??

Oczywiscie, zdaje sobie sprawe, ze w Judo tez bardzo zadko walka konczy sie po kilku sekundach.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
Ja jestem pewny, ze w czasie walki na ulicy 4-5 ciosow i jest KO.

Dobra.

Na ulice Box jest lepszy niz judo.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
a skad przekonanie ze na zawodach w boxie przychodza zwykle ciecie z ulicy? no skoro nie no to dlatego sie nie koncza po pierwszych 5 ciosach.

co do walki judoka - boxer ... przeciez pytanie bylo o ulice, sami trenujacy sa na ulicach? chyba jest ich mniejszosc
aha i skad pomysl ze jakis cieciu na ulicy tak cie zaboxuje na dystans ze go nie da rady judoka rzucic? to jest krótka akcja podejscie z zaskoczenia rzut i koniec przeciez nie ma komendy start zeby sie kazdy zdazyl przygotowac
moim zdaniem (choc sam chodze na kick boxing) judo na ulice jest bardzo dobre, bo jesli ktos chodzi na siłownie to te kilka ciosow da rade przyjąć, a jak nim walniesz o beton to nie bedzie mial tak wesolo, i zanim sie otrzasnie to ciebie juz dawno nie bedzie :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
Ubrania to nie judoga. Podkoszulka sie porwie, bluza naciagnie.
Nie jest tak latwo kims rzucic.
Same rzuty na ulice nei wystarcza, a parter na ulicy to ... :lol:
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
z ta bluza to w sumie masz racje :) ale o praterze to ja tu nic nie gadalem
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
No tak, nic nie mowiles, ale zazwyczaj rzucajacy i rzucany razem laduja w parterze. Wiec wchodzi tu parter jednak.

A wiec najlepiej judo i box.


Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
Jak ktos ma problem i sie boi niech nie wychodzi z domu i temat ulicy przestaje byc aktualny. Nie ma idealnej sztuki walki ktora by sie zawsze sprawdzala czy to na ulicy czy w bramie czy na dachu itp.
  • 0

budo_dareczo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
parter na ulicy 8O :rofl: jasne zes zapodal :rofl: jak sie polozysz to juz cie zkopia na tej ziemi a poza tym jak mowicie ze tak boli jak sie upadnie na beton to jak sie zuci w parter to to samo bedzie to nie mata o czym wy mowicie
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?

parter na ulicy 8O :rofl: jasne zes zapodal :rofl: jak sie polozysz to juz cie zkopia na tej ziemi a poza tym jak mowicie ze tak boli jak sie upadnie na beton to jak sie zuci w parter to to samo bedzie to nie mata o czym wy mowicie


A co to jest "rzucenie sie w parter"??? Rzuca sie KOGOS, a nie SIE i ewentualnie dobija na ziemi, gdy jest to potrzebne (i jest czas na to).

Co do boksu - gdyby nie przerywanie przez sedziego, przez 1/2 walki (albo dluzej) trwalby....klincz - tak jest czesto w thai-boxingu, gdzie w tym dystansie walka jest dozwolona bez ograniczen.

Na ulicy w walce z kilkoma, wystarczyloby, ze jeden nas sklinczuje (co jest bardzo prawdopodobne), a reszta wtedy moze robic z nami co chce.

Zaznaczam, ze ja nie rozstrzygam (bo nie wiem) co sobie lepiej poradzi na ulicy: boks czy judo...
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co lepsze na ulice ?
dareczo.... a myslisz ze zaboksujesz 3 kolesi ?? nie sadze... A tak pozatym jest tyle rzutow ze nie trzeba leciec z przeciwnikem... :roll:
Na ulicy to trzeba szybko biegac i tyle 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024