Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zlot vortalu budo w Pekinie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zlot vortalu budo w Pekinie :)
Zebrali sie tutaj dacheng, tomasz, Voitaz, TomB i grzegorzw.
Jak na kazdym zlocie, jest i trening i imprezowanie :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
To przy czym imprezujecie, zaraz, jak to chińskie piwo się nazywało, no kurcze, wypadło mi z głowy, w takich dużych butelkach :-)
Pozdrowienia dla imprezowiczów!


Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

To przy czym imprezujecie, zaraz, jak to chińskie piwo się nazywało, no kurcze, wypadło mi z głowy, w takich dużych butelkach :-)
Pozdrowienia dla imprezowiczów!


Wosiu


yanjing :) - wczoraj 32 butelki poszly :wink:
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
Ja z chinskich piw znam tylko Xing Tao - co o nim sadzicie? :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Ja z chinskich piw znam tylko Xing Tao - co o nim sadzicie? :) :)

Chinskie piwo jest niezwykle podobne do amerykanskiego :) glownie w tym ze oba niczym sie nie roznia od wody... :wink:
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
A ja jak tak mysle, to chyba byka palnalem, nie wiem czy to sie Tsing Tao nie pisze. :wink: :oops:

Szczepan: chinskie piwo jest lagodne owszem, ale o wiele lepsze niz amerykanskie, ktore sie nie nadaje kompletnie do niczego. Zreszta tutejsze francuskie piwa sa tez lewe jak nie wiem co, dobrze ze belgijskie sa w sprzedazy w obfitosci. :D
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
Gan bei chłopaki :wink:
Takim to dobrze :(

K.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
NIe ma to jak belgijskie piwo. Jestem jego fanatykiem.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
a wrzuccie jakies fotki z tego zlotu; z imprezy tez :D
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Chinskie piwo jest niezwykle podobne do amerykanskiego :) glownie w tym ze oba niczym sie nie roznia od wody... :wink:


Szczepan, no nie grzesz, chyba chińskiego nie piłeś. Pierwsze browary zakładali w Chinach Niemcy w okolicach Szanghaju pod koniec XIX wieku. O ile się nie mylę to dalej większość piwa (przynajmniej tych lepszych marek) w Chinach jest produkowana według tradycyjnych metod i z przepisowych naturalnych składników czyli słodu jęczmiennego i chmielu, gdzieniegdzie na oryginalnym niemieckim sprzęcie (nie śmiać się, u nas i w Europie jest wiele browarów ze sprzętem z XIX wieku i tylko im to na dobre wychodzi). Natomiast te amerykańskie szczyny to robią ze zmiotków kukurydzy, kurzu i szczurzych bobków...
Fakt, że chińskie piwa są raczej lekkie. No ale trudno znaleźć poza Polską piwa dla prawdziwych twardzieli jnp. bezkonkurencyjne na świecie piwo "Supermocne" z browaru Jabłonowo, 10% mocy, butelka plastykowa 1 litr w cenie 4,50 zł :-)


Wosiu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
Szczepan, rowniez jestem fanatykiem belgijskiego piwa, a zwlaszcza Chimay Trappistes Bleue. :) :peace:
Wosiu: no, jest jeszcze poza Polska np. Faxe Strong, tez 10%. :)
Ale dobra, moze czas skonczyc te rozwazania, bo to mial byc temat o kung fu. :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Ale dobra, moze czas skonczyc te rozwazania, bo to mial byc temat o kung fu. :)


No co Ty, Mateusz, piwny offtopic dooobri :)
Moderator nas pochwali :P
Tylko proszę nie zaśmiecać topica pisząc o wynalazkach typu strong :blus: :nie: , bo to za szlachetną sztuką piwowarstwa nie ma absolutnie nic wspólnego. O belgijskim można, a nawet trzeba :)

K.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Tylko proszę nie zaśmiecać topica pisząc o wynalazkach typu strong :blus: :nie: , bo to za szlachetną sztuką piwowarstwa nie ma absolutnie nic wspólnego. O belgijskim można, a nawet trzeba :)

K.


Dobra, jak trzeba to trzeba. :) Az mi sie przypomnialo, jak o malo nie mialem z powodu belgijskiego piwa nadprogramowego sparringu (mialo byc o kung fu :) ) w jednym z warszawskich monopolowych kolo Dworca Centralnego. Otoz na wystawie zobaczylem kufle do Chimay Trappistes Bleue i zdaje sie jakies puste po nim butelki, wiec wszedlem gnany nadzieja i desperacja i spytalem pani czy jest to piwo (ktore nawet we Francji jest w sklepach nie do dostania, trzeba sie do knajpy pofatygowac i slono zabulic :evil: ). Nieopatrznie wymienilem nazwe tegoz piwa, co zaowocowalo jedynie kompletnie zbaraniala mina Pani Sklepowej a lokalni pijaczkowie mieli taki wzrok, ze tylko czekalem az w tle rozlegnie sie charakterystyczna muzyczka wlasciwa dla hongkonskiego kina akcji,a ktorys z pijaczkow wrzasnie cos w stylu "Moje kung fu jest lepsze od twojego!!!". No, tamtym razem skonczylo sie jednak bez wrazen oprocz tego drobnego zgrzytu, a ja stalem sie jeszcze mniejszym idealista niz zazwyczaj... :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
No i proszę, jak się ładnie temat rozwija :)

K.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Tylko proszę nie zaśmiecać topica pisząc o wynalazkach typu strong :blus: :nie: , bo to za szlachetną sztuką piwowarstwa nie ma absolutnie nic wspólnego.


No no, co to, do mnie to było :evil: ? Co Ty wiesz o browarnictwie?(napisane głosem Bogusia Lindy :-) ) Wynalazki jak wynalazki, słynne piwo starogdańskie nazywane naonczas jopejskim, które np. w XVII wieku było przebojem eksportowym do Anglii, miało konsystencję syropu i moc ok. 20% !!! (Sprzedawano je zreszta na wagę a nie na objętość)Piwo gdańskie dubeltowe dokładnie nie wiadomo ale gdzieś z 8-10%. Niektórzy mówią, że piwa poniżej 6,2% to są dla dzieci, kobiet i pedałów. No chyba że tylko na ochłodę w upalny dzień lub z braku prawdziwych piw :twisted: .

Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Szczepan, rowniez jestem fanatykiem belgijskiego piwa, a zwlaszcza Chimay Trappistes Bleue.


Taaa, piwa trapistów nie są złe. Szkoda, że w Polsce nie robią już żadnych piw górnej fermentacji ze słodu pszennego. Chyba tylko we Wrocławiu jest w tej piwiarni gdzie mają własny minibrowar. Echh...


Wosiu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
Tak, we Wrocku jest knajpa "Spiz" z wlasnym browarem - mnie jednak nie zachwyca (no, pewnie sobie nagrabilem, bo wiekszosc ludzi z Wroclawia, jakich znam darzy to miejsce kultem :) ). Juz wole warszawska "Some" choc tez ze sporymi zastrzezeniami - tez ma wlasny browar, ale nie wszystkie ich wynalazki (bo czesto zmieniaja oferte) sa fortunne. Poza tym jest cholernie yuppiszonska i najlepiej przychodzic ok. 13, 14 jak jeszcze nikogo nie ma, wieczorem nie zblizac sie na odleglosc strzalu z kuszy! :) Co zas do piw trapistow to mnie nawet nie denerwuj, bo poki co znam tylko Chimay wlasnie, a tu jest ich sporo do przetestowania, tylko skad brac na to czas i pieniadze (w Paryzu jedno piwo trapistow to wydatek rzedu circa 7 euro, na "prowincji" troche taniej :evil: ).
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Tak, we Wrocku jest knajpa "Spiz" z wlasnym browarem - mnie jednak nie zachwyca (no, pewnie sobie nagrabilem, bo wiekszosc ludzi z Wroclawia, jakich znam darzy to miejsce kultem :) ). Juz wole warszawska "Some" choc tez ze sporymi zastrzezeniami - tez ma wlasny browar, ale nie wszystkie ich wynalazki (bo czesto zmieniaja oferte) sa fortunne. Poza tym jest cholernie yuppiszonska i najlepiej przychodzic ok. 13, 14 jak jeszcze nikogo nie ma, wieczorem nie zblizac sie na odleglosc strzalu z kuszy! :) Co zas do piw trapistow to mnie nawet nie denerwuj, bo poki co znam tylko Chimay wlasnie, a tu jest ich sporo do przetestowania, tylko skad brac na to czas i pieniadze (w Paryzu jedno piwo trapistow to wydatek rzedu circa 7 euro, na "prowincji" troche taniej :evil: ).


a taki to byl piekny temat a przerobiliscie go na temat a belgijskich piwach :nie:

nie chlopaki moze ja bez gustu jestem ale belgijskie piwa - NIGDY WIECEJ :blus:

NIE ZARTUJE....
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)
Tomek, a co z fotkami pod ten topic?

:? it's a second petition...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zlot vortalu budo w Pekinie :)

Tomek, a co z fotkami pod ten topic?

:? it's a second petition...


chlopaki pstrykali jakies fotki... :)
ja nie mialem aparatu.... :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024