Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gala Sztuk Walki w QVO VADIS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Witam,

Chciałam się zapytać czy słyszeliście coś o imprezie " Najlepsza muzyka i Gala Sztuk Walki" ?

Dostałam dzisiaj ulotkę informującą iż 10 listopada godz. 19.00 w QVO VADIS odbędą się pokazy:
Aikido, Kendo, Taekwon-Do, Wushu, Tai Chi, Shaolin Kempo i NAHKAMPF.
Bilety ulgowe 15zł (legitka uczniowska (od 17 lat i studencka), a normalne 20 zł. - szczegóły na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Mam pytanie co to są za systemy bądź sztuki walki Shaolin Kempo i NAHKAMPF, bo Ja nie wiem :oops: ??

Pozdrawiam i mam nadzieję, że odpowiecie coś na mój pościk :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Ja nie słyszałem, a na podaną przez Ciebie stronę nie mogę wejść :(

[quote]
Mam pytanie co to są za systemy bądź sztuki walki Shaolin Kempo i NAHKAMPF, bo Ja nie wiem ??
[/quote]

W Polsce oba powiązane są z panem Grzegorzem Krauze. Rozejrzyj się po forum "Combat" tam kiedyś wspominano o seminariach Nahkampf (dla nie znających niemieckiego: nazwę tę można przetłumaczyć jako "walka w bliskim kontakcie"). Generalnie Kempo jest to Shaolin Quanfa przeniesione do Japonii i z tamtejszymi naleciałościami, a Nahkampf jest jednym z systemów określanych mianem "combat".

Pozdrawiam
K.
[/quote]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
KrzysT, nie chce sie wymadrzac, ale na polski to tego Nahkampfa mozna chyba raczej, jako "walka wrecz" przetlumaczyc, bo "walka w bliskim kontakcie" sugeruje troche inny sens.

pozdrawiam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Kinboshi, ale to wtedy bez sensu jest...
Mnie się w ogóle wydaje, że z zamierzenia ta nazwa ma nawiązywać do czegoś, co po angielsku zowie się "close-quater combat". Stąd ten "bliski dystans", chociaż "close-quater" może oznaczać też obszar między półdystansem a zwarciem - chyba nie ma na to dobrego polskiego tłumaczenia. Ludzie od trappingu chętnie używają tego pojęcia, często wymiennie z "trapping range" właśnie. Zresztą wydaje mi się, że ponieważ chodzi tu o szkolenia dla komandosów (tak mi się przynajmniej o uszy obiło, że to jakiś "mundurowy" system jest), że może tu w ogóle chodzić o walkę wręcz w ograniczonej przestrzeni (czy też w ciasnych pomieszczeniach). I tak to w sumie też można przetłumaczyć. Walka wręcz to jest po prostu zbyt pojemny termin. Zresztą słyszałeś auf Deutsch takie pojęcie jak Nahkampf na walkę wręcz?

K.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
slyszalem.

i dlatego dla pewnosci zadzwonilem jeszcze do znajomka, ktory jest oficerem w Bundzie - wlasnie sluchawke odlozylem :)

Nahkampf to jest u nich wojskowa walka wrecz, bez broni, albo tylko z biala.

byc moze ktos tak jeszcze sobie cos-tam nazwal, ale wg niego jest to standardowe wojskowe pojecie.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Aaaaales klar.
Dzięki zatem, dowiedziałem się czegoś nowego :-)
Chociaż jak na nazwę systemu - to brzmi - przyznasz - chałowo :)
"Walka wręcz" zatem.

K.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
ano chalowo ;)

z tym, ze moj informator, to tylko zolnierz jest - z tego, co wiem, to byl m.in. u Fallschirmjäger, jakies specjalne szkolenia dla "Einzelkämpfer" chyba tez robil, poza tym zaliczyl Stany, Balkany i Afganistan - i mogl sie nie spotkac z innymi znaczeniami z "cywila". moze w jakims "Neudeutsch" to juz znaczy takze co innego? Dołączona grafika

ale ja tez te nazwe w paru miejscach spotkalem, zdaje sie, ze jeszcze z czasow II w.s. (i jak dla mnie to ona jest typowo wojskowa), dlatego napisalem pierwszy post.

pozdrawiam
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Cóż, ja się historią niemieckiej wojskowości nigdy nie interesowałem i tłumaczyłem "na oko" 8)
Więc nie mam podstaw, żeby Ci nie wierzyć :wink:

K.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
No ale to nie ma nic z kung-fu wspolnego !!!

No chyba ze równiez słuzy do ZABIJANIA :D
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Ja nie słyszałem, a na podaną przez Ciebie stronę nie mogę wejść

sprawdzałam na stronę da się wejść :?

Dziekuję wszystkim za odpowiedź choć z waszych wypowiedzi rozumiem, że Shaolin KEMPO mało ma już wspólnego z Wushu i klasztorem Shaolin?
Może dlatego nazywa sie to Starochińska Sztuka Walki :wink:

To znaczy, że wybiorę się na tą imprezę jestem ciekawa jak będą wygladały te pokazy. Może się coś dowiem :-)
Będą to ciekawe pokazy, ponieważ tam maja mało miejsca ...

A Wy wybieracie się?
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Hej

Co sądzicie o gali, widzieliście? Kręciliśmy trochę, ale jeszcze nie wiem co z tego będzie. bo kamerkę mielismy zwyczajną.

Rozmawiałam też z człowiekiem z Shaolin Kempo i dowiedziałam się, ze uczą sie tylko południowego stylu wywodzącego się od mnichów z Shaolin.
Czyli ma to głębokie chińskie korzenie, a co dalej mozna to zaliczyć do Wushu?????
Ale jakoś to inaczej wyglądało (na pokazie) niż wszystkie style południowe które oglądałam do tej pory na zawodach.
Oj ile Ja się jeszcze muszę nauczyć.... :oops:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Ale jakoś to inaczej wyglądało (na pokazie) niż wszystkie style południowe które oglądałam do tej pory na zawodach.


A możesz napisać jak wyglądało?
Bo ja jak różne książeczki z Kempo widziałem (na żywo przyznam ani razu), to strasznie jak dla mnie karatopodobne to było. I jj-podobne też. Chińszczyzny się za cholerę dopatrzyć nie mogłem ;)

K.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

A możesz napisać jak wyglądało?
Bo ja jak różne książeczki z Kempo widziałem (na żywo przyznam ani razu), to strasznie jak dla mnie karatopodobne to było. I jj-podobne też. Chińszczyzny się za cholerę dopatrzyć nie mogłem ;)


Krzys, na pewno widziałeś książeczki dot. "Shaolin Kempo"? Czyżby już się książeczek dorobili? A nie było to przypadkiem Shorinji Kempo (styl autentyczny, którego Japończyk Doshin So uczył się przed wojną w Shaolinie)? :-)
Co do Shaolin Kempo to zdaje się że już była mowa o tym, że to lokalny wymysł karatepochodny propagowany bodajże przez niejakiego G.Krauzego, nazwany bardzo nieumiejętnie bo pół po chińsku a pół po japońsku :)


Wosiu
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
I tutaj sie mylisz Wosiu. Shaolin Kempo nie jest wymyslem zadnego polaka. Wystarczy przejzec starsze numery "Kampfkunst International" aby sie przekonac ze ten styl jest zarowno w Stanach jak i Europie Zachodniej. Czesto spotykana jest nazwa Shao Lin Kempo. Z tego co sie orientuje w Stanach Zjed. dosc znanym przedstawicielem tego stylu byl niejaki Wiliam K. S. Chow. Moim zdaniem to typowa mieszanka stylow bez jekiejs wyraznej koncepcji. Co do nazwy Nahkampf to zgadza sie ze tlumaczenie jako walka wrecz ma wiekszy sens niz walka w bliskim dystansie. Jest to system przeznaczony dla niemieckiego wojska majacy na celu szybkie wyeliminowanie przeciwnika taki typowy Combat. Stosowany kiedys zarowno w armii DDR jak i RFN. W dawnym DDR bardziej zblizone z racji politycznych do szkolen Specnazu.
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

A możesz napisać jak wyglądało?
Bo ja jak różne książeczki z Kempo widziałem (na żywo przyznam ani razu), to strasznie jak dla mnie karatopodobne to było. I jj-podobne też. Chińszczyzny się za cholerę dopatrzyć nie mogłem ;)

Właśnie odniosłam takie samo wrażenie począwszy od strojów kończąc na technikach - ale Ja znawcą nie jestem. Jeżeli film z pokazów wyjdzie to dam znać.
Z tego co się zorientowałam to p. Grzegorz Krauze jest znaną i szanowaną postacią w świecie sztuk walki.
Ogólnie większość różnych ludzi stwierdziła, że ich pokaz był za wolny. Każda tenika była powoli wykonana dla nas fajnie a dla laików jacy znaleźli się na tej dyskotece to za wolno szczególnie przy dynamicznym pokazie łamania desek zaprezentowanym przez Taekwondo.
Stowarzyszenie Kendo zaprezentowało się w swoich strojach i jedyne co zapamietałam to jak okładali się po głowach swoja bronią.
A pokaz Wushu stanowczo był za krótki i tylko formy. wielu ludzi to zdziwiło nie wiedzieli o co w tym chodzi. Całkiem niezłe wrażenie zrobiło Aikido.
Organizatorzy byli zadowoleni z całego pokazu i zapowiedzieli więcej takich imprez.
Fajnie było spotkać wielu znajomych i pogadać na luzie w oczekiwaniu na pokaz (pierwsza odsłona rozpoczeła się dopiero o 21.15, a druga po 23.00).
Jedynym minusikiem z mojego punktu widzenie (tylko się nie gniewajcie) było bardzo dużo ludzi w bardzo młodym wieku - chociaż czy to był minus?Pewnie zależy jak dla kogo. :twisted:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

A nie było to przypadkiem Shorinji Kempo (styl autentyczny, którego Japończyk Doshin So uczył się przed wojną w Shaolinie)? :-)


Wosiu, to, co widziałem, to były jakieś niemieckie książeczki, reprinty rzeczy z lat 70-tych. Niemcy w ogóle lubują się w takich reprintach :) jest tam tego na tony w sklepach. Jak pisane toto było, to wyznam nie pamiętam, ale odwołanie do Doshin So było na pewno. No i wrażenia takie, jak opisałem, oczywiście na ile można cokolwiek wywnioskować z obrazków ;)
Aha, widywałem też "techniki" Shorinji Kempo w niemieckich Kampfkunstach i innych gazetkach dotyczących MA. Niesamowite wdzianka panowie mieli: czarne, krótkie hakamowate spodnie (ale sięgające tak do pół łydki) i w pasie przewiązani byli konopną liną, o grubości takiej, ze można na niej było zacumować średniej wielkości krążownik. Wrażenie było powalające :)
Same techniki natomiast przypominały bardziej aikido.

K.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
A, Mersi, jeszcze pytanko: kto reprezentował Wushu na gali i co pokazywał?

K.
  • 0

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

A, Mersi, jeszcze pytanko: kto reprezentował Wushu na gali i co pokazywał?


Na pokazach były tylko formy. Nie wiem czy Wam znane osoby może tylko Natalia Fedorowska z Shaolin - Olsztyn (nazwa szkoły w wielkim skrócie :) ). Natalia robiła formę z wachlarzem, Jerzy Tarasiewicz (Chang Quan - Warszawa robił Cha Chien (cóż napewno źle napisałam :oops: ) razem robili też Guli Chien (to też pewnie źle, ale wiecie o co chodzi? :wink: )
A później dziewczyny robiły formę Tai Chi zdaje się 48 reprezentowały szkołe TAI CHI - Warszawa Ewy Mechelewskiej.
Mówiłam bardzo króciutki występ.
Wybacz Krzysiu za nie fachową informację :roll:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Chang Quan - Warszawa robił Cha Chien (cóż napewno źle napisałam )


Ups... Che Quan? Hua Quan? Jakaś nazwa formy?
Niestety nie potrafię skojarzyć o co Ci chodzi :(

razem robili też Guli Chien (to też pewnie źle, ale wiecie o co chodzi? )


Dulian? Formę podwójną znaczy? Domyślam się, że o to Ci chodziło ;)

Dzięki Mersi za info.

K.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
może to chodzi o Cha Chuan - coś takiego obiło mi sie o uszy
a to drugie to pewnie Gung Li Chuan - tak sie to u nas (YMAA) nazywa
Ale mnie tam nie było więc i cóż ja mogę wiedzieć :(
Pozdrawiam z mroźnego dzisiaj Wrocka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024