Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido i iaido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

aikido i iaido
kilka pytan dotyczacych iaido :
czy wrto cwiczyc rownoczesnie aikido i iaido ? jakie sa plusy a jakie minusy ?
dopiero zaczalem ciwczyc aikido czy warto sobie "mieszac " i zaczac tez iaido ?
czy wiece gdzie mozna pocwiczyc w toruniu ?
jesli nie ma dojo w toruniu to czy warto jezdzic tylko na staze iaido ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Oczywiscie ze warto cwiczyc iaido. Nalezy cwiczyc iaido. Iaido jest nieodlacznym skaldnikiem wyksztalcenia kazdego szanujacego sie aikidoki :) Nie mozna studiwac doglebnie aikido bez doglebnej znajomosci iaido. :P

Tak ze czym szybciej zaczniesz, tym lepiej.

Jedyna rzecz na ktora musisz uwazac, to zeby nie mieszac tego z aikido. Jesli nie masz mozliwosci cwiczyc u siebie w jakims dojo, musisz jezdzic na staze, a potem samemu cwiczyc u siebie...
Jest jedna strona negatywna - bedziesz wydawal kase na iaido, zamiast na balangi i gadzety elektroniczne....
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Po pierwsze witam wszystkich użytkowników forum...

Jeśli mogę pociągnąć temat dalej, to czy wiem ktoś może czy istnieje możliwość trenowania Iaido w Gdańsku? Jakoś szukałem i mi nie idzie ;)

A pomijając już samo Iaido,to jaka SW nadawała by się najlepiej do ćwiczenia równolegle razem z Aikido? Rozumiem, że jest nią właśnie Iaido,ale jeśli np.zależałoby mi bardziej na czymś co w połączeniu z Aikido dałoby mi jakieś szanse w razie czego na ulicy... Myślałem nad BJJ,z racji tego ,że jest to przecież sztuka walki w parterze,czym właśnie większość "naszych" technik się kończy(mogę się mylić z racji mojej małej wiedzy o BJJ)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Reaver,
W Gdansku cwiczy kolega Muha.
Poza tym to jest topic o iaido i aikido. Co do twoich pytan to najpierw uzyj funkcji "szukaj" - to juz bylo dyskutowane. W razie watpliwosci zrob nowy topic.
Dzieki
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
dzieki Szczepan
juz cie polubilem :)
powiedz mi jeszcze czy jezdzac na staze i cwiczac samotnie w domu moge
sensownie cwiczyc ?
i co bede potrzebowal, poza iaito , o ktorym czytalem ,ze po kilku treningach
staje sie niezbedne ? podobno wszyscy cwicza w hakamach - to prawda ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Cwiczyc samotnie mozesz ( a moze nie masz wyboru?), a czy sensownie? :wink: To zalezy glownie od ciebie :) Jak jestes pionierem, to masz przechlapane tak czy inaczej. Niewielu pionierow uzyskuje wysokie umiejetnosci, niewielu kontynuje - popatrz sie na przyklad aikido czy innych SW...popadaja w depresje, melancholie oraz zgryzote :roll:

Ale jak masz Motywacje, to przetrwasz wszelkie trudnosci.

Co do stroju, to w iaido waznym elementem jest etykieta. Czescia etykiety jest odpowiedni stroj, wiec nie mozesz cwiczyc w dresie :nie: :rofl: :rofl: :rofl:
Musisz miec keikogi(biale, niebieskie, czarne, w szara kratke - to zalezy od stylu) oraz hakame.
Oprocz stroju wazne jest bezpieczne manewrowanie bronia, to jest podstawowa sprawa jaka musisz sie najpierw nauczyc. Poza stazami masz jeszcze video. Nie jest to polecana forma treningu, ale w twoim wypadku :roll: :cry: robisz co mozesz, nie?
Jak juz pojezdzisz na rozne staze(zebys mial porownanie), to musisz sobie wybrac Mistrza. I do niego jezdzic regularnie, swiatek, piatek, smierc czy choroba... :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
ja byłem jednym z pionierów iaido w Szczecinie, szczęściem było nas kilku, z owych kilku zostałó ze trzech, cwiczymy dalej jest coraz lepiej :-)

najbliższy nauczyciel mieszkał i mieszka nadal w Poznaniu, co nam nie przeszkadzało ćwiczyć. Także życzę Ci powodzenia, ćwicz a na pewno do czegoś dojdzeisz, info na temat staży masz tutajiaido.org.pl lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Powodzenia :-)
  • 0

budo_kuki
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

Co do stroju, to w iaido waznym elementem jest etykieta. Czescia etykiety jest odpowiedni stroj, wiec nie mozesz cwiczyc w dresie :nie: :rofl: :rofl: :rofl:
Musisz miec keikogi(biale, niebieskie, czarne, w szara kratke - to zalezy od stylu) oraz hakame.


Jak mówisz jak keikogi trzeba mieć :D . U nas w Strzelcach jest jeden chłopak który ćwiczy w dresie iaido (u nas iaido jest razem z aikido na treningach aikido po prostu czasami na treningu aikido jest iaido :) ) także albo nasz klub (Opolskie Stowarzyszenie Aikido) czy jak to sie tam mówi jest zacofany :) albo można jednak ćwiczyć w dresie fakt wygląda to conajmniej dziwnie ale on sie tym mocno nie przejmuje :D . Aha i jeszcze jedno u nas w hakamie ćwiczy tylko sensei !!!. Wszyscy co ćwiczą aikido (czyli iaido też na niektórych treningach) ćwiczą w keikogach ale nie w hakamach. Hakame ma tylko sensei.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

także albo nasz klub (Opolskie Stowarzyszenie Aikido) czy jak to sie tam mówi jest zacofany :) albo można jednak ćwiczyć w dresie

Hakama w iaido nie ma takiego samego znaczenia jak w aikido.
Poniewaz iaido nalezy do Koryu, obowiazuje taki stroj, w jakim chodzili japonczycy sanim do nich weszla McCywilizacja. Czyli hakama dla wszystkich.

Byc moze twoj sensei zezwolil na tymczasowe cwiczenie w dresie (O! Boze!! w dresie!!! :roll: co za horror!!!! :twisted: ) bo ludzie nie maja kasy na kupno keikogi i hakam, ale to nie jest politically correct. W iaido etykieta jest rownie wazna jak umiejetnosc machania ostrym narzedziem.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Absolutnie się zgadzam z moderatorem - na zajęciach iaijutsu i kenjutsu oczekuję prawidłowego stroju (hakamy i białe lub granatowe gi)od pierwszego dnia zajęć.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
ps. drobna korekta moderatora-
iaido ćwiczone iaito nie należy do koryu

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

ps. drobna korekta moderatora-
iaido ćwiczone iaito nie należy do koryu


Prosze mnie nie rozsmieszac, to nie ostrosc broni decyduje o tym, czy dana szkole mozna zaliczyc do Koryu :rofl: :rofl::rofl:
Kryteria przynaleznosci sa nieco bardziej........hmhm........wyrafinowane :roll: :wink: :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
wy rafinowany to jest cukier w kostkach -
o skrótach myślowych to moderator słyszał ? :lol: :) :lol:

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
A tak na poważnie Szczepan
1.Wiek
2.Nazwa i linia przekazu
3.Metodyka
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
O skrotach??? Taaaaa slyszal.....
Jak mowi popularne przyslowie w Himalajach:

Mamy czas, mozemy isc na SKROTY...


  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
a czy kolega z Budojo moze powiedziec jak to jest z cwiczeniem iaido u was ? sa jakies staze etc? czy tylko te treningi w tygodniu , bo w sumie to do warszawy i poznania mam najblizej.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
No w sumie to niewiem, czy mialbym polecac cwiczenie w Budojo....wg Labedzia i Jezyka to wala tam badziewie ......hmmmhm...... 8) :P
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
wy to macie problemu, mało kto wie co to jest w ogóle koryu :)
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
to co Szczepanie bys polecil w Polsce :) ? kogo ?
optymalnie im blizej Torunia tym lepiej ..
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

No w sumie to niewiem, czy mialbym polecac cwiczenie w Budojo....wg Labedzia i Jezyka to wala tam badziewie ......hmmmhm...... 8) :P

Stanowczo protestuje :!: :!: :!: Nie mogłem nic na ten temat mówić bo nie byłem, a poza tym tam o ile wiem nie ćwiczą jeszcze. Jak mnie grzecznie zaproszą to zwizytuje :P :) :wink:
Natomiast wyrazałem swoją głeboką rezerwę mówiac jezykiem dyplomatów do pomysłu programu uchideschi - ale to zupełnie inna bajka 8) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024