Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido i iaido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
A to w takim razie musialem cos zle zrozumiec :) Wy, ptaki , spiewacie takim poetyckim jezykiem, ze trudno czasem zlapac prawdziwy sens o co tak wlasciwie chodzi... 8)

to co Szczepanie bys polecil w Polsce

Ja w Polsce nie mieszkam :) i nie mialem okazji obserwowac zbytnio polskich samurajow :wink: Wiem ze Zenek Kokowski prowadzi staze w Polsce. On cwiczy juz dosc dlugo i pod okiem doskonalego fachowca Sagawa sensei.Ale Zenek mieszka we Frankfurcie n/M.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

U nas w Strzelcach..


pozdrowienia dla Mariusza.

Co do tego u kogo i gdzie ...

4 dan iaido - Gornicki Krzysztof - Opole
3 dan iaido - Kustosz Andrzej - Łódź (ale iaido nie uczy tylko kendo)
3 dan iaido - Krac Robert - Opole
2 dan iaido - Wolny Jarosław - Poznan

oraz sporo uczniow tych sensei.
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
dzieki panie Smail :) a w Wawie mozesz kogos polecic ?
a moze ktos inny moze kogos polecic ?
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

Wiem ze Zenek Kokowski prowadzi staze w Polsce. On cwiczy juz dosc dlugo i pod okiem doskonalego fachowca Sagawa sensei.Ale Zenek mieszka we Frankfurcie n/M.


no ale przyjezdza do Polski, jak ktos bedzie chcial sie z nim spotkac na pewno na niego trafi... wiem ze ostatnio byl w szczecinie, a prawdopodobnie (ale nie na 100%) bedzie w grudniu w opolu.... jak bede cos blizej wiedzial, wrzuce info na forum....
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
dzieki za wszelkie rady i sugestie.
prosilbym was jeszcze o jakies rady jak najlepiej zaczac. nie znalazlem w najblizszym czasie zadnego stazu . zaczac samemu ? jak ?
czy jezdzic na staze tylko do jednego mistrza czy jezdzic "gdzie popadnie" ?
no i poradzcie nt. dobrych dojo iaido w poznaniu i warszawie - jakies adresy www ? bo z tego co sie zorientowalem to w toruniu nie ma dojo z iaido.
z gory dzieki
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
no samemu zaczac jest na pewno trudno.... radze zaczac od wizyty na jakims stazu... info tu na forum wrzuca bardzo czesto Marcin, wiec zagladajac tu na pewno nie przegapisz... serdecznie zapraszam, bo fajnie jak grono cwiczacych sie powieksza.....
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

a czy kolega z Budojo moze powiedziec jak to jest z cwiczeniem iaido u was ? sa jakies staze etc? czy tylko te treningi w tygodniu , bo w sumie to do warszawy i poznania mam najblizej.

Napisz albo zadzwoń do Jego Ekscelencji Redakcji Budojo, (dane kontaktowe na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to ci na może przedstawi jakąś ofertę. Właśnie otwiera nowe dojo i uczniowie mu się przydadzą.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

no samemu zaczac jest na pewno trudno.... radze zaczac od wizyty na jakims stazu... info tu na forum wrzuca bardzo czesto Marcin, wiec zagladajac tu na pewno nie przegapisz... serdecznie zapraszam, bo fajnie jak grono cwiczacych sie powieksza.....


co do tego to jest niebawem staż w Namysłowie, zaczyna się w ten piątek, ma byc to staż kenjutsu i jiu-jitsu, może pojadę ale ostatnio przez nawał pracy wszystkie wyjazdy szlag trafia :(

Co do innnych staży to w grudniu (około 17 - 19) ma byc w Brukseli Sensei Sagawa, nazwisko znane niemal wszystkim adeptom iaido. treningi kosztują 60 Euro, nocleg 50 euro, no i dojazd, jedzonko itp. - -razem wyjdzie na nasze 700 - 800 zeta. Pojechałbym ale watpię czy tyle bede miał :(
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Marcinie - dzieki za info - czekam na wiecej, na ten europejski wojaz to nie bardzo mam kase ,ale w przyszlosci kto wie, a w ten weekend mamy staz w toruniu.
mam do ciebie pytanie : czym cwiczysz iaido ? bokken czy kupiles sobie iaito ? jesli tak to gdzie i za ile ?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

Marcinie - dzieki za info - czekam na wiecej, na ten europejski wojaz to nie bardzo mam kase ,ale w przyszlosci kto wie, a w ten weekend mamy staz w toruniu.
mam do ciebie pytanie : czym cwiczysz iaido ? bokken czy kupiles sobie iaito ? jesli tak to gdzie i za ile ?


no to sobie poćwiczysz, ćwicżyłem na początku bokkenem by się go nauczyc trzymac tak jak trzeba, iaito dopiero gdzies po paru miechach pożyczałem od kolesia, własne nie wiem kiedy, po 1,5 albo po dwóch latach, nie ma co się śpieszyć z kupowaniem , naucz się ustac na nogach a nie martw się o blachę.
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
a bokken jaki doradzasz ? jestem przed zakupem, bo na aikido jeszcze nie cwiczylismy.
pochwalcie sie jakimi bokkenami cwiczycie ? lamia sie jak zapalki ?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

a bokken jaki doradzasz ? jestem przed zakupem, bo na aikido jeszcze nie cwiczylismy.
pochwalcie sie jakimi bokkenami cwiczycie ? lamia sie jak zapalki ?


drewniany :D :) :-) jak dopiero zaczynasz nim ćwiczyc to nie ma wielkiej różnicy co kupisz, i tak pewnie rozwalisz za jakiś czas, dopiero potem jak opanujesz machanko to bedzie miał tego typu problemy.


aha, patrz by nie był za lekki, popytaj kolesi jaki bedzie odpowiedni, dlatego nie może być za lekki, że iaito jest wiele cięższe i jak ja potem weźmiesz do ręki to możesz mieć niezłe schody jak przywykniesz do lekkiego bokkena
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido

a bokken jaki doradzasz ?

Sa dobre bokeny, dosc grube i ciezkie, z jakby "obcietym" czubkiem z bialego zdaje sie debu japonsliego. My to sprowadzamy z Kalifornii, ale na internecie tez mozna znalesc. Wydaje mi sie ze w stylu Iwama uzywaja takich. Przetrwaja pare lat mimo nawet intensywnego blokowania mocnych ciec. Solidnie zrobione, ale drogie.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
ja bym polecal aby bokken mial dodatkowo tsube, to rowniez bedzie pomocne przy treningu iaido, no problem z przestawieniem na iaito bedzie mniejszy....
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Jak ktoś raz wziął do ręki bokuto Kashima to niczego innego nie zapragnie.
Polecam. :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
szanowna redkacja a gdzie takie cudo znajde w Polsce ?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
i iel kosztuje, to już chyba lepiej żelazo kupić, co? :-) :)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Niech Redakcja tak nie zachwala bokuto Kashima, bo zdecydowanie jest ono za drogie w stosunku do jakości w porównaniu z Iwamą. Bokuto do dobry miecz w porównaniu do polskich, tajwańskich i cienkich japońskich, ale zdecydowanie nie jest aż tak wytrzymały jak iwama.
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
a ja wszystkich zainteresownych Iaido chcialem poprosic o glosy w ankiecie, bo pewnie rzadko zagladacie naforum Vortal wiec link tutaj :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido i iaido
Reaver prosze o kontakt, takze mieszkam w gda
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024