Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysl na pokaz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pomysl na pokaz
korzystajac z okazji jeszcze cos. Niedawno poproszeno nasza sekcje o pokaz tkd dla burmistrza z okazji kakiegoś tam swieta ale mniejsza z tym. Maci moze jakies ciekawe pomysly jak taki pokaz moglby wygladac my mamy kilka ciekawych koncepcji ale wiecie ci kilka mozgoczasek to nie jedna. Napiszcie prosze wasze propozycje
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz

Maci moze jakies ciekawe pomysly jak taki pokaz moglby wygladac.Napiszcie prosze wasze propozycje


Napisz może, ile miejsca będziecie mieć do dyspozycji, czy wchodzą w grę rozbicia itd. itd.

BTW: podczas naszych pokazów jedna z rzeczy która bardziej się podoboała, to walka dwunastolatka z 22 latkiem, podczas której młody wygrywa
i walka 12latka z kilkoma przeciwnikami, którą on wygrywa. (Ten element został zresztą zerżnięty od nas przez Wachowskich w drugiej części matriksa, gdy smithy przytrzasnęły neo a on ich odrzucił we wszystkich kierunkach. :twisted: )
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Spróbuj pokazać wszystkie części TDK...samoobrona, sparingi wtf, pokaz wysokich kopnięć, rozbicia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz

Spróbuj pokazać wszystkie części TDK...samoobrona, sparingi wtf, pokaz wysokich kopnięć, rozbicia.

noo to niezupelnie sa wszystkie skladniki taekwondo
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Witam

Ciekawie wygladaja dynamiczne i silne kopniecia w tarcze (packi). Stoi jeden trzymacz i reszta w rzadku, jeden podbiega i kopie, potem kolejny itd. Walka tradycyjna jest dobrym elementem pokazu (ale musi miec dobra choreografie). Fajnie tez wyglada jak wychodza dwie osoby z roznymi stopniami i robia uklady (2 rozne, tak zeby bylo widac roznice poziomu)
No i oczywiscie walka sportowa :D

Pzdr Carpe Diem
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
ludzie lubia SHOW nie tam uklady itd . Duzo rozbic i LATANIAAAAAAAAAAAAAA
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Dokładnie,
ja bym dodał jeszcze Mobo-sparing(nie wiem jak to sie pisze)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Dobra, dynamiczna muzyka. Pokaz krótki, szybkie zmiany klimatów. Nie deptac poszczególnych elementów przez parę minut, bo to się zaczyna nudzić. Zależy jaką masz grupę ludzi - pomyslcie, jakie są Wasze silne strony i to własnie zaprezentujcie. I jeszcze raz - tempo, tempo, tempo. Ktoś mi kiedyś powiedział, że dobry pokaz to taki, gdzie tuż po rozpoczęciu publice szczęki opadają z wrażenia, a zanim je publika pozbiera z podłogi - już jest po pokazie ;) . Coś w tym jest.

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
błagam nie wrzucaj pokazów w stylu : 7 latek rozwala kilkoma kopniakami kolesia postury pudzianowskiego! Ja bym sie tylko wkurwił takim pokazem. No chyba ze zapraszasz na pokaz same matki z dziećmi.
Jezęli odbiorcami pokazu befom dzieciaki i młodzież, to myśle ze najbardziej zaimponują im wysokie dynamiczne kopniecia (np. w tarcze). Jezeli samoobrona to tylko taka w której napastnik efektywnie zostaje wykończony :twisted: (rotfl).

Mi się bardzo podobał jeden pokaz - polegalo to niej więcej na tym:w pokazie brało udział 4 uczniow i trener. Trener trzymał na obu rękach takie małe tarcze, a uczniowie podbiegali kolejno i kopali w tarcze. gdy już czterech kolejno kopnęło, trener zmieniał połozenie tarcz (coraz wyżej). Ruch zawodników był płynny - gdzie jeden kończył drugi zaczynał. Najpierw kopali raz , a na końcu były to już kombinacje 3 kopnięć. Pokaz bardzo dobrze pokazywał precyzje kopnięć.
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Proponuje stracanie puszek po piwie z glowy kolegi technika twimyo bandae dollyo chagi, jak stoi ktos wysoki to moze byc papieros z ust wytracony ta technika. To zawsze robi ogromne wrazenie.
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Na pokaz mamy cos okolo 7 minut myslelismy nad rozbiciamy np gostek trzyma deche a drugi rozbija ja np z przewrotki wydami sie ze ludzie sa rzadni sensacji mamy tesh taki pomyslik ze w stroju ninga pokazik ala mortal kombat tylko tam myslimy czy to jest taekwondo wtedy jak myslicie ??
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Odpowiedz na pytanie, czy chcesz pokazać taekwon-do, czy chcesz pokazać siebie.
I w zalezności od tego stwórz choreografię.
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
wiesz stern wystarczylo raz napisac ale spoko tylko to troszke smiesznie brzmi wiesz ogolnie ma byc widowiskowo ale chyba jednak pokarzemy tkd bo wiesz jak by ninga wlecieli to by jeszcze wiara pouciekała. Macie może jeszcze jakieś pomyłśy bo wydaje mi się ze to z tymi dzieciakami to troszke suche jest i może się nie podobać
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Zacznijcie spokojnie jakims ukladem robionym druzynowo i tempo zwiekszajcie, czyli zaraz po tym podstawowe techniki TKD, pozniej figo fago chagi. Nastepnie troche samoobrony, rozbicia, walka sportowa i juz jest w praktyce ok. 10 min. Aha drzycie mordy ile sie da :) To czasami robi ciut wieksze wrazenie.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Ja bylem na pokazcie TKD i pokazywanie wysokich kopniec mnie tylko wkurzalo. Co z tego, ze koles sobie kopal na dwa metry albo, ze noga w sufit kopnie ? Wedlug mnie najlepiej pokazac szybkie kopniecia na normalna wysokosc ewentualnie jakiegos goscia ubrac w ubranko ochronne albo dac komus tarcze i pokazcie sile i precyzje kopniec jakie wykonujecie. To ma byc pokaz TKD a nie cyrk akurat to co ja ogladalem to byl cyrk. Koles sie chwalil jak to wysoko jego podopieczny potrafi kopac jakies 2m ze sporym kawalkiem tylko nie wiem co to ma do rzeczy. Jeszcze jedno mozecie wziac przyklad z capoeiry nie mowie, ze macie tanczyc i tak dalej, ale chodzi o muzyke i pokazy umiejetnosci poszczegolnych osob. Wybierzcie kilka dajcie muzyczke niech te osoby wyjda na srodek i pokaza to co wedlug nich najlepiej im wychodzi i wyglada. A potem cos grupowego.
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
A co do muzyki to jakie kawalki proponujecie myslimy o piosence z filmu mortal kombat albo z love parade 2001 co wy na to
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
mortal kombat i eye of a tiger to oklepana klasyka :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Muzyke proponuje taką : Nightwish "End Of All Hope" ;"Tthe Kinslayer" oraz cos bardziej rytmicznego : House of Pain - "On Point" (takie undergroundowe) , a do układow Oliver Shanti "Spring In Lhasa " , "Sangha's Love" i sciezke dzwiekową z filmu "Once Upon a Time in China" pod tym samym tytułem 8)
  • 0

budo_cwaniaq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz

Ja bylem na pokazcie TKD i pokazywanie wysokich kopniec mnie tylko wkurzalo. Co z tego, ze koles sobie kopal na dwa metry albo, ze noga w sufit kopnie ? Wedlug mnie najlepiej pokazac szybkie kopniecia na normalna wysokosc ewentualnie jakiegos goscia ubrac w ubranko ochronne albo dac komus tarcze i pokazcie sile i precyzje kopniec jakie wykonujecie. To ma byc pokaz TKD a nie cyrk akurat to co ja ogladalem to byl cyrk. Koles sie chwalil jak to wysoko jego podopieczny potrafi kopac jakies 2m ze sporym kawalkiem tylko nie wiem co to ma do rzeczy. Jeszcze jedno mozecie wziac przyklad z capoeiry nie mowie, ze macie tanczyc i tak dalej, ale chodzi o muzyke i pokazy umiejetnosci poszczegolnych osob. Wybierzcie kilka dajcie muzyczke niech te osoby wyjda na srodek i pokaza to co wedlug nich najlepiej im wychodzi i wyglada. A potem cos grupowego.


Wiem, że późno odpisuje ale co tam. ;)
No więc co do wysokiego kopnięcia to dla widza (przeciętnego człowieka) który nie trenuje nic podobnego to jest coś. W końcu to ma być pokaz.
Czyli ładnie wyglądać. ;)
Tu coś ala matrix:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ciekawy pomysł. ;> ;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomysl na pokaz
Pomysł faktycznie ciekawy, ale nie tych ludzi, którzy na tym filmie pokaz wykonują. Tak sie składa, że niezwykle podobny pokaz widziałem parę latek wcześniej, w wykonaniu zupełnie innych ludzi i w zupełnie innym kraju. Zrobił na mnie wtedy ogromne wrażenie, tym bardziej, że wykonywali go "dziadkowie emeryci" ;) - dlatego tez gdy zobaczyłem polską wersję, od razu otworzyła mi sie klapka w pamięci...

Wszystko już było - rzekł ben Akiba ;)

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024