Skocz do zawartości


Zdjęcie

Soo Bahk Do


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Soo Bahk Do
Zwiedzajac swoja nowa szkole natknalem sie na plakat zachecajacy do treningow Soo Bahk Do, "tradycyjnej koreanskiej sztuki walki" - tak napisano. Czy ktos sie z tym zetknal? W Sieci jest na ten temat sporo i musze powiedziec ze nadmiernego mojego zaufania ni entuzjazmu to nie budzi, ale moze sie myle? Zaznaczam, ze moja ciekawosc jest stricte akademicka, bo juz raczej zdecydowalem sie na to, co bede tu cwiczyl. :twisted: :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Soo Bahk Do
Uh-la! Soobahkdo w Polsce? Wiedziałem już o paru szkołach tang soo do, ale żeby ktoś się nazwą SBD posługiwał, to nowinka. No cóż - najogólniej rzecz ujmując to faktycznie dość tradycyjny styl w porównaniu do taekwondo na przykład. Zachował więcej z tradycji i metod nauczania karate, również spora część układów formalnych jest bezpośrednio przeniesiona z Japonii :) Wywodzi się z tradycji Moo Duk Kwan, założonego przez Hwang Ki. Jest on autorem kilku książek na temat tang soo do i soo bahk do (jest to w gruncie rzeczy jeden karabin, tylko w róznych etapach historii różnie nazywano styl szkoły Moo Duk Kwan). Zasadniczą wadą tych książek jest to, że są cholerycznie drogie. Na mojej półce stoi jedna - "Tang Soo Do (Soo Bahk Do)", wydanie z 1992 roku. Muszę powiedzieć - solidna pozycja w "starym stylu", z paroma pięknymi zdjęciami.

Biorąc pod uwagę, że TSD/SBD/MDK jest dość popularne m. in. w USA i Wlk. Brytanii, musiało w końcu dojść i do nas...

Gizmo
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Soo Bahk Do
Nie, nie, ja teraz w Paryzu przebywam... Juz zmieniam profil. :) :) :)

Dzieki tak w ogole za info.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Soo Bahk Do
Ale z tego co piszesz, Gizmo, to jednak chyba jest to cos warte i niepotrzebnie sie krzywilem... :wink:
Dzieki jeszcze raz. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024