Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Witam wszystkich!

Mam troche problemow z yop chagi a mianowicie z prowadzeniem kolana. Cwiczylem inne sztuki walki nabralem tam pewnych nawykow. Gdy kopie szybkie yop to wychdzi mi apyop lub zupelnie w druga strone czyli kolano skrecam w dol i po prostu od dolu kopie. Przosze o jakies porady skutecznych cwiczen aby to zkorygowac.
Dzieki. Pozdrawiam wszystkich!
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
poloz krzeslo blisko swojej nogi kopiacej
stan calkowicie bokiem do oparcia krzesla i kop yopa
jak bedziesz zle kopal (podnosil kolano) to nie dasz rady kopnac ponad krzeslem,a bedziesz je wywracal lub sam stracisz rownowage.
pozdrowka
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Jestem w miare dobrze rozciagniety i gdy robie to co mowisz w koncowej fazie staje za bardzo tylem. Trudno mi to po prostu opanowac.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Czesc!!

Wczesniej tez mialem spore problemy z yop chagi, jest to bardzo skuteczna technika ale tez i trudno sie jej naumiec :wink: Obecnie dalej mam pewne zastrzezenia co do mojej techniki, ale juz nie przypomina kujawiaka z tancow ludowych... Poradzilem sobie w taki sposob: stawalem obok czegos za co moglbym sie zlapac (mebel, krzeslo) lub oprzec (sciana). Najlepiej jakby to byly drabinki. Kolano do gory, stopa podporowa skrecona tak jak do yop chagi i powoli wyprostowywanie kolana (wykonujac kopniecie) w zamierzony cel lub na okresolna wysokosc. Wszystko powoli i maxymalne skupienie na technice. Poczatkowo mozesz kopac nawet na pas, wazne zebys zalapal schemat tego ruchu, ktory potem juz ci wejdzie w krew. Pamietaj: palce stop naciagniete, stopa rownolegle do podloza, pieta minimalnie wyzej niz palce. Mi pomagalo sprawdzic, czy ostatnia faza kopniecia (wyprostowana noga) jest dobra, ustawienie ciala w pewnej linii prostej (nos, bark, kolano, pieta prawie w jednej linii) To moj sposob, jak na razie skutkuje w miare dobrze, moze znacie lepsze?

Pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
U nas niestety nie poświęcił trener należytej uwagi tej technice :( ma ktoś może filmik z yop chagi bym dokładnie zobaczył jak to wygląda ??
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Filmiki wiele nie pomoga. Tysiace razy ogladalem perfekcyjne yop chagi. Chodzi o cwiczenia na biodra, uda i kontrole nad kolanem.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Dollyowryj narzekales, ze konczac kopniecie stoisz za bardzo tylem. No i dobrze. Tak kopia w wiekszosci koreanki i wiele innych osob. To bardzo mocny styl a raczej maniera tego kopniecia jak nabierzesz wprawy to o stary ............ :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Kop trzymajac sie drabinki lub sciany... dosc blisko niej, tak by mocne wychylenie tłowia nie było za bardzo mozliwe. Sciagaj kolano przesadnie pod klatke piersiową i rob wolny przeprost. Wykonuj takie cwiczenie po 10-20 razy wolno, potem bez opuszczania nogi staraj sie zrobic to dosc szybko(10 -15 powtorzen) - za kazdym razem pamietajac o mocnym sciagnieciu nogi pod klatke.

Proponuje tez cwiczyc wolny , techniczny slajd. Oraz baaardzo techniczne kopanie w tarcze , w celu wyrobienia wlasciwych nawykow.
  • 0

budo_wujek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kościan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Mafox_ prawi dobrze :D Ja tez cwiczylem z krzeselkiem ustawionym z boku i wydaje mi sie to dobra metoda... a przynajmniej wiesz ze cos robisz zle (jak zrobisz zle to z pewnoscia poczujesz :D ) Pozdro.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak skutecznie cwiczyc yop chagi?
Zaczalem ostatnio cwiczyc stojac maksymalnie przy scianie. Tak abym nie mogl sie odchylic. Zamiast krzeselka uzywam deski do prasowania. Na seri niezle. Po 30 ruchach juz jest bardzo ciezko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024