Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko do trenerow.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_vasyllo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanko do trenerow.
Interesuje mnie kwestia otworzenia klubu w przyszlosci, dlatego chcialbym sie zapytac o wasze poczatki. Czy mieliscie od razu np 20-30 ludzi, jak wygladala sprawa z finansami, czy od razu wychodziliscie na swoje, tzn czy skutecznie dorobiliscie np studiujac lub pracujac gdzies indziej. No i rzucajcie wspomnieniami i radami, wszystko jest bardzo mile widziane. Z gory dzieki. Pozdrawiam
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do trenerow.
wprawdzie nie tkd a jj ale myślę że początki u wszystkich są podobne:
od razu ci mówię na początek jest cholernie ciężko zacząć samemu bez pomocy z "macierzystego" klubu, dobrze jest mieć na sali kilku kumpli którzy dłużej ćwiczą żebyś miał na kim demonstrować techniki i ich zastosowanie, kwestia plakatów: DUŻE pieniądze chyba że chcesz bazować na badziewnych kserówkach albo na zrobionych na kompie (tylko ile ich wtedy zrobisz?), dużej grupy mieć nie będziesz na początku na pewno chyba że otworzysz sekcję w miejscowości gdzie nie ma żadnej konkurencji, licz się z tym że możesz przez pierwsze pół roku być finansowo na minusie, ilość ćwiczących może nie wystarczyć na opłacenie sali
mniej więcej pierwsze kilka miesięcy jest najgorsze, wtedy pada większość nowych klubów, jak przetrwasz to znaczy że jesteś dobry
dlatego powtórzę to co napisałem na początku warto zacząć nie jako samodzielny klub a w ramach filii innego, jest to może wkurzające dla instruktorów lubiących niezależność ale jest to najlepsza droga, o własnej sekcji możesz pomyśleć jak masz już grupę co się do ciebie przyzwyczaji a ty mas wyrobioną renomę
w każdym razie powodzenia!
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do trenerow.
Ja akurat musiałem od razu zacząć na "głębokiej wodzie", bo w sumie mój klub zaczął się na dobrą sprawę od rozstania z moim dawnym instruktorem. Po pierwszym roku miałem w klubie 13 osób :) i silną konkurencję - była druga sekcja taekwondo (ITF), było karate kyokushin, judo, jiu-jitsu i chyba jeszcze coś. Z kasą ledwo się domykało, starczało w bólach na salę. Ale jakoś się rozkręciło i w przyszłym roku bedzie już 10 lat, jak to ciągnę...

Gizmo
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko do trenerow.
Pogratulować.
Jak również wszystkim, którzy ciągną swoje sekcje.
I przepraszam za post, który niczego nie wnosi do dyskusji.
poklon

I pozdrowienia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024