Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Wybacz ale Ty pierwszy nawałeś mnie głupcem, za co powinien rękawicą w pysk cisnąć :) Ale co tam, wyprowadzić z równowagi się nie dam :D
Nigdzie nie powiedziałem ze jesteście głupi bo poruszacie te kwestie skutecznosci. Powiedziałem wyrażnie i to kilka raze ze nie to jest tematem dyskusji. A ja nie chce rozmawiac na temat na który zepchneliście rozmowę.
Bo o tym była już wiele razy mowa wczesniej w poswięconych temu topikach

Czy warto śledzić biografie mistrzów, odkąd siedze na tym forum codziennie sie przekonuje ze nie warto. Bo jesli o japańców idzie, to są skłonni do wyolbrzymień. I potem krążą legendy jak to dziadek przez sciany przenikał.
Jesli o innastrańców to wystarczy sobie looknąć z jaką determinacją Szczepańska Inkwizycja, śledzi kto komu i kiedy jakiego dana nadał. Kto jakiego klopsa w gacie zrobił, a kto chodzi w różowych bamboszach.
Tak naprawde to do szczęścia mi to niepotrzebne. Aczkolwiek pobrechać się przyjemnie :D

Z mojej strony EOT.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

garry raz jeszcze:

A broń i niespotykane sytuacje zostawmy na boku.... Nie ma sensu tearetyzowac na tematy ludów Moro, gdy instruktorzy aikido dostają wpierdziel od całkiem nieegzorycznych, uniwersalnych i ponadkultrowych meneli. Słyszałeś o takich historiach?


Np. tą z rowerem - oczywiście, ale to nie jest mój nauczyciel, nie moja sprawa.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Sorry!!!
Nie zaznaczyłem, że quiz jest dedykowany Jeżykowi.

A opowieści o wyczynach Dziadka to nic wyjątkowego... Niemal każda SW ma takie. Zasada jest jedna- im są starsze i trudniejsze do weryfikacji tym bardziej są nieprawdopodobne... Jest sporo filmów z Dziadkiem, IMHO
na żadnym z nich nie robi nic specjalnego...
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
A od tematu rzeczywiście odbiegliśmy... Ale tylko trochę.
Obrony przed serią, lub choćby pojedyńczym szybkim ciosem nie znajdziemy w repertuarze technik Aikido... A ponieważ nawet od niedoświadczonego w SW człowieka nie sposób oczekiwać ciosu tak wolnego jak cwiczebne tsuki, czy shomeny odpowiedz ta kładzie się cieniem na całym systemie.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
A przy okazji... Skoro dla zaawansowanych aikidoków skuteczność nie jest zbyt ważna, to czemu tak żywo interesują się BJJ? Ot tak, lubią się potarzać?
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Opowiem wam historię...

Gdy jakieś ładne parę lat temu poprosiłem kolegę ćwiczącego pewną SW
o demonstracje technik stylu on stanął przede mną i powiedział :
"Atakuj". Zapytałem: "Jak?". Odpowiedział mi ze spokojem: "Jak chcesz".

Jeżyk, napisz proszę czy twoja technika Aikido pozwaliłaby odpowiedzieć Ci w podobny sposób? Czy na każdy możliwy atak człowieka o przeciętnym doświadczeniu w zadawaniu uderzeń byłbyś w stanie odpowiedzieć adekwatnym i eleganckim zejściem/wejściem, by wykonać rzut/dzwignie?
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Anegdotke przytoczyłem dla kretyńskich argumentów typu. Ze na ulicy jak nic, bede walczył z nzćpanym przedstawicielem ludu moro, który nie dość ze potrafi przyjąc serie z rewolweru na klate to dodatkowo jest rekordzistą w uderzaniu. i załatwi mnie w 0.1 sekundy. Wrzuć na luz, staram si podjąć techniczną dyskusję co można zrobić, a nie jęczeć jak stara baba. Ze sie nie da.


To o ludzie Moro to było do socjona jako przyklad reakcji na uderzenie a propos skuteczności szybkich uderzeń nie popartych biodrami.
Więc powstzrymaj sie z komentarzami co do kretyńskości argumentów.
Chyba że przyjąłeś to jako atak na Twoje aikidockie atemi. No cóż, twój problem. Faktycznie naćpany przedstawiciel ludu Moro po ulicach się nie szwenda, ale naćpany potomek Sarmatów to i owszem, pomijając fakt że czasami sama adrenalina daje baardzo ciekawe efekty.
A 0,1 sek to jest jak najbardziej realna możliwość że tyle czasu zostanie Ci na reakcję. Technika trwa dłużej ale nie zauważasz jej od razu, a Twoja reakcja tez trochę trwa. Niekiedy to sie cios zauważa jak już na dojdzie celu. Obejrzyj sobie czasami walki bokserskie jak bokserzy dostają ciosy na glowę, których nie widzą.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Jeżyk, napisz proszę czy twoja technika Aikido pozwaliłaby odpowiedzieć Ci w podobny sposób?

ja odpowiem.. kazda.
dlaczego ? bo tak.. z tego co widze to udowanianie czegokolwiek nie ma sensu.troche malo wiesz na temat MA.. skad ten wniosek? to proste.. na swiecie cwiczy aikido mnostwo ludzio.. jakosnikt specjalnie sie nie zastanawia czy skuteczne ,czy nie.. po prostu cwicza.. i nie sadze , by ktos kto pobil kogos na ulicy zmienil ich zdanie.
Zastanawanie sie na szybkoscia ciosu itp nie ma sensu. Liczy sie timing.
Moj wniosek jest taki ,ze poszedles na pare treningow, oejrzales kilka filmow i wydje ci sie ,ze cos wiesz..ja mam za soba 18 lat w tym biznesie.. Jezyk tez cos okolo tego.. i nie sadze , by ktos przez internet zmienil nasze zdanie.. Nawet jezeli bedzie pisal madrosci z Koranu.
chcesz cos udowodnic to sie przejdz po dojo w Pl i poprobuj szczescia.. popisywanie sie elokwencja na grupie dyskusyjnej heheh no coz.. w gebie kazdy mocny..
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Aiki: Gratuluje samopoczucia, jeśli uważasz że potrafisz sie obronić przed każdym atakiem. Ale jakos nie sądze, byś odważył się na to, by podczas pokazu poprosic kogoś z publiczności do "pomocy"

A moja niewiedza? Cóż... Na świecie jest z wiecej wirzących w magię, duchy, UFO, telekinezę i inne głupoty niż ćwiczących Aikido. Ich też nie przekonują racjonalne dowody... Ale skoro uważasz że miliony much nie mogą się mylić, to smacznego :)

A jeśli masz na mysli motywację do trenigów wiekszości ćwiczących osób, to popatrz na ostatni punkt quizu... Te badania pzeprowadzał mój kolega na potrzeby pracy magisterskiej i byl zaskoczony tym, jak wielu początkujących aikidoków wierzy, że za kilka/kilkanaście lat dopracują się skuteczności rodem z filmów Stevena S. Taka postawa jest typowa...
A tacy jak Ty, nie wyprowadzają ich z błędu, zamieszczając na plakatach
efektowne zdjęcia i nie mniej jednoznaczne hasła za które poźniej nie chcecie wziąć odpowiedzialności.

Co do zmiany zdania... Ja ćwiczę Aikido od 13 lat i nie zamierzam przestawać z tego powodu, że jest nieskuteczne. Nie życze też nikomu, żeby przestał ćwiczyć tę piękną sztukę. Ale cwiczę tez inne SW i
wiem, że użycie Aikido w realnej walce, to jak próba zabicia muchy sztachetą.

Żeby zastosowac jakąkolwiek technike Aikido przeciwko szybkiemu (czytaj: "normalnemu") uderzeniu musiałbyś mieć timeing, który pozwoliłby Ci rozpocząć akcję grubo przed rozpoczęciem ataku, co potocznie nazywa się jasnowidzeniem... Więc bardzo Cię proszę, nie mydlij oczu szczegółami technicznymi... Ale jeśli piszesz, ze każdą techniką Aikido można obronić się przed kazdym atakiem, to nasuwa mi się kolejny wniosek, bo... jeśli chodzi o chodzenie po dojo i "próbowanie szczęścia", to mam ten etap już za sobą. i to nie tylko w Polsce. Kilka lat próbowałem dostrzec w Aikido to, czego w nim w ogóle nie było... I wiesz co zauważyłem? Ćwiczący po 18 lat ludzie oszukują nie tylko swoich uczniów, ale i samych siebie.... Obaj dobrze wiemy, że ani Ty, ani żaden z
Aikidoków nie jest zdolny do zatosowania wyuczonych technik wobec przeciwnika uderzającemu chociażby tak jak robi się to w boksie.
Nigdy nie wykonałeś obrony przed takim ciosem, ani nie znasz nikogo, kto tego dokonał, bo to po prostu fizycznie niemożliwe...

PS: I naprawdę nie ja jestem mocny tylko w gebie ale aikidocka brać, która nijak nie potrafi nawiązać swoją techniką do opowieści do zwycięckich walk legendarnych mistrzów... I wcale nie to mam im za złe, ale cała hipokryzję z którą utrzymują w błedzie rzesze swoich uczniów i siebie samych...
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ostatecznie podsumowując:

Panowie intruktorzy!Trochę więcej szczerości i uczciwości!
Ten temat zaczął zapewne młody człowiek, który zapisał się na trenigi skuszony perspektywą nauki technik samoobrony. Zadał wam proste pytanie. A wy nie potrafiliscie mu po prostu odpowiedzieć, że nie ma rozwiązania dla jego dylematów, że w swej ciekawości odkrył poważną luke w systemie który ćwiczy. Lukę, która nie może być załatana.
Miałem kiedy podobną sytuację...
Gdy ja pewnego razu zapowiedziałem trening z tanto, pewien mój uczeń bardzo się ucieszył, bo jak powiedział: "ma już dość tych meneli przed klatką, który ostentacyjnie bawią sie motylkami". Wziąłem go na bok i wytłumaczyłem, żeby nie ryzykował w żadnym razie konfrontacji z nimi, bo może źle skończyć i że techniki aikido... nie nadają się do walki.
Do dziś pamiętam jego wiekie oczy i wyraz rozczarowania...
Więcej nie pokazał sie w klubie, ale przynajmniej ktoś był z nim szczery, czyli powiedział mu czego może spodziewać się po Aikido, a czego nie...
I TEGO MI WŁAŚNIE U WAS BRAKUJE, UCZCIWOŚCI I SZCZEROŚCI !
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

I TEGO MI WŁAŚNIE U WAS BRAKUJE, UCZCIWOŚCI I SZCZEROŚCI !

Szczerość i uczciwość niełatwo osiągnąć w aikido. :( Masz za duże wymagania.
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Wziąłem go na bok i wytłumaczyłem, żeby nie ryzykował w żadnym razie konfrontacji z nimi, bo może źle skończyć i że techniki aikido... nie nadają się do walki.
Do dziś pamiętam jego wiekie oczy i wyraz rozczarowania...
Więcej nie pokazał sie w klubie, ale przynajmniej ktoś był z nim szczery, czyli powiedział mu czego może spodziewać się po Aikido, a czego nie...
I TEGO MI WŁAŚNIE U WAS BRAKUJE, UCZCIWOŚCI I SZCZEROŚCI !


Hmm...masz rację, faktycznie widze jak wielu instruktorów uczy czegoś na swoich treningach co może dawać złudzenia. Może rutyna cię zjadła, może za mało analizowałeś swoje treningi lub poprostu nie nadajesz się do poszukiwania rozwiązań w MA. Moim zdaniem próbując innych MA możesz dojść do podobnych wniosków - wszędzie mogą być luki. Między innymi dlatego widuję judoków przed moimi treningami trenujących boks w rękawicach. Ta luka o której piszesz może być w Tobie, bo system nie da ci odpowiedzi na skuteczność. Nie znajdziesz jej w spisie technik czy próbie opisu ataku i timingu. Może zbyt przywiązujesz się do pewnych schematów które wbiłeś sobie kiedyś do głowy gdy zaczynałeś.
Wielokrotnie biorę do demonstracji technik tych nowych którzy przyszli i nie oczekuje poprawnej postawy przy ataku. Efekt jest niestety taki, że technikę musze zatrzymać i kończyć powoli bo najnormalniej zrobiłbym im krzywdę. Kiedyś usłyszałem od pewnego nauczyciela, że techniki to jakaś tam część aikido. W rzeczywistości chodzi o ducha bojowego, energię, elastyczność, szybkość reakcji itd. i o to samo chodzi w bjj, judo, karate i innych MA.
Jeżeli chodzi o konkrety to przy sparingach judockich udało mi się założyć nikyo na rękę gościowi ok.110 kg (ja waże 80kg ) przy uchwycie za keigogi.
Chwilę później przy próbie rzutu przez biodro zerwałem mięsień w udzie. :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
ech.. ale brednie.. no ale od poczatku..
socjon..
tak.. ma tę odwage i to robilem..

co do reszty.. zadna MA nie gwarantuje skutecznosc.. w walce 95% to charakter. Czyli twardsc , nieustepliwosc, ruch do przodu...
Nie ma MA ,ktora gwarantuje, ze po jakims czasie bedziesz maszyna do zabijania.. no moze niektore systemy wojskowe.. no ale to juz realana wojna..


Ze byla jakas anikieta? i co z tego.. kazda ankiete jest obarczona bledem.. ( vide wybor Walesy na prezydenta) i wynik tej byl do przewidzenia.. mlodzi ludzie przychodza do dojo z chwilowej fascynacji np. filmem.. pocwicza i odchodza.. zostaje moze pol procenta.Normalka..
W innym MA jest troche inaczej, bo tam jest kariera sportowa.. jak sport to i pieniadze i mozna z tego jakos zyc..

sprawa techniczna..

uderzeniu musiałbyś mieć timeing, który pozwoliłby Ci rozpocząć akcję grubo przed rozpoczęciem ataku, co potocznie nazywa się jasnowidzeniem...

jak sie cwiczy 13 lat to sie nie pisze takich bzdur.. co to jest timing , nie chce mi sie tlumaczyc..

Heh az dziwne.. kto cie uczy te 13 lat aikido? Powiedz mu , ze cie oszukal , skrzywdzil i niech odda pieniadze..

aha i jescze jednoe.. mniej wiecej raz na jakies 2-3 miesiace pojwaia sie tu taki troll co twierdzi ,ze aikido to cos tam.. i komiecznie chce udowodnic swiatu ,ze ma racje.. to juz niemalze regula..
no coz. psy szczekaja , karawana idzie dalej...
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Dobry wieczór, ja tu z innej bajki jestem, wpadłem tylko z małym pytankiem. Kto mi powie jak zatrzymać [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Dobry wieczór, ja tu z innej bajki jestem, wpadłem tylko z małym pytankiem. Kto mi powie jak zatrzymać [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)

Jak to jak? :P
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Dobry wieczór, ja tu z innej bajki jestem, wpadłem tylko z małym pytankiem. Kto mi powie jak zatrzymać [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:)


Otóż bardzo prosto. Wystarczy nie wchodzić do klatki.
To tak jak z kacem - żeby go nie mieć, należy dzień wcześniej nie pić.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Socjon:

Ale jakos nie sądze, byś odważył się na to, by podczas pokazu poprosic kogoś z publiczności do "pomocy"


No kiedys cos takiego mialo miejsce na pokazach tylko ze kolesz publicznosci sam to zaproponowal
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
teoretyczne, anonimowo- internetowe popierduchy rozgoryczonych, szczawi bez nauczyciela. kazdy jest inny i szuka czegoś innego. pytanie tylko jak bardzo szukasz. Łatwo ci krytykować w sieci chowając sie za nickiem rzucać textami które tu padały już 1000 razy - to nic odkrywczego.
jeśli masz takie wątpliwości po każdym treningu idz na miasto testować techniki. poważnie - zawsze znajdziesz gości, którzy chcą sie bić - i dopiero z obitym 50 razy pyskiem będziesz wiedziec czy to działa, czy warto ćwiczyć i będziesz mieć prawo to marnowania ludziom czasu. teoretyczne, wielkie nic!!! gdyby co zapraszam do wrocławia z solidnym NW , przetestujemy to i owo - ja i tak brzydki jestem to mi morde możecie obić :) :) :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

A przy okazji... Skoro dla zaawansowanych aikidoków skuteczność nie jest zbyt ważna, to czemu tak żywo interesują się BJJ? Ot tak, lubią się potarzać?


Socjon,
ale to pytanie możesz spokojnie zadać nie tylko aikidokom, ale wielu znanym karatekom, kick-bokserom, a co dziwne judokom i zapaśnikom, nie wspomne tu o tzw. zorganizowanych grupach zwolenników poszczególnych drużyn piłkarskiej extraklasy :wink: :) .

Pancer (lubiący się potarzać)
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Wydaje mi sie ze ta dyskusja przeradza sie troszke w klotnie. Przeciez nie chodzi o to zeby udowadniac ze aikido jest do niczego. Jest piekna sztuka i warto ja trenowac. Moze rowniez sie zdazyc ze pozwoli na to aby sie gdzies przed kims obronic. Cala sprawa rozchodzi sie jednak o to ze w sytuacji realnego zagrozenia przed zaprawionym w bojach ulicznym bandytom aikido moze okazac sie nieskuteczne. Przezylem to na wlasnej skorze ja jak i na pewno wielu z was. Ja mam odwage sie do tego przyznac inni moze nie i oszukuja sie dalej ze moze wynika to z tego iz za malo cwicza lub instruktor jest nie najlepszy. Aikido jak i wiele innych sztuk walki nie jest przeznaczone do obrony na ulica a szczegolnie w obecnych czasach. Brutalizacja zycia w konfrontacji z ideami aikido i tak wygra przynajmiej w 95 %. Nie mowcie ludzie ze jest inachej bo albo zyjecie w innym swiecie albo sie po prostu oszukujecie. Socjon ma 100 % racje w tym co pisze i podejzewam zepisze to tak jak i ja z wlasnego doswiadczenia. Wystarczy zasiegnac jezyka u uznanych mistrzow co sadza na ten temat i napewno zaden z nich nie bedzie utwierdzal was w przekonaniu ze aikido jest dobre na ulice. Jakis nikly procent technik moze sie sprawdzic znaczna wiekszosc NIESTETY NIE. Jesli ktos z aikidokow ma inne zdanie to bardzo latwo to sprawdzic niech sobie posparuje na treningu z bokserem thaibokserem lub kickbokserem. Gwarantuje ze nie bedzie zadawal juz pytan jak sie obronic przed seria bo przy uzyciu technik aikido jest to po prostu NIEMOZLIWE. Nie wspominajac o ulicy gdzie dochodzi jeszcze stres czesto ciasne zaulki i inne podobne niesprzyjajace okolicznosci. Badzmy wszyscy bardziej samokrytyczni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024